Австрия - тук празнуваме Свята нощ и Силвестър!

  • 14 586
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 7 803
Mарински, добре дошла в близнашкият клуб  Hug

# 271
  • Мнения: 81
Clementina,не е критерии,но има момент както се изрази нашата лекарка когато децата спират да ядат със същия ритъм в момента в който удвоят теглото на раждането си.Защото в противен случай щяха да са всички наднормени.Та по този повод и попитах колко време не ял.

Марински добре дошла  bouquet

# 272
  • Мнения: 957
Някой ползва ли услугите на Wahlarzt? Moже ли да ми обясни системата? Ако през този квартал вече съм ползвала услугите на детски лекар мога ли да го сменя с Wahlarzt и касата да плати?

Марински честито!

# 273
  • Мнения: 1 951
Благодаря на всички, но не ми се радвайте толкова много, zаЩото скоро zапочвам да ви тормоzя с въпроси  Mr. Green

# 274
  • Мнения: 214
Марински, 4естито и от мен. Лека бременност и хубави моменти.
Vjara, имам по3ната, нейното дете и на 3 години оЩе си пиеШе млякото преди 3аспиване с биберон. Сега е на 6 години, и биберона е ве4е минало.
Клементина, друга по3ната съЩо има проблем, 4е детето и не иска биберон. Детето е на 16 месеца, тя оЩе кърми (сутрин и ве4ер) и дава каШа или нормална храна (хляб с масло). И детето е слаби4ко, но в нормата.
Рени, как е новото жилиЩе, ра3кажи
deiana, докато не ходи малкия, Ще наддава, после Ще спре, ето моята е от месеци на 11 кило.
Моми4ета приятен ден, а3 продъжавам да работя.

# 275
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!
 Днес докато се наканим да излезем и запука дъжда! Бяхме се отказали вече от днешната разходка и то взе че спря, та успяхме да направим мини обиколка на квартала! Тали  беше много щастлива че я духа вятъра и че ни понамокри дъжда!   Laughing

Свити, щом си на работа значи си оздравяла! Радвам се за теб!

Клементина, как се развиват нещата при вас? След тези ужасии дето ни разказа, се притесняваме за теб, а и за малкия!

Елфльо, какво става с малък сладък Бомбю?

Гиги, как ги разгада тия магии? Аз, със се твоето обяснение нищо не разбрах...Ма нали хич ме няма по математика, та затова ще да  е!  Wink

Марински, честито и от мен! Лека и безпроблемна бременност ти желая!

Рени, докъде стигнахте с преместването?

Деиана, не мисля, че има нещо притеснително! Всяко дете си е индивидуално! Най-важното е да сте здрави! Аз знам от майка ми, че на 1 година съм била 17 кг.  #Crazy, затова съм проходила по-късно, но пък след това съм се издължила и винаги   съм била кльощава,  допреди да забременея!

Лека вечер на всички!

# 276
  • Мнения: 957
Ooooх Жени! Малък сладък Бомбю се запече нещо от захранването и от няколко дни не съм спала като хората. Мрънка, реве, не иска да суче кошмарна история. Тази вечер най-после "снесе" нещото  Shocked Слава Богу! От утре е на разхлабваща диета - тиква  Grinning

# 277
  • Мнения: 153
Добър вечер от мен!
По повод на Скай Юръп се канех да пиша, ама съм забравила, та да кажа сега. Когато майка идваше зяпах в сайта на летище София и имаше Сф-Виена  и на австрийците и на Бългериан Еър, но излетяха само Скай. Така че не е до евтини и скъпи, пък и Скай не винаги са толкова евтини.
elfljo, аз съм ползвала Wahlarzt, кранкенкасата връща процент, не цялата сума. Зависи от прегледа. В моите случаи връщаше между 40 и 99%. Почти съм сигурна, че можеш в същия квартал, но за най-сигурно звънни в КК. Защо не отидеш в някой Елтерн-Кинд център, там идва веднъж седмично детска лекарка и обикновено е любезна, отзивчива и не бърза за никъде. Аз попаднах на много компетентна в 21ви бец. А ако искаш да чуеш повече мнения можеш да обиколиш просто няколко бецирка. Каква тиква ще даваш - домашно или готово пюре. И мен ме е страх от запек, но тиква намерих само на хип с ориз и не става за в началото. Ако е здрав Виктор в събота татко му ще го захрани baby_neutral, а аз ще снимам  hahaha
Лека нощ  Hug

# 278
  • Мнения: 413
Пюрето на Хип с тиква пише, че е щулрегулиренд, но наистина има в съдържанието ориз, който още повече запича.

