Как казахте на семейството си, че ще имате дете?

  • 13 011
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 102
Ами първият път като ми казаха на мен самата плаках много.  EmbarassedНа другия ден отидох пред блока на съпруга ми и го зачаках пред входа да се върне от командировка.Първа се прибра майка му-покани ме на кафе и още пред асансъора ме попита какво има, станало ли е нещо- толкова бледа съм била.Последва рев, хълцане...
Вторият път пак свекито първа разбра-отидох след работа с щерката у тях, да я видят.Не се сдържах и още там направих теста, който предварително бях купила и ..... Мъжа пак след майка си научи, че отново ще става татко Joy два часа по късно в едни приятели, в момента в който ми казваше наздраве го застрелях hahaha

# 91
  • София
  • Мнения: 5 079
На обяд си купих тест и видях двете чертички и още на същия ден, на вечеря им казах. Heart Eyes И аз не бях (а и не съм завършила, с таткото не сме се женили и въобще ... не съм си уредила живота), но всички ужасно много се зарадваха, а и бих казала, че го очакваха, защото с татито сме 10 години заедно, половината от които живеем на семейни начала.  Laughing

# 92
  • Мнения: 297
Темата ми хареса, не мога да я пропусна.
При нас беше интересно също. Но предполагам, че всяка от нас, която вече е майка се е вълнувала в този момент. Нашето бебе беше планувано и очаквахме резултата - да чуем, че ще имаме бебе. И още същия ден посетихме родителите си. Свекъра и свекървата почти нищо не казаха, свекърва ми само се насълзи и каза, че много се радва. А моите родители - видях баща си да плаче, майка ми и баба ми - също. Бяха на седмото небе. Сестра ми единствено остана адекватна, дали не е очаквала тази новина незнам. Попита от кога съм бременна и т.н. Беше трогателно и вълнуващо!  Embarassed

# 93
  • Мнения: 6
При мен беше много смешно (ама май само на мен ми беше), като казах на семейството. С бъдещия татко бяхме на гости на нашите, но те все нещо правеха, говореха по телефона, разни съседи идваха...и понеже бяхме за малко и трябаше да излизаме, като най-накрая се облякохме и бяхме почти на врата, всички дойдоха да ни изпратят и ве4е ми беше станало толкова смешно, 4е след пожеланията им за приятно празнуваме аз има  казах "И да Ви кажа само, че ще ставате баба, дядо и вуйчо Simple Smile" . Малко постояха като вцепенени първо, но после всички се ухилиха и...ние излязохме Simple Smile... Беше забавно! Но имаше някаква поличба в този ден...преди да дойдем майка ми ми се обади и ми каза, че има изненада за мен, която щяла да ме зарадва много...не можех да предположа каква, но наистина много ме зарадва! Аз самата като бебе нямах бебешки снимки извадени, имаше много ленти с надпис БЕБЕ от преди 25 години и аз много време мърморех как е можело да не извадят толкова години лентите, които според мен бяха дали фира, въпреки че бяха грижливо опаковани. Та майка ми била дала една лента за проба в едно фото и наситина успели да извадят вси4ки снимки!!!! Толкова мило ми стана като се видях като бебе и с бъдещият татко тайно се спогледахме подсмиханти, 4е точно на този ден те ще разберат и за нашето бебе Simple Smile

# 94
  • Мнения: 315
Marsa  и ние малко така, докато кажем новината на нашите и на неговите родители, малко се притеснявахме, ама накрая като им казахме всички се зарадваха, бяха приятно изненадани. newsm53

# 95
  • Мнения: 774
 През декември вече живеехме заедно с бъдещия ми съпруг и бяхме определили сватбата за следващото лято. Още не се знаеше кой как ще се обръща към родителите на другия. Едни казват мамо, татко, други - бабо, дядо или по име. Та някъде към май разбрахме, че ще ставаме родители. На нашите не си спомням как казахме, но отиваме на обяд при родителите на мъжа ми. Сядаме на масата и при първия тост мъжът ми казва на свекър ми: " Ами, айде наздраве, ще ставаш дядо", а свекър ми:" Ами да, ще ставам дядо!", а после   newsm09 smile3506 newsm12 " Ааа, имаш предвид ДЯДО!"

# 96
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
много интересна и забавна тема-поздравления!!!! Simple Smile
Ние смъжът ми(тогава още приятел)бяхме заедно вече 3 г-двете от тях живеехме заедно.Той ми предложи да се оженим,аз естествено приех и започнахме да работим за бебе.Сгодихме се на 24 декември-февруари вече бях бременна.Сестра ми също беше бременна в 6-я месец с второто си дете.Беше ми много трудно да съобщя новината на майка ми-казах и по телефона тъй като аз бях в София,а тя в Стара Загора-както предполагах започна да ми казва че съм много малка(на 20г-2-ра г.студентка) и т.н.След известно време вече се радваше,а на татко му каза тя.На свекитата им каза мъжът ми-много се зарадвали,все пак им беше за първи път

# 97
  • Мнения: 58
Ние работихме доста време по въпроса за бебе! Като се появиха двете черти аз просто неможах да повярвам и изкочих с теста от банята заврях го пред очите на мъжа ми и го питам"Какво виждаш?"А той Shocked"Ми не знам!Какво трябва да виждам?" Аз пак "Какво виждаш?Колко черти?" а той вече съвсем ошашавен вика"Ми май две!"  На другия ден отидох на доктор за да потвърди новината обадих се на любимия с думите"Ела да си прибереш бременната жена от работа!"Свекъра до него и естествено чул всичко,ама се прави на ударен и пита "Какво става?" И докато дойдат да ме вземат дядото се обадил тайно на свекървата и й казал "Те наште деца май са направили вече работата" GrinningПосле като се обади мъжът ми на майка си тя беше леко подготвена но пак се разплака от радост!Като се прибрах в къщи съобщих и на мойта мама!

# 98
  • Мнения: 674
 Аз казах на майка ми - хич не се зарадва, защото за нея най-важното е да уча! ooooh! И веднага реши, че ще прекъсна (което не стана Laughing). Сега обаче за нея няма по-важно нещо от внучка й!
 Мъжът ми каза на родителите си и те бяха в шок, но приятен!

Общи условия

Активация на акаунт