Бебешка близнашка тема III

  • 21 836
  • 345
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 1 711
И аз знам, че в Горна Баня са най-добрите. Нашата педиатърка ни препоръча да отидем там, но понеже на нас ни е малко далече и решихме тук до нас има една ортопедична болница и там отидохме първо, но се оказа, че нямат ехограф и само преглед направиха (много съм разочарована, защото лекаря даже не си изми ръцете, започна да ги преглежда както си беше влязъл отвън) и ни изпрати при Ефремов защото имаше съмнение за нея, че й били много подвижни ставите. Е в крайна сметка се оказа, че нищо й няма. Ефремов ни обясни, че по принцип при нас има малък риск, защото сме лежали доста в кувиоз, неденосени сме, Лора е родена седалищно и като проходят трябва пак да ги заведем да ги види. Ще ти изпратя на ЛС телефона му като му се обадиш, той ще ти обясни къде да отидете. Там по принцип са 2 сгради, едната е основната, голямата, а има и още една сграда "Ортомед" мисля че беше и по принцип там преглеждат бебетата.

# 316
  • София
  • Мнения: 12 256
 Моите столчета също са на Кенгуро, но по 135 лв май че се водят някакви с вариант за люлка, която не ползвам да си кажа, но не исках да са розови, а тези са оранжеви. Иначе съм доволна, но реално ползвам само най-изправеното положение на столчето, на най-високото, затова смятам че по-евтини биха свършили същата работа, ако се започва със захранването по-късно и няма нужда от легналите положения. От продавалника също може да се намерят много добри оферти.
  Аз пък се зарибих за магазина ЛаРедут и днес получих една от поръчките, страшно съм доволна, повечето бяха неща за малките, пуловерчета, панталончета и тн.
  Ето например някои от изгодните нещица
  http://www.laredoute.fr/vente-default.aspx?categoryid=22917869&a … documentid=281807
Тези в розово и оранжево ми пристигнаха сега.
Тези са ни якенцата пък, от които съм много доволна, тук дадох по 30 лв за якета... - http://www.laredoute.fr/Product.aspx?Single=true&ProductID=3 … f=&SecIntRef=
Имам и за догадино от същите по-големия размер, а пък за мен същото, но размер 162 от детската номерация. Хората вече съвсем ме заглеждат, като сме еднакво облечени и трите, иначе не ги обличам еднакво, но така ми е много готино и интересно. Трябва да се снимаме и до ви покажа  Simple Smile

# 317
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
И аз ще си купя столчета на Кенгуро- от тези без люлката... казвам "ще си" защото май се радвам повече от децата. Направо нямам търпение да ги вземем и да сложа децата в тях. То в Студентски град в общежитието нямам място да се обърна, камо ли за столчета, но така ми се иска...
Айла, тоя ЛаРедут хич да не го показваш тук Mr. Green Такава зарибявка е! Сега очаквам поредните поръчки пълни с балеринки и сандали за мен, маратонки за Коце (и всичките ще са му малки #Cussing out) и дрехи за Божана. Милият ми Божидар, така и не мога да му избера дрешки от там newsm78

# 318
  • София
  • Мнения: 12 256
  Ирка да знаеш че столчетата са страшно стабилни и съответно заемат страшно много място, просто основата им е доста широка  Simple Smile

# 319
  • Мнения: 1 069
Нели, какво кат оса нормално родени? Какъв риск има? Йоана я водихме при Драганов и съм доволна от отношението му.

Деска, при нормално родените деца вероятността за локсация е доста по-голяма, заради преминаването през тесните родови пътища... Влади го водих при Ефремов в Горна баня, близнаците при Драганов в МА. Който и да избереш от двамата е без значение - много са добри

# 320
  • Мнения: 7 640
Деси хубаво е да ги заведеш на ортопед за да ги види на ехограф, защото наистина от един преглед не винаги може да се установи ако нещо не е наред. Настоявай за направление, защото ти се полага, но ако все пак педиатърката ти се дърпа и не ти се занимава, мога да ти препоръчам да отидете при д-р Ефремов в Горна Баня, а при него можеш и с направление да идеш. Ние ходихме при него без направление (беше ни по-лесно да си платим, отколкото да вземем направление) и съм много доволна от него. Освен това ни взе пари за едно дете, като каза, че и без това разходите за близнаци са двойни, поне в това да ни облекчат.
Ако решиш мога да ти дам телефона му да се обадиш да ти каже кога да отидеш за да не чакате. Hug

той е страхотен!

Не отлагайте ехографията, по принцип е препоръчителна не преди 3тия мес, а преди края на неонаталния период, което ще рече 40тия ден.

Абе направленията за деца нали не бяха под брой, а неограничени по едно време, какво има стана пак на джипките #2gunfire

# 321
  • Мнения: 2 950
Ами във вторник ще се боря за направления. Ако не ми даде вес пак, ще отидем платено - децата ми са по-важни от 20 лв.  #Cussing out

# 322
  • София
  • Мнения: 12 256
  Деси не се ядосвай, на мен самата ми педиатърка си предложи тоест като станаха на дадена възраст си ми даде направление и пак си платих накрая. Отидохме при ортопеда и той ни заяви че нямал вече места за направление, не разбрах точно. Казахме че може да изкачаме, но той отговори че му били свършили за тримесечието  Shocked Така че си платихме..., поне и той ни взе само за едно дете, въпреки че прегледа и двете. Просто беше късно в петък и не ми се разкарваше отново и спореше по въпроса има ли право или не....

# 323
  • Мнения: 1 165
Деси, и аз да ти кажа по въпроса с ортопеда, макар че преди време писах по тази тема. Аз водих моите мишлета на един месец, когато станаха в поликлиниката в Младост 3, педи-то ми отказа направление и ме прати на платен прием при ортопеда тук, който за да не плащам 50лв. за двамата ми поиска 30лв. на ръка и така. Безобразие, но факт! Знам че на 6мес. трябва да ги заведа пак, но ми се ще да идем в Горна баня при въпросния Ефремов. hellche, дали може и на мен да ми дадеш телефона на този док?  newsm78

Относно столчетата за хранене, аз нямам търпение да слагам близнаците, даже пробвах и им беше много интересно, най-ниското легнало положение ми се струва като това на кошчетата за кола? newsm78 Рано ли е? И до каква вързаст ще се хранят в тях?

# 324
  • Мнения: 2 950
Щом е като на столчетата за кола, можеш спокойно да си ги слагаш в тях. Щом се занимават, супер!  newsm10 А на самите столчета трябва да има указания за макс кг на детето, което го ползва. Това за възрастта е относително, защото Йоли, например, на 1 г беше 8,800 кг, докато има деца на тази възрост и по 12 кг, така че е относително.  feeding

А иначе аз вече си запазих едно столче на ТСМ, с две бебешки нива, сваляща се тапицерия и незнам какво още. Една мама от продавалника го предлагаше. Другата седмица ще идем да го вземем.   car003 За второто ще видим - или зълва ми ще ми даде нейното, или ще си търся още едно. Пък може и с едно да караме, но ми се вижда по-трудно.  newsm78

Малееее, вече се чудя кое къде да слагам! Ужас!  #Crazy Уж живеем в тристаен апартамент, обаче все не стига място - колички, порт-бебета, столчета за хранене, легла, кошари, люлки, колелета, играчки, няма край. А на всичкото отгоре онзи ден купихме на Йоана пейка ( може да сте ги виждали -  една такава шарена, дървена и крачетата са направени като моливи, и седалката се вдига, за да си слага пантофите вътре) за коридора, да сяда да се преобува на нея, че ми писна да се въргаля по плочките докато се преобува.  newsm56

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 12:10 от DessiJ

# 325
  • София
  • Мнения: 415
Не е ли рано за столчета за хранене  newsm78  На столчетата май пишеше след 6 месеца? Аз си мисля първо да се храним в жезлонги. А наистина -до колко килограма може в столче?
Ние ходихме на ортапед при Драганов във ВМА, че ни е много близо. Деси, имаш право на направление- особено за близнаци знам , че е важно да се заведат.

# 326
  • Мнения: 983
Деси, аз храня едната в столче, а другата в триколка. Даже в триколките им е по-интересно, защото натискат отпред копчетата и те свирят и светят. Но определено, печелиш много повече време, като ги храниш едновременно. В началото като хапват по-рядка и пасирана храна и гълтат като мисири, може и една по-една. Но после като започнат да дъвчат, трябва да ги чакаш и е по-добре да ги храниш едновременно.

# 327
  • Мнения: 2 950
lorraine , ако има полегнало положение, може да се ползва столчето.  Peace

vesito 2 , благодаря за съветите. По-натам ще разказвам.  Hug

# 328
  • Мнения: 303
Моите момичета започнах да ги слагам в столчета едва след като започнаха да седят стабилно, преди това ги хранех в шезлонгите, които и без това за друго не ползвах. А след годинката мисля, че без две столчета ще е невъзможно newsm78
Деси стана ми много смешно, като четох за "натъпкваницата" у вас, тъй като в момента в нашия коридор се кипрят две огромни розови колелета, подарени от дядо Коледа, на които момичетата се катерят всеки ден /да не забравели до пролетта да карат/ и ние ги заобикаляме, явно няма да разрешат да ги преместим скоро:lol:

# 329
  • Мнения: 7 803
Моите момичета започнах да ги слагам в столчета едва след като започнаха да седят стабилно, преди това ги хранех в шезлонгите, които и без това за друго не ползвах. А след годинката мисля, че без две столчета ще е невъзможно newsm78
така беше и унас  Peace

Общи условия

Активация на акаунт