Аз и нашия татко пробвахме няколко видове, но точно с тиквата беше най-безвкусното пюре. Още сме на фаза пробване
А колкото и пъти съм ходила на Валарцт, винаги са ми връщали нещо, въпреки, че в един и същи квартал съм посещавала 3-ма лекари /беше преди 3 год/

Жени -  при нас положението винаги си е било такова, всеки ден е борба да му осигуря нужното количество мляко.  Даже днес му правихме снимки и подадохме за международен паспорт, че май скоро ще ходим на сватба на вуйчо му.

# 279
  • Мнения: 957
Ана, купих тиквата от пазара. Пишеше мускаткюрбис.  Сладка е и на Дани му хареса. Просто я сварих и пасирах. Наистина е щулрегулиренд, защото разултата беше на лице.Другият вариант са тиквичките. Рени ми подари тиквички с царевица от мюлер, но. заради царевицата не смея да опитвам още. На бурканчето също пише щулрегулиренд. Ето един линк за запичащи и разхлабващи храни
http://www.zadecata.com/vkuhniata/Zdr_diet_hranene/Zapichashti_r … bvashti_hrani.htm

Другият вариант е няколко капки Olivenöl в пюрето. Пак действа.

# 280
  • Мнения: 214
Жени, оЩе каШлям, но като си помисля колко работа ме 4ака, реШих да работя, таткото ме обяви 3а работохоли4ка, 4е не си лежа,а работя.
elfljo, Анна има мн хубава идея 3а лекарите в елтерн-кинд-центрумите. А3 мога да ти препоръ4ам лекарката, която идва в понеделник следобед в 23.бецирк (центрума е бли30 2 минути до U6 спирката ALTERLAA) http://www.wien.gv.at/stadtplan/spread.asp?Cmd=adrok&lang=de … 95c1-010e9f90df80

# 281
  • Мнения: 957
утре към 15:00 среща в Лайнера на Мариахилферщрасе. Ще сме там Жени , Рени, Диана ( тя не е от форума) и аз. Който желае да заповяда.

# 282
  • Мнения: 619
Здравейте!
Аз съм нова тук и ще сме във Виена до към края на Май. Ще се радвам да се запозная с някои от вас.
И едно въпросче- има ли някоя от вас, която подстригва или да занете къде по-изгодно има фризьорски услуги?
И как се говори изгодно с България, ако нямаме домашен телефон?
Много ще ви благодаря за отговорите!  bouquet

# 283
  • Мнения: 153
здравейте,
за срещата утре не съм много сигурна, но се надявам да успея.
e_lucky, добре дошла  bouquet Gigi е нашата форумна фризьорка  Laughing. С Бг се говори с карти от уличен телефон, Servus се казват, продават ги в някой Табаци или продавачите на вестници по спирките на метрото. Аз не ги ползвам вече повече от година, така че някой ако има по нова инфо да казва. Иначе през нета www.lowratevoip.com, зареждаш 10 евро и говориш 4 месеци без пари със стационарен в Бг. Има някакъв лимит на седмица, но аз говоря много и рядко го надхвърлям. След това взима по 3цента на мин. Ако имаш други въпроси питай Hug
Лека нощ от мен

# 284
  • Мнения: 619
Anna, благодаря ти за полезната информация!
А как можем да открием Gigi? Simple Smile
А знае ли някой къде се продават играчки на по-изгодна цена?
Вчера останах изумена от кварталното магазинче за играчки - една кофичка за пясък с лопатки - 8 Евро... Shocked

Общи условия

Активация на акаунт