Народопсихология или синдром?

  • 8 359
  • 197
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 940
Съгласна съм с RadostinaHZ. И все пак в това няма нищо чак толкова лошо. Да искаш да те харесат другите е част от умението да живееш в така или иначе зададения преди появата ти свят. Това е и адаптивност, а адаптивността никак не е чак толкова лошо качество. Пиша това, защото аз винаги съм била по-скоро от другата страна, на несъобразяващите се, от което страдат близките ми.

# 196
  • tardis
  • Мнения: 329
Не е въпроса за съобразяване. Не съм се съобразявала навремето, не го правя и сега. Дистанцирайки се от себе си до известна степен и поставяйки в центъра на тази среда един въображаем, съвсем обикновен индивид от женски пол, започвам да преценявам по различен начин силата на външния натиск. Огледай около себе си. Колко жени познаваш, които са готови да тръгнат срещу течението? Възможно е приятелките ти да са такива, но болшинството не е. Ценностите се внушават по различни канали и накрая всичката тази "вода" се влива в един басейн. Колко жени си купуват неща, само защото се очаква от колежките, например, за да не бъде тази жена обвинена в лош вкус? Колко жени се катерят бясно по фирмената йерархия само и само да се докажат пред приятелките си, мъжете си и целия свят, че могат да бъдат твърди и велики?
Сега изведнъж ще се окаже, че никоя от списващите в този форум не е такава. Но това не променя останалата част от жените. Повечето жени правят това, което се очаква от тях, за да получат добро отношение от околните.
Да, така е в повечето случаи. Права си. За жалост.
Не само при жените, а и при хората въобще. Но честно, за повечето неща, заради които се различавам от другите (те не са никак малко), не усещам натиск. Не че няма такъв, просто не ме впечатлява.
Което е много странно, понеже не съм пример за уверен в себе си човек непукист.
Натискът става пречка, когато му позволиш. Когато за теб изглежда като нещо страшно. Също както неодобрението и останалите негативи, които ни заобикалят постоянно.
Въпрос на мироглед и ценности, но не ми харесва, че нещата стоят така и бих искала да мога да направя нещо по въпроса.
------

Ще се изнасям засега от темата (която всъщност е доста интересна).
Пожелавам ви наистина хубаво посрещане на новогодишната нощ!
Нека лошото си отиде заедно със старата година, 
а новата да дойде за добро   Peace

# 197
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз си мислех, че опитите да се харесаш на другите, като си купуваш дрехи, се изживяват някъде между 13 и 18 година от пубертета

Общи условия

Активация на акаунт