Бебешка близнашка тема III

  • 21 843
  • 345
  •   1
Отговори
# 300
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Честити 6 месеца на Дани и Лора!  bouquet
Да са весели и здрави малките разбойници!

# 301
  • Мнения: 2 950
Момичета, днес е един прекрасен празник! Аз мисля да звънна на акушерката, която присъстваше и на двете ми раждания... и не само присъстваше де, а работеше жената  Laughing Направете го и вие!  Hug

# 302
  • Мнения: 2 950
Случайно да знаете къде мога да намеря адреси и тел на оказиони в София? Търся си по-точно столчета за хранене. Но искам да звънна или да ида да видя как вървят цените, за да знам дали си заслужава. Или да си търся от магазините.  newsm78

# 303
  • Мнения: 1 165
Деси, ние купихме онзи ден на Кангару. По 125лв. много са хубави, с три позиции на облегалката, отпред с колелца, много са фешън Wink. Ако намериш втора употреба още по-хубаво.

# 304
  • София
  • Мнения: 1 711
Деси ние също се бяхме спряли на Кангару, предполагам е същото което са взели и Каси, защото струваше 125лв, и Чиполино - 150лв.
Ето тук можеш да ги видиш
http://family-bg.com/prX_1599.htm
http://www.levbg.com/

Общо взето са еднакви, единствено този на Чиполино има към масичката пластмасово между крачетата, иначе и двата имат колани. Понеже са ни подарък от майка ми и баща ми, тя избра тези на Чиполино заради това между краката. Иначе тя ги е гледала на живо и каза, че като функции са еднакви.
Вече активно влизат в употреба при нас и са ми много удобни. Тези по-скъпите на Чико и др. няма смисъл да ги гледаш, нямат нищо кой знае какво в повече като екстра. Според мен тези 2 модела като цена и функционалност са най-практични. Има разбира се и по-евтини, но с по-малко функции.

# 305
  • София
  • Мнения: 1 711
Нещо този саит не излиза Sad
Моделът е Cangaroo Sweety, можеш да го потърсиш в гоогле например и ще ти излезе.

# 306
  • Мнения: 1 174
И аз да кажа за столчетата за хранене ,имам на Бертони,които са до 50 лева,хубави са,пак с масичка и колани,а са на супер цена Peace

# 307
  • Мнения: 2 950
Благодаря!  Hug на мен ще ми трябват чак към април, защото тогава ще ги захранвам. Сега само разглеждам.

Йоана я хранех в скута си - така ми беше най-удобно. Но сега незнам дали те ще имат нерви д асе изчакват и затова се замислям за столчета за хранене. newsm78

Момичета, а вие водихте ли малчуганите на ортопед? Като питах педиатърката на миналата консултация, тя ми отговори, че ако има нужда ще ни прати. За сега нямало нужда, децата се развивали прекрасно. Обаче доколкото знам е добре да се направи преглед на ехограф при ортопед най-късно до 3-ия месец. И май имаме право на направление, нали? Йоана я водихме платено, но ако ми откаже направление педиатърката, ще водим и малките платено.  newsm78

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 19:08 от DessiJ

# 308
  • Мнения: 983
Имаш право и си настоявай да ти даде направлението. Моята също овърташе и нямаше да ми го даде, ако не настоявах. Те ортопедите само с опипване не могат да разберат, дали всичко е наред и след това мерят с линийка някакви ъгли от снимката, твоята как е разбрала... Rolling Eyes

За столчетата, ние взехме от познати, но пак ще кажа за продавалника. За неща, които след употреба си остават почти нови, не си заслужава според мен да се дават излишни пари. Но си зависи и от финансите де.

Ето едно например.
http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=156488&cat=5
Има и други.

# 309
  • Мнения: 1 069
Деси, имаш право и ги заведи независимо дали имат нужда или не. Още повече че са родени нормално - за твое успокоение

Аз ходих при Драганов в МА, искай си направление - тя няма право да ти откаже.

# 310
  • София
  • Мнения: 1 711
Деси хубаво е да ги заведеш на ортопед за да ги види на ехограф, защото наистина от един преглед не винаги може да се установи ако нещо не е наред. Настоявай за направление, защото ти се полага, но ако все пак педиатърката ти се дърпа и не ти се занимава, мога да ти препоръчам да отидете при д-р Ефремов в Горна Баня, а при него можеш и с направление да идеш. Ние ходихме при него без направление (беше ни по-лесно да си платим, отколкото да вземем направление) и съм много доволна от него. Освен това ни взе пари за едно дете, като каза, че и без това разходите за близнаци са двойни, поне в това да ни облекчат.
Ако решиш мога да ти дам телефона му да се обадиш да ти каже кога да отидеш за да не чакате. Hug

# 311
  • София,
  • Мнения: 4 267
Деси непременно си вземи направления и заведи дечицата на ортопед. Просто за твое успокоение. Те вече и другите майки са ти казали същото, ама и аз да ги подкрепя.

hellche, как сте Вие, как изкарахте празника. Чакам те на скайпа за да разкажеш. Ходихте ли в събота до магазин Джъмбо или се отказахте. Ние ходихме, но за съжаление аз не останах много очарована - само дето толкова ми го прехвалиха. Половината стоки са китайски боклуци с гръцки етикети. Ужас.
И аз търся столче за хранене и се чудя има ли смисъл да давам много пари за ново столче или може да се намери и запазено втора употреба? А искам и да си продам старата количка - зимна и да си купя нова - лятна. Някой може ли да ме насочи как се публикуват тези обяви и как например да се направи връзка с продавача, ако си харесам нещо?

# 312
  • София
  • Мнения: 1 711
Dundurela, ходихме в събота до Джъмбо и не мен ми хареса, но не успях да обиколя и да разгледам всичко. Аз им взех от там лигавници, на Лора една блузка и по една играчка. За продавалника не съм много наясно как се публикуват обяви, но предолагам че там е обяснено. Може би наистина няма смисъл да се купува ново, но при нас бабата настоя да им подари столчета за коледа Simple Smile

Приятен ден на всички Simple Smile Дано пак да се покаже слънчицето и днес  Hug

# 313
  • Мнения: 2 950
vesito 2 , продавалника е много полезен, само дето аз още малко трудно се ориентирам с изпращането и преглеждането на ЛС.  Но се наредих на опашка за едно столче ТСМ за 25 лв!  smile3521

Нели, какво кат оса нормално родени? Какъв риск има? Йоана я водихме при Драганов и съм доволна от отношението му.

hellche , дай тел на ЛС, ако искаш. Само че аз не съм ходила там и незнам къде е и какви са цените. Доколкото знам и Драганов от ВМА е добър, но пък за Горна Баня съм чувала, че са най-добрите специалисти!  newsm78

# 314
  • София,
  • Мнения: 4 267
И аз и взех доста дрешки - едни джинси, един суитчър, наколко бодита с дълъг ръкав, едни памучни пижамки - цели с ципчета, лигавници, единият е като от мушама доста голям и лесен за почистване и един, който се облича през главата с няколко приставки от пред които се сменят. Само, че той и е малък не може да и се мушне през главичката, та ще трябва нещо да го ремонтирам. Взех и и две биберони залъгалки, но едната е много голяма, а другата е произведена много некачествено с едни гадни ръбове отстрани, абе нямам думи, хем толкова ги гледах и избирах, но те нали са опаковани и отпред са с предпазител та не се виждаше много добре. Сега ще и търся друга биба. Немога да намеря същата като нейната, а тя не иска друга. Ужас. Неможах да намеря ританки, чорапки, та после ходих тук и до един друг магазин, абе общо взето я оборудвах. Вчера прибрах всички малки неща и се чудя какво да ги правя, нямам място къде да ги прибирам освен да ги подаря на някой. А днес ме чака една купчина дрешки за гладене. Ти защо не влизаш и в нашата темичка? Ще се радваме много там пишат и други майки на близнаци. Ако искаш можеш да качиш снимки във албумчето, аз вчера качих доста.
Целувки на прекрасните сладури. lovekiss lovekiss lovekiss

Общи условия

Активация на акаунт