аз съм ужасна маика

  • 4 221
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Да се упрекваш няма смисъл.
Научи го да се пази.
Тренировката е следната - играеш с бебето, и както го държиш на ръце, така  го обръщаш по корем с лице към леглото - все едно лети като самолет - и го засилваш все едно ще го изпуснеш - отначало полека - трябва да се усети да протегне ръце да се предпази. Като почне да се усеща и да пуска ръце, почни да го правиш и по-рязко. Това е рефлекс и подлежи на трениране.
(Преди някой да е казал, че съм садистка - с упражнението тренират деца с двигателни увреждания, за които прохождането е трудно, падането е често и тн) Синът ми премина през такова лечение, защото имаше проблеми с прохождането, но благодарение на тази тренировка проходи доста гладко - ако политне, веднага пускаше ръце и не си удари главата.

# 16
  • Мнения: 4 451
Минавате през един съвсем нормален период. И това ще отмине. Успокой се.

# 17
  • Мнения: 168
добър вечер!

# 18
  • Мнения: 2 336
Моят син пък се прасна в окото тази вечер. Утре ще изглежда така все едно съм го пребила. Не че това те успокоява, но и на други се случва.

# 19
  • Мнения: 3 929
Абсурдно е да се обвиняваш за всяка злополука или нараняване на детето. Минала съм по този път и сега осъзнавам грешката си. И колкото повече се стремя да пазя детето, толкова повече нещастия и злополуки стават с него. Дали си добра или лоша майка в никакъв случай не се определя с това, колоко пъти се е ударило детето ти. На чужд гръб и сто тояги са малко. Когато мъжът ти вземе да гледа и обгрижва детето толкова време, колкото ти го правиш, тогава да те съди.

# 20
  • Мнения: 2 131
Разбира се, че не трябва да се обвиняваш. Не си лоша майка newsm03!!! Моят Алекс също се удря в кошарата непрекъснато - вече дори не му прави впечатление и рядко започва да плаче. И аз в началото се ужасявах, ама свикнах.... Е, наблюдавам го внимателно, естествено, да не стане някоя сериозна беля.

# 21
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 933
Ха! Ела да видиш моя син. Като коледна елха е. Тъкмо за празниците.  Grinning

Лявото слепоочие е цялото насинено, все едно някой го е праснал с боксова ръкавица. Дясното - ожулено и червено. Под носа - пак  рана. Гледката е зашеметяваща. Три отделни случки в рамките на няма и 10 дни. На едната присъствах аз, на другата - баща му, третата - в детската градина.

Не се самонаказвай с лоши мисли!

# 22
  • Мнения: 1 986
Упражненията, за които ти говори firebird наистина са много полезни. А иначе и аз умирам поне по 100 пъти на всяко падане, удар или болка, която изпитват децата ми.

# 23
  • София
  • Мнения: 721
Я стига! Моето синче днес 3 пъти си прасна главата Rolling Eyes. Откакто проходи просто няма опазване, все съм до него и пак се удря, това оставаше и за лоша майка да се обвиня.
Не се ядосвай за глупости! Това е период и ще отмине Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 39 772
Колкото и да ги пазим винаги има и такива случки. И не мисля, че трябва съпрузите да се обвиняват взаимно. Не, че от време на време и аз него правя.

Накратко за мирната ми щерка - на 5м падна от нашето легло (бяха сама у нас), на 8м прескочи преградата на нейното легло (и двамата с мъж ми си бяхме у дома). На 1.6г се спъна и си специ клепача, лепиха я (бяхме сами навън, един комшия ни метна до ДКЦто). Може би след година подскачайки на нашето легло и стремейки се да легне бързо (в тъмното) се удари в ръба на раклата и отново специ същия клепач (и двата с мъж ми си бяхме у дома).

Но да са ни живи и здрави дечицата. И както казваше баба ми "щнак без рана не може".

# 25
  • Мнения: 3 695
Разбира се, че не си лоша майка! Лично аз и мъжът ми сме на мнение, че по-добре детето да се учи самО от ударите си и да се научи да се пази, отколкото постоянно да му трепериш и да го хващаш и накрая да се пребие, защото няма изграден инстинкт да се пази.  Peace

# 26
  • Мнения: 1 264
Ако ти си ужасна майка, то аз трябва да ида да се гръмна някъде.  newsm62
Остави детето ден-два на мъжа ти, да видим той колко добър баща ще е.
Първият път когато Калоян се фрасна в ръба на вратата, мъжът ми щеше да му убие с поглед, ама после, когато той не успя до го хване, друга песен запя.  Mr. Green
За протокола - вече е лепен под оченцето веднъж (изпробва колко е здрав ръба на спалнята) и има хубав белег на брадичката от едно падане и удряне в тръба.  #Crazy
Много ще пада още детето и вярвай ми няма да можеш да го опазиш винаги. Не се обвинявай излишно.

# 27
  • Мнения: 3 089
да ужасна майка си!  Mr. Green

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Винаги след всяко падане ще си мислиш,че си можела да го избегнеш.Е не можеш.Няма как.Ако броим синките и цицините и аз съм ужасна майка.Ще споделя само за една от случките ни.Прибираме се от разхода.Тери е на 11м и е в лятната количка.Аз разкопчавам коланите и минавам зад количката да разтоваря багажника.Тя се е навела силно напред и бум на теракота.Брадичката и беше стала лилава.И кой е виновен,ами аз разбира се-това е случка в която наистина съм виновна само аз.

# 29
  • Мнения: 812
глупости,не си ужасна майка Wink

Общи условия

Активация на акаунт