Бебета ЮНИ - 8

  • 9 659
  • 303
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 318
А аз пък съм спала само по стомах и сега ми е много трудно да свикна,но щом е за бебето няма как. До прочетеното до тук май само аз не искам да разбирам пола на бебето,не знам според мен ще бъде много по-вълнуващо като се роди да ми кажат какво е,иначе нямам предпочитания,само да е живо и здраво  Wink

# 256
  • София
  • Мнения: 226
geneva2008,
Марков е голям сладур Simple Smile Кабинета е супер. Има огромен плазмен телевизор срещу теб точно и виждаш абсолютно всичко. Има два стола, за придружители, обърнати към екрана. Доктора е много приветлив, което те кара да се чувстваш съвсем непринудено. Гледа и говори бързо и делово. Можеш да общуваш с него докато гледа - аз го прекъсвах, таткото също, питахме разни неща и той не се дразнеше от това. Дискове дава, ако искаш, не трябва да носиш ти. Аз лично не исках, но пък му свърши тонера и не можа да ми отпечата една снимка и затова ми подари диск. Без диск цената е 60 лв., а с диск по желание е по-скъпо, но не знам колко. Издават фактура, ако ти трябва. Прегледа продължава около 20 минути, при мен малко повече, защото той ми беше последна инстанция за решение за амниоцентеза и той съвсем спокойно и убедително ми каза, че според него няма нужда.
Дано съм отговорила на питането изчерпателно:) И да се е разбрало, че наистина съм доволна от този лекар, а и таткото също остана доволен - той малко придирчив си пада. Понеже отидох в 16-та седмица, записах си час отново за първата седмица на Февруари, защото всъщност там някъде се виждали още неща по бебето.

# 257
  • Мнения: 15
Ами аз спах само по корем преди да забременея,но почна да ми става доста некомфортно и сега  се мъча в някакво средно положение между странично и коремно Laughing Нямам проблем със спането по гръб-никога не съм му била фен!
Браво за готвещите smile3501  Ох,аз за съжаление не съм от тях и сериозно се замислям напоследък,че трябва да прекарвам повече време в кухнята,защото много не ми се отдава и предимно по кръчми и заведения се храним smile3518 
УЖАС!!!СРАМ ГОЛЯМ smile3518 Дори се позамислих за готварски курс ама не съм се интересувала каде се провеждат(а трябва) Айде след малко пак ще пиша!

# 258
  • Мнения: 233
offioly ме зариби с нейния кекс, та и аз се втурнах да кулинарствам.  Joy Просто ми се дояде бисквитено руло, от детските ми годинки. Припомних си рецептата от една темичка във форума и набързо спретнах едно рулце. Сега го чакам да се стегне в хладилника и ще си го хапна самичка!!  hahaha Не, не, не искам да ви дразня, имах предвид, че понеже мъжа ми го няма, ще се насладя 100% на рулото, иначе той щеше да го изяде на един дъх, само докато се врътна и го изпусна от погледа си!   Joy

Ще ми простите, ама и аз днес само във форума кисна.  Blush Че от утре почвам да си върша работата и край на дългочасовите удоволствия и релакс.  ooooh! А пък времето толкова бързо лети в бездействие, направооооо...

Мене малко поуплашихте с това спане по гръб, затова се порових в нета за повече инфо. От всичко прочетено, моите изводи са: Спането по гръб е опасно най-вече в напреднала бременност, защото тежестта от бебето пристиска една много важна вена. Обаче!!  Naughty Ако това се случи, майката винаги усеща дискомфорт, затруднява се дишането и т.н. и автоматично тялото се обръща и съответно - опасността намалява. През нощта не можем винаги да контролираме позите на спане, все пак. Така че, аз поне за себе си все още не се притеснявам, ще си спя по гръб, защото така ми е все още най-приятно. Но, естествено, ще питам и моят лекар другата седмица, да видим какво ще ми каже!  newsm78

# 259
  • Мнения: 616
оффф, срам! кекса... да кажем че не стана ужасно лош, а само лош ...  Mr. Green
утре пак ще го пробвам! става за ядене, ма каква полза, като не е вкусен! кекса си е за десерт, не да си слагаме нещо в устата...
Аз трябва да призная, че мъжът ми се справя по-добре с домакинството от мен  Embarassed Не че и той е кой знае какъв къщовник, като се събрахме преди време не можеше дори таратор да си направи, ама явно му харесва домашния уют на момчето, и доста добре се оправя! И готви... Даже ми беше правил крем Дипломат, без дори да имаме миксер! Бъркал на ръка половин час!
А аз братче един кекс не мога да направя...
Срам...
Хайде лека нощ сега!

# 260
  • Мнения: 24
Sleeping beauty,дай рецептата за това рулце ,4е мн хубаво зву4и  newsm22

# 261
  • Мнения: 233
panterkata66, ето тук си припомних как се правеше:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=148998.0

Отне ми 10-15 мин!   chef

Крайно време е да ходя да спя...
До утре!  Hug

# 262
  • Мнения: 10
marvele много ти благодаря!Аз много се вълнувам от този момент и се радвам че и таткото ще може да го сподели и то на плазмен тележизор! Сега вече ще спя спокойно!

Лека вечер на всички! newsm76
 

# 263
  • Мнения: 176
И аз така четох за спането, но пише че препоръчват да се избягва от самото начало не за друго, ами да свикнем по-лесно. И аз преди все по корем спях но вече нещо ми е по-удобно на лявата или дясната страна, със сгънати крака (почти като бебешката поза в утробата и аз  Crazy).

За готвенето, и аз съм супер зле. Мога единствено по рецепта, ама да пише най-подробно по колко чашки и лъжички, за колко минути, и така. Както каза Рейчъл в една серия на Приятели, "Ако пише в рецептата 'сваряват се две чаши сол,' аз сварявам две чаши сол"  Joy Мъжа ми често ме бъзика, като започна да меря с мойте мерилки: "Абе слагай 2 чаши сол и си готова."  hahaha

Оххххх, айде и аз приключих с работата. Чао от мен (лека нощ) - ама вие вече спите.

П.П. Днес нещо имам болки в корема ниско долу (леко вляво), и то се появиха следобед след визитата при лекаря, та няма как да попитам. Не са силни, но са едни такива... остри. (Да не бях само 14 седмица щях да кажа че бебето ми рита пикучния мехур, но не ми се вярва.) Някой друг имал ли е такива?  newsm78

# 264
  • Мнения: 36


П.П. Днес нещо имам болки в корема ниско долу (леко вляво), и то се появиха следобед след визитата при лекаря, та няма как да попитам. Не са силни, но са едни такива... остри. (Да не бях само 14 седмица щях да кажа че бебето ми рита пикучния мехур, но не ми се вярва.) Някой друг имал ли е такива?  newsm78

Трънче, това най-вероятно са едни традиционни болки, чието име на български не знам - round legiment pains. Появяват се точно по това време, отстрани, и ги описват като остри, пробождащи като нож. Пояяват се обикновено вечер и следобед. Получават се от разгятания на връзки при нарастващия корем, някакви такива неща. При мен още не се  получават, но може би защото лежа през повечето време и няма какво да разтягам.
иначе приятеката ми, която скоро ще ражда, ги описва точно така, остри, доста болезнени понякога, и отстрани, около яйчниците, затова и понякога се бъркат с болки в яйниците... Сигурно е това, не се притеснявай.

НИе днес сме на лекар, после кръв за БХС и почва пак  Praynig Praynig - дано всичко е наред... Ще разпитам и за това дали да се прегледам при Марков или моят лекар ще ми направи фетална морфология..Оф дано нямам някакви разкрития и пролапси, че ще се ядосам.

Абе какъв е тоя студ, тая нощ е било -20 в софия!?

И за се изкуших от рецептата на кекса, но няма. Мъж готви удома сега, освен баба му и майка ми. Снощи сготви  телешко варено, че бил настинал и искал да се стопли. Киха драматично и искаше да спи в друга стая и да си купува маска, за да не ме заразява. Аз пък, щото съм умна и интелигентна, си легнах с мокра коса - щото аз преди често правех така, но слава богу, не ме боли гърло или нещо такоав и не съм настинала.

Ох, днес ще излизам от вкъщи за пръв път от 20 декември. Какво вълнение!

Поздрави от лозенската пленница...

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 08:55 от purshing

# 265
  • Мнения: 210
Здравейте  Grinning
Как се справяте със студа?
За малко да ме настигне бялата смърт тази сутрин  Sunglasses , добре че няма вятър...  Само дето бели мечки и пингвини не се разхождат навън... Да свършва и днес  и да се скривам в къщи на топло...

Приятна почивка на тези които са вкъщи и лек Петък на работещите...  bouquet

# 266
  • Мнения: 210
Сори, че превзех темата, но ... аз имам такива остри режещи болки и проведох системен телефонен тормоз на док.  в първите два дни  Embarassed  Общо взето каза да не прекалявам с лигавщините ( не дословно де ) , и че ако било толкова лесно да се износи и отгледа дете ... ехе  Rolling Eyes  Каза, че е нормално при резки движения, напъни, кихане, протягане... наистина някакви връзки се разтягали...   newsm78 Не ,че съм доволна от обяснението, но той толкова бебоци е изродил, едва ли съм по-в час от него...

А за готвенето  Embarassed, предпочитам да си замълча...

Не знам само защо съдбата е така жестока към мен - ако сготвя нещо ново - първият път е уникално (за радост и гордост на милото)- каня гости, готвя го и става за боклука... Cry


Като гледам навън... ходи ми се в латинска Америка...

# 267
  • Мнения: 616
Ето с какво ще се занимая днес! С рулото на Sleeping Beauty!
Ъъъъъ, ами, моята приятелка е секретар в Българския Антарктически Институт, и вече е ходила и при пингвините, казава, че там всъщност е мнооооого по-топло от тук! Точно сега там е арктичното лято, и експедицията, която наскоро замина, даже се сърдят, като има дадат твърде дебели якета...  Joy  Хехехе, така че ако имахме пингвини щеше да ни е по-гот  Joy
все едно.
Аз имам подобни болки, ниско в корема, но са много епизодични, при напрежение - примерно като кихна и веднага ме прерязва. Това от месец вече, дори малко повече. Но като показах на доки къде точно ме боли, той махна с ръка, и каза да не се тревожа. Другия доктор като му ги обясних, дори не се впечатли от това... така де, явно е нормално  Peace

Само нещо - вие сега ходите ли на кола-маска? Имам предвид... не само на краката. Мисля утре да ходя, че нали мъж се връща след цял месец отсъствие Blush , ама съм се замислила...
До скоро!

# 268
  • Мнения: 210
Срам ме е да си призная, но ... аз минах към старата самобръсначка  Embarassed, не искам нищо да ме боли докато съм бременна, ...
Като гледам бебока какъв проблем прави от един оргазъм, представям си как ще го учудя с кола маска или епилатора... Laughing

# 269
  • Мнения: 616
Срам ме е да си призная, но ... аз минах към старата самобръсначка  Embarassed, не искам нищо да ме боли докато съм бременна, ...
Като гледам бебока какъв проблем прави от един оргазъм, представям си как ще го учудя с кола маска или епилатора... Laughing

 Joy hahaha Joy  Ауууу, много ми харесва това изказване!!!
И аз от болката се плаша. Още повече, че от самото начало на бременността не съм ходила на кола маска, зашото имах някакъв обрив точно там, и не исках да го дразня. Така че сега съм се върнала все едно на първия опит с кола маска, а това ще е мнооого неприятно. Ама то пък и със самобръсначки само не става...
А относно оргазмите...  Embarassed Аз нямам представа как ще реагира бебо ... то от трите месеца, които минаха, два бях сама, а в третия мъжът ми се беше притеснил да не му "направя нещо, какъвто съм непохватен"  Joy и така...
Ще ви кажа как е минало. Ако оитида.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт