Моля дайте съвет за лекар за раждане в Тина Киркова

  • 24 420
  • 144
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 544
аз съм доста доволна от д-р Валери Гергов  Peace раждах при него секцио на 17.11, но три мои приятелки раждаха при него нормално и ми го препоръчаха  Hug
Моя приятелка въобще не е доволна от него. След като му плати висока сума, той заминал на море, знаейки за усложненията след раждането й. По време на отсъствието му другите лекари не са й обърнали внимание, защото са знаели, че е негова пациентка. За капак на всичко, след като се върнал, той искал да я изпише, а тя е била много зле. Искала е да се премести в други болници, но са й отказали, след като вече е пациент на друга. Та след допълнително плащане той благоволил да я погледне и назначи лечение.   #Crazy

Аз лично родих там без уговорка и след престой в Патологията за преносване. Много съм доволна от Патологията и Родилното (родих при дежурен екип). Но за Детското отделение имам много критики, и не съм единствена.

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 12:32 от Queen_of_wind

# 121
  • София
  • Мнения: 29
Много благодаря за отговорите, само че едно не мможах да разбера при всички ли от Тина Киркова трябва да им се ходи в частния кабинет? Защото звъннах на д-р Ковачева и тя дирекно ме изпрати в частният си кабинет....

# 122
  • Мнения: 3 268
Д-р ДИНЧО ГЕОРГИЕВ! Жалко, че той изражда само с уговорка, тъй като май е в неплатен отпуск. Беше в клиниката на Мазнейкова доскоро иначе беше кадър на Тина Киркова. Прекрасен лекар и човек. Раждах първия път при него и щях и втория, ако от Тина Киркова не ми отказаха плановото секцио заради кардиологичен проблем.

Едно нещо не мога да си обясня- как доктори /като Рени Ковачева например/, за които мнението на три акушерки и на още толкова доктори, е че не са добри гинеколози, успяват да се харесат на жени, които раждат при тях.  ThinkingНе съм лекар, но наблюдавам същото в моята професия- едни от най-големите галфони са много търсени адвокати. За уточнение- не съм адвокат.
Това беше и моят избор.Много готин лекар.Специализирал е във Франция.

# 123
  • Мнения: 3 268
Много благодаря за отговорите, само че едно не мможах да разбера при всички ли от Тина Киркова трябва да им се ходи в частния кабинет? Защото звъннах на д-р Ковачева и тя дирекно ме изпрати в частният си кабинет....
Естествено,че трябва та поговорите спокойно за предстоящото раждане.Твоите желания ит.н.Това не може да стане в болницата.И предполагам знаеш,че изборът на лекар струва пари.

# 124
  • София
  • Мнения: 29
Не съм съгласна с това че изборът на доктор струва пари.... Все пак съм осигурена веднъж към здравната каса и веднъж към Закрила като към последното върви и VIP райдане с ибор на екип.... Така че при всичките тези пари който ми се взимат за осигуровки съм малко против ходенето по частни кабинети, защотото вече го правих в продължение на ч година и ми костваше страшно много нерви и пари и това че съм много зле и надали ще имам дете, което се оказа че не е точно така, защото вече съм бременна..... И вече нямам вяра на частните кабинети......

# 125
  • Мнения: 4 965
Не съм съгласна с това че изборът на доктор струва пари.... ......

Избор на лекар и избор на екип означава точно едно и също.
Просто да си набележиш лекар, който да се ангажира изцяло с теб, а ти да разчиташ на осигуровките от Здравната каса... няма начин!
Прочети малко условията на болницата. Или отиваш при лекар, който ти се падне и раждаш /като за следене на бременността от конкретен лекар също се заплаща - в противен случай пробваш на кой ще те прати джи-пи-то/. Или си ангажираш лекар и си плащаш за това, според тарифата на болницата.
В частен кабинет не е задължително да ходиш, но изборът на лекар е частна услуга /тя не се покрива от Здравната каса/.  Peace
Е, щом имаш осигуровка в Закрила, те ще ти покрият избора на лекар, но трябва да си 100% сигурна, че избраният от теб лекар работи със Закрила /иначе не плащат/. Просто след плащането на касата на болницата си вземаш фактура и я представяш в Закрила /същата възможност имаш и ако посещаваш частен кабинет на лекар, който работи с тях/.

# 126
  • София
  • Мнения: 29
Да за това здравната каса няма да я ползвам, но искам да си ползвам здравната застраховка в Дженерали Закрила и да се възползвам от ВИП раждането, както и от това да си имам един доктор от начало до край, и след като изчетах много във форума и всички се бяха изказали много ласкаво за д-р Ковачева , реших да пробвам и аз да се запиша при нея, но уви първо трябва да мина пез частният и кабинет и след това евентуално да продължа с плащането, защото до колкото прочетох тя не се съгласява да поема такива които се "Осигуряват" в Дженерали или други подобни места

# 127
  • Мнения: 45
Да за това здравната каса няма да я ползвам, но искам да си ползвам здравната застраховка в Дженерали Закрила и да се възползвам от ВИП раждането, както и от това да си имам един доктор от начало до край, и след като изчетах много във форума и всички се бяха изказали много ласкаво за д-р Ковачева , реших да пробвам и аз да се запиша при нея, но уви първо трябва да мина пез частният и кабинет и след това евентуално да продължа с плащането, защото до колкото прочетох тя не се съгласява да поема такива които се "Осигуряват" в Дженерали или други подобни места
Определено! И аз и се обадих, когато трябваше някой да ми води бременността. Но когато и казах, че съм с осигуровка към "Закрила" ми каза "Долу (т.е. на 1-вия етаж) има колеги, които работят със "Закрила"". ТОЛКОЗ. Вариантът ти е да си плащаш кеш при нея и след това да търчиш до офиса на "Закрила" да ти осребрят  фактурите. Въпреки, че имат договор с болницата (и съответно с всички лекари, работещи там).
Преди 2 години тази лекарка (да е жива и здрава, защото тогава ми спаси живота) ме оперира по спешност в 11 вечерта от спукана тръба при извънматочна бременност. Явно случаят ми е бил доста тежък, защото в последствие минаваха да ме наглеждат почти всички лекари от повечето отделения (включително и д-р Григорова - завеждаща родилното). А д-р Ковачева мина веднъж, за да ме попита дали отделям газове ....  Blush
И сега, след секциото при бебе почти 4 кила шева ми (от д-р Савова) е по-малък и по-красив от предишния (даже жената поизряза и поизчисти разни стари грозотии от там, та стана съвсем приличен; вече не е като на колено прасе).
Та, в тази връзка, съгласна съм, че всеки работи, за да изкарва пари, но дали това трябва да е на всяка цена???

# 128
  • Мнения: 45
... д-р Валери Гергов  Peace ...
Моя приятелка въобще не е доволна от него. След като му плати висока сума, той заминал на море, знаейки за усложненията след раждането й. По време на отсъствието му другите лекари не са й обърнали внимание, защото са знаели, че е негова пациентка. За капак на всичко, след като се върнал, той искал да я изпише, а тя е била много зле. Искала е да се премести в други болници, но са й отказали, след като вече е пациент на друга. Та след допълнително плащане той благоволил да я погледне и назначи лечение.   #Crazy

Аз лично родих там без уговорка и след престой в Патологията за преносване. Много съм доволна от Патологията и Родилното (родих при дежурен екип). Но за Детското отделение имам много критики, и не съм единствена.
Според мен този човек е доста безскрупулен - то си личи още по погледа му, но и фактите са налице - нахока ме страшно как съм си позволила да вляза в кабинета му (в който провеждат и женската консултация) във времевич интервал, в който той преглежда ... Направо си посипах главата с пепел, че реших да съчетая прегледа си при АГ-то с ЖК, вместо да се тътря с огромния корем още веднъж ...
А моя приятелка ( с патологична бременност и епикриза от "Патология") я е качил "за преглед" на магарето в 6-тия месец, за да й подпише болничния лист ...
Без повече коментари ...
А в "Патология" наистина са разкошни - от санитарките, та до завеждащата д-р Колева (и там полежах).

# 129
  • sofia
  • Мнения: 482
Greeny, и аз си водя ЖК през здравно-осигурителен фонд "Доверие". По принцип първо звъннах във фонда, оттам лекарката ми даде лице за контакт в съответното болнично заведение, което си бях избрала от възможните, с които те работят. Свързах се с лицето от болницата -говоря за Тина Киркова, мисля че и за Доверие и Закрила е Ани Войкова - много мила и отзивчива жена. Тя ме свърза с конкретния доктор, който работи с тях. Не мисля, че всички доктори от Тина Киркова задължително работят с тези здрвано-осигурителни фондове.  По принцип това е д-р Костова, но в момента тя е по майчинство., паднах се при д-р Мирослава Генадиева. До момента съм много доволна от нея, дори ще раждам при нея - живот и здраве. НИЩО не съм плащала до момента - всеки месец ми се пускат нужните изследвания, гледа ме на ехограф, мерене тегло, кръвно, размери и т.н.

Така че, първо звъни в Закрила, виж какво ще ти кажат и действай! Успешна бременност ти желая! Peace

# 130
  • Мнения: 148
И аз да се включа... Раждах първото си дете в Тина Киркова, без избор на лекар преди 5 години. Попаднах на доктор Гогова, супер доволна останах, без никакви преференции и плащания. Родих трудно с форцепс, но тя се справи отлично, след това всеки ден беше при родилките където родихме заедно (и те без предварително заплащане). Сега отново съм бремена и се сблъсках с новите "облаги" на болницата. Реших, че там ще си следя бременността и попадам на дар Панова, първото ми впечатление от нея беше на човек дето е само заради парите там. Конкретно - имаше една бременна при нея, с желание тя да и следи бременността. Милата си носеше само 300лев в себе си, от къде да знае, че новата такса за избор на лекар е 400лв. Панова си ги поиска... Следващата която влезе се разплака - защо???
Защото въпросната Панова започна с думите - 400лв за следене на бременността, а не е точно така... Имаш право да ти се следи бременността през всичките 9 месеца, в Тина Киркова с направление от личния доктор, като заплащаш само таксите за изследванията - кръв, урина и т.н. А ако искаш определен доктор да ти следи бременността - тогава си заплащаш на касата сумата определена от болницата (а не както постъпи Панова - от вратата за парите). В случай, че сте с направление от личен лекар, при който доктор попаднеш, този ти следи бременността - в моя случай др. Илиев - супер симпатяга и според мен си разбира от работата. Имам контакти и с други докторки от там. Впечатленията са ми подобни (като за Панова) за повечето изброени по-горе - Савова, Колева, Косовски и т.н. да не се повтарям. Дори и при плащане не е гаранция, че ще ти обърнат нужното внимание... Така че, мили бъдещи мами, КЪСМЕТ ви е нужен, не съвет.
Извинявам се за дългия пост, но цял ден чета тази тема и самата аз не мога да реша да плащам ли за раждане или не...  PraynigБог да ми е на помощ, поне знам че всичките там са специалисти гинеколози... няма да се объркат зъб да ми вадят ooooh!в последния момент...

# 131
  • Мнения: 3 634
Аз не разбрах какво не ти е харесал Панова в отношението си с парите. Тя винаги започва оттам, за да не станат грешки. Говори бързо и трудно се спира, но не мисля че лъже. На мен се извини над 10 пъти, че без да иска ми е казала по-ниска цена. После ме води при гл. счетоводител, за да потвърди че наистина има увеличение на таксата. Имам и фактура!  Flutter

# 132
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Търся координати на К.Ташков, моля, някой да ми прати на ЛС.

# 133
  • Мнения: 148
Аз не разбрах какво не ти е харесал Панова в отношението си с парите. Тя винаги започва оттам, за да не станат грешки. Говори бързо и трудно се спира, но не мисля че лъже. На мен се извини над 10 пъти, че без да иска ми е казала по-ниска цена. После ме води при гл. счетоводител, за да потвърди че наистина има увеличение на таксата. Имам и фактура!  Flutter


Опрделно не може да се почва с парите. Тя не обясни на бремената където се разрева, че има начин да мине и по клиничната пътека, а не всеки може да си позволи да плати 400лв. за личен доктор. На една друга бремена само за някъв общ въпрос се обърна и доста грубо и каза, че тя си се занимава само с нейните пациенти... Е, чак такъв интерес към парите не е необходимо да се проявява... Аз не споря, че заплащанията не стават през касата на болницата - напротив, даже старите цени са им побликувани в сайта на болницата Peace Пари, пари, ама все пак всички са доктори, за това са учили и за това работят там... Ако искат повече да си отворят частни кабинети и желаещите да ходят там. А аз съм се насочила към Тина Киркова защото ми е в района и както казах, там са гениколози, не зъболекари и са израждали цял живот, просто всичко е до КЪСМЕТ...  thumbsup

# 134
  • Мнения: 3 634
каза, че тя си се занимава само с нейните пациенти...

Лежа в реанимацията и влиза някакъв лекар когото най-утиво попитах, ако се чувствам добре може ли да легна на една страна. Отоговор: "Кой ви оперира? Питайте си нея тогава." Стоях около 36ч в реанимация. За това време само 1 лекар попита общо всички как сме, всички други си говореха само с "избралия ги пациент". Грозно, тъпо, но явно е практика там.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт