Отговори
  • Мнения: 3 146
Здравейте мами, раждали със секцио! Аз съм раждала нормално, но на най-добрата ми приятелка предстои раждане със секцио, защото бебето е застанало напреки. Майка й казала, че всички бебета, родени секцио, се слагат първоначално в кувьоз, независимо от теглото, ръста и т.н. Вярно ли е? Thinking

Мерси за инфото и Весели Празници на всички!!! Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 21:40 от gergandi

# 1
  • Мнения: 154
Не,не е вярно,родих секцио и бебето ми не е било в кувьоз,доколкото  съм запозната в кувьоз се слагат преждевременно родени,недоносени бебета,с малко тегло,не можещи самостоятелно да дишат или навреме родени,но при наличие на определени медицински показания,но в никакъв случай всяко родено чрез операция бебе.

# 2
  • Мнения: 3 216
Тя майка й ще да е кьм 50 те ,че да каже подобно нещо newsm78

Няма такова нещо. Моето бебе е родено секцио и не е седяло в кувЬОз

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 20:44 от kremena

# 3
  • Мнения: X
Не е вярно.
Освен това не става въпрос за кувьоз, а за кислородна палатка, в която се слагат повечето новородени за малко.

# 4
  • Мнения: 1 217
Бих казала глупости. ooooh!

# 5
  • Мнения: 305
Мммммммм,не Naughty и аз родих секцио и за сефте чувам подобен коментар.

# 6
  • Мнения: 636
Няма такова нещо Naughty

# 7
  • Мнения: 266
Родих със секцио и сина ми не е слаган в кувиоз !!!
Нямам думи просто  Shocked що за некомпетентно изказване е това  newsm78

# 8
  • Мнения: 22 430
Това са пълни глупости, естествено, че не се слагат в кувиоз ако няма някакъв проблем.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не ! Не е вярно.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не е вярно!

# 11
  • Мнения: 992
не е верно, аз родих секцио и малката не е била в ковьоз

# 12
  • Мнения: 5 790
Няма такова нещо. За първи път го чувам и аз.

# 13
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Второто ми дете се роди секцио - не са го слагали в кувьоз.

# 14
  • Мнения: 3 146
Мами, много ви благодаря за бързите отговори! И се извинявам за неграмотното си изказване, наистина не знаех, че се пише кувьоз! Embarassed Embarassed Embarassed

Иначе, и на мен ми прозвуча безумно. Но жената наистина е над 50, та  сигурно затова си мисли така.

Благодаря ви!  bouquet  bouquet

# 15
  • Мнения: 770
Разбира се че не е вярно!

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Но жената наистина е над 50, та  сигурно затова си мисли така.
ми да това обяснява нещата.
Просто е безсмислено след като бебето си е доносено като се замислиш.

# 17
  • Мнения: 4 496
Нито едно от трите ми деца, родени със секцио, не е слагано в кувьоз. ooooh!
И моята майка е на над 50 години, но никога не ми е казвала такова нещо.

# 18
  • Мнения: 3 146
Да, аз също казах на пирятелката си, че не ги слагат, освен ако не са недоносени или ако няма друг проблем, но реших да питам и тук, във форума, за да съм сигерна.

Честно да ви кажа, обаче, ако знаех как ще започнете да обиждате майка й, която е срашно интелигентен и начетен човек, нямаше да пусна темата. Не всеки знае всичко. Нали за това е този форум, в крайна сметка... Sad

# 19
  • Мнения: 2 960
Здравейте мами, раждали със секцио! Аз съм раждала нормално, но на най-добрата ми приятелка предстои раждане със секцио, защото бебето е застанало напреки. Майка й казала, че всички бебета, родени секцио, се слагат първоначално в кувьоз, независимо от теглото, ръста и т.н. Вярно ли е? Thinking

Мерси за инфото и Весели Празници на всички!!! Laughing Laughing Laughing

майката на твоята приятелка трябва да си  помисли  сериозно пак и пак какви ги говори на ременната си щерка. hahaha.после да преброи десет пъти  и да премисли и претегли още толкова и тогава да реши изобщо да проговори по темата.По голяма инсинуация  не бях чувала.
 Аз родих секцио и няма такова чудо.. bowuu.бебе секцио в кувьоз ,защото се е родило секцио......  #Crazy безмислици на търкалета Joy Joy Joy..

# 20
  • Мнения: X
Честно да ви кажа, обаче, ако знаех как ще започнете да обиждате майка й, която е срашно интелигентен и начетен човек, нямаше да пусна темата. Не всеки знае всичко. Нали за това е този форум, в крайна сметка... Sad

Изказването и говори точно обратното, обаче.
Логично е, човек, като не знае нещо, да пита или да си замълчи, не да прави нелепи изказвания.

# 21
  • Мнения: 11 003
Не е вярно! ooooh! Няма да коментирам  останалото.

# 22
  • Мнения: 2 159
и моето не е било

# 23
  • Мнения: 1 866
Не е вярно. Двете си деца родих със секцио - първото не беше в кувьоз, второто беше, но не веднага след раждането и това нямаше нищо общо със секциото.

# 24
  • София
  • Мнения: 415
Абсолютно не ! Naughty

# 25
  • Мнения: 693
Не,не е вярно,родих секцио и бебето ми не е било в кувьоз,доколкото  съм запозната в кувьоз се слагат преждевременно родени,недоносени бебета,с малко тегло,не можещи самостоятелно да дишат или навреме родени,но при наличие на определени медицински показания,но в никакъв случай всяко родено чрез операция бебе.
Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 4 588
Това е една от най-големите глупости, която съм чувала. Синът ми е роден със секцио и не е бил нито секунда в кувьоз. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 864
Няма такова нещо

# 28
  • Мнения: 46 511
... Честно да ви кажа, обаче, ако знаех как ще започнете да обиждате майка й, която е срашно интелигентен и начетен човек, нямаше да пусна темата. Не всеки знае всичко. Нали за това е този форум, в крайна сметка... Sad

Може да е интелигентна и начетена, но ние не я познаваме, виждаме само една баба, която плаши дъщеря си с градски легенди, преди да пита кой да е доктор, на нея все пак й предстои раждане, не е подходящ момент да всява паника.

# 29
  • Мнения: 491
Няма такова нещо.

# 30
  • Мнения: 756
не е вярно , аз родих със секцио по спешност и детенцето ми е недоносено и не са го слагали в кувьоз.А майката на твоята приятелка да внимава какво говори пред бременната си дъщеря , тъй като психиката на дъщеря й в момемнта е особено деликатна и като изразява такива крайни становища да вземе да прочете повече и да си преосмисли поведението към дъщеря си - извинявай , обаче ми е гадно за момичето , защото може да я накара да се чувства виновна затова че бебо "е в кувьоз" и не дай си боже  да  е гледката е ужасна.

# 31
  • Мнения: 728
Родих секцио 10дена преди термин,съвсем доносено дете,сложиха го в кувьоз за няколко часа,попитах защо,а акушерките ми отговориха,че е за климатизация с температурата-първият час поддържаха 37градуса,после 36,35 и т.н.(незнам дали е свързано със секциото,но в много болници има такава практика)

# 32
  • Мнения: 270
Не. Не е вярно. Слагат се децата с някакъв проблем.

# 33
  • Мнения: 1 032
В бургаската болница родените със секцио бебета се поставят на кислородна палатка за известно време. Напълно е възможно просто някой да не е обяснил съвсем точно на жената, не е нужно да я обиждаме. Моят мъж си беше глътнал граматиката когато му казали, че не може да види малката, защото е на кислородна палатка. Изцепили му го ей така- без да му обяснят нищо. Щял е да получи удар докато не е дошъл някакъв педиатър и обяснил, че това е нормална практика.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 907
Синът ми е роден със спешно секцио и не е слаган в кувиоз, но наистина за 2 - 3 часа е бил на кислородна палатка.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери беше 3 дни под кислородна палатка,но защото се роди по-рано.Иначе останалите  мами с операция в интензивното си видяха бебетата след като излязоха от упойка/и все пак говорим  за Бургас/.

# 36
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дъщеря ми е родена секцио, не е и помирисвала кувиоз.

Но в интерес на истината на майка ми една приятелка, която работи във фармацевтична компания, и по случайност беше в Тина Киркова в часа на моето раждане, беше казала на майка ми, че детето ми "щяло да поседи малко в кувиоз, защото е родено с операция"!

Така че, наистина май има значение възрастта на този, който ти го е казал!

# 37
  • Мнения: 3 116
Моята дъщеря се роди секцио, доносена, но имаше проблеми с адаптацията и беше в кувьоз 5 дни, от които 3 дни и на кислородна палатка.

Относно това какво точно се прави в новородените бебета, това е по-скоро политика на болницата, отколкото нещо друго. Например както каза мама Гигио в бургаската болница бебетата се слагат за 2 часа на кислородна палатка. В болница Токуда обаче бебетата се слагат за два часа в кувьоз. И двете неща се правят с цел по-облекчена адаптация на новородените.

Така че Герганди, ако тази твоя приятелка е решила да ражда в Токуда, майка й ще се окаже напълно права ! И хубаво е направила за да подготви бъдещата майка за това което я чака, а не да й дойде като гръм от ясно небе !

Така че момичета, преди да седнете да пишете гръмки коментари, кой е крив и кой е прав, проверете за какво става дума !

Да не говорим че вие през това време сте били в реанимация и няма как да знаете какво се е случвало с вашите бебета, а ако престоя е с цел профилактика, то тогава няма да го пише в епикризата  Thinking

# 38
  • Мнения: 145
аз родих сексцио 3,400 и я сложиха в т.нар. кислородна палатка там се слагат по принцип не че имат проблем а за приспособяване към външната среда защото бебета родени по този начин е шок за тях в смисъл хоп и изведнъж са навън а в мама за няколко часа това е добре за тях и не и вреди изобщо а някои даже и не ги слагат по преценка на педиатъра

# 39
  • Мнения: 493
И аз родих със операция,но не са слагали бебето ми в кувиоз

# 40
  • Мнения: 1 008
И аз бих го казала. Ми моята, като се роди 4200, за каква ще и е кувиоз?!

# 41
  • София
  • Мнения: 1 230
Браво ritka, много добре написано. Не нападайте бабата, защото както се оказа бабата може да е права.
За протокола, Ани не е била в кувьоз, но не мога да кажа дали не  е била в кислородна палатка.

# 42
  • Мнения: 1 371
Линч за бъдещата баба ooooh!. Как може да обиждате така жената? Момичето за това пита, не е нужно от прости и нападателни коментари.

Моето бебе, родено 3640 гр. в 40 седмица, беше в кувьоз и под кислор. палатка първите му часове. Няма проблем  Praynig . Роден е чрез секцио по спешност!

# 43
  • Мнения: 1 092
моето бебе не е слагано в кувьоз Naughty
роди се в 37 г.с. секцио  bouquet

# 44
  • Мнения: 1 155
Не, не вярно.  Naughty

# 45
  • Мнения: 1 104
Няма такова нещо.

# 46
  • Мнения: 1 586
Не е вярно!Там се слагат само бебетата,които имат нужда!

# 47
  • Мнения: 3 116
Ех момичета, не приемате различно мнение  Sick

Аzsa в кувиоза до моята дъщеря лежеше бебе тежащо 4500 грама, преносено с 5 дни. Повече няма да коментирам по темата  ooooh!
 

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 13:32 от ritka

# 48
  • Мнения: 2 000
2 деца имам родени секцио, но не са ги слагали в кувьоз.

# 49
  • Мнения: 5 103
Не е вярно.
Освен това не става въпрос за кувьоз, а за кислородна палатка, в която се слагат повечето новородени за малко.
Peace

# 50
  • Мнения: 814
Не, не е вярно

# 51
  • Мнения: 207
И аз родх със секцио и нямаше такова нещо! Обаче на жената в моята стая която беше родила 2-3 дена преди мен бебенцето и беше в кувиоз,защото бебенцето и беше малко и нямаше килограмите които се изискваха! Така че зависи от много неща дали ще бъде в кувиоз бебчето

# 52
  • Мнения: 1 701
Не е вярно! Това зависи от килограмите на бебето най-вече.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 011
Не, не е вярно. Сина ми не е слаган в кувьоз. Б
Без нужда според мен слагат бебета в кувьоз само за да източат пари от ЗК.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 011

Иначе, и на мен ми прозвуча безумно. Но жената наистина е над 50, та  сигурно затова си мисли така.
На съпруга ми бабата е на 90 и пак не е казвала такова нещо. Не виждам какво общо има възрастта на бабата тук, 50 години не са чак толкова преклонна възраст за да бъде някакво оправдание.

# 55
  • Мнения: 8 999
Категорично не е вярно, освен ако няма някакви усложнения.
И двете ми бебета са родени със секцио, при това с ниско тегло /2.5 кг. и 47 см., но напълно доносени/ и не са били в кувьоз.

# 56
  • Мнения: 560
Не е вярно-резнаха ме на 23.11.В 13,30 извадиха бебето,към 14,30 писах на мъжа ми и той беше дошъл и му я бяха показали вече измита и облечена на 8-я етаж в МД.

# 57
  • Мнения: 2 100
Абе какво се очудвате на изказванията на по възрастните? Едно време и така може да е било или пък жената казва каквото е чула от някой "компетентен". Майка ми и свекито като дойде време за раждане правеха всякакви изказвания-чак ми беше писнало да се обяснявам кое как е или защо е така. Примерно ако родиш секцио, кърмата ти слизала на 5-6 ден и бяха заключили, че аз нямам кърма и детето едва ли не стои гладно, а аз се правя на герой като го карам да суче Joy

# 58
  • Мнения: 2 149
Не зависи толкова от килограмите на бебето дали ще лежи в кувиоз,колкото от развитието на белите му дробове и способността му да диша самостоятелно.
Моята дъщеря се роди 2100,секцио и не е била в кувиоз.

# 59
  • Мнения: 554
И аз съм секцио, не е била в кувьоз Naughty

# 60
  • Мнения: 4 451
Не е вярно!

# 61
  • Мнения: 231
Глупости няма такова нещо освен ако бебето е малко или има проблем, но ако всичко е наред не ги слагат.. Аз родих секцио и беба не е стояла в кувиоз.

# 62
  • Мнения: 3 146
Вижте, приятелката ми не е от хората, които ще седнат да се тръшкат от каквито и да е изказвания, така че не е имало паника, всята от майка й ни най-малко. За кислородните палатки зная.
Но както се установява от някои отговори тук, не е 100% глупост, че новородените се слагат в кувьоз, ако са секцио, защото ето, стана дума за Токуда, за Бургас.
Моята приятелка ще ражда в Пловдив, но не зная болницата.

Благодаря на отзивчивите  bouquet, а на тези, които пишат във форума, за да обиждат, нямам какво да кажа... Sad

# 63
  • Мнения: 3 216
В Пловдив не сьм чула да ги слагат,нито в болницата ,в която аз родих-Окрьжна,нито вьв Весела,нито в Селена.

Навремето,когато майка ми ме е родила-преди 25 год са ме сложили в кувъоз. Не сьм била нито преносена,нито недоносена ,нито нищо. Предполгам,че и други деца родени по това време са били така. За това предположих,че информацията на майката е доста остаряла.

# 64
  • София
  • Мнения: 368
Аз също родих секцио и детето не е слагано в кувиоз. Успех на приятелката ти, леко раждане и да не се притеснява за нищо.  Hug

# 65
  • Мнения: 660
Въпрос на школа.
Питайте си в самата болница как процедират.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
не е вярно! Моято например не е слагано!  Peace

# 67
  • Мнения: 668
здравей мила.раждах секцио и аз.майката на твоята приятелка може би е имала друго впредвид.някои деца ги хваща упойката и не проревават веднага затова ги слагат да апарат.жената е горе долу права но не е точно кувиоз Simple Smile).леко раждане на приятелката ти и дано бабата да е спокоина

# 68
  • Мнения: 478
Аз родих Втора Градска Болница в Пловдив секцио 2,550, 46см бебе.Не е бил в кувиоз

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Не, не е - и двете ми деца са секцио - в кувиоз не са слагани.

# 70
  • Мнения: 639
Защо толкова крайно се изказвате, като не знаете ? Кувьозът е просто място, в което може да се позатопли бебето, да се подаде обогатен с кислород въздух, а това улеснява адаптацията на бебето след раждане. Ако детето се адаптира по-бавничко се поставя в кувьоз в първите два часа след раждането. На практика вие изобщо не го виждате там, а направо на количка. Това поставяне в кувьоз на територията на родилна зала не е свързано по никакъв начин със здравната каса. Децата родени без родова дейност ( секцио) се адаптират по бавно и често се поставят в транспортен кувьоз за да се адаптират по-лесно и да се затоплят ( ако по-дълго време са били голички и са охладени). Кислорода, който се подава в кувьоза е малко и не вреди по никакъв начин на детето. Проблем би се появил при продължително обдишване с високи концентрации на кислород. Аз предпочитам детето ми да се стопли и адаптира в кувьоз.

# 71
  • Мнения: 3 216
Защо толкова крайно се изказвате, като не знаете ? Кувьозът е просто място, в което може да се позатопли бебето, да се подаде обогатен с кислород въздух, а това улеснява адаптацията на бебето след раждане. Ако детето се адаптира по-бавничко се поставя в кувьоз в първите два часа след раждането. На практика вие изобщо не го виждате там, а направо на количка. Това поставяне в кувьоз на територията на родилна зала не е свързано по никакъв начин със здравната каса. Децата родени без родова дейност ( секцио) се адаптират по бавно и често се поставят в транспортен кувьоз за да се адаптират по-лесно и да се затоплят ( ако по-дълго време са били голички и са охладени). Кислорода, който се подава в кувьоза е малко и не вреди по никакъв начин на детето. Проблем би се появил при продължително обдишване с високи концентрации на кислород. Аз предпочитам детето ми да се стопли и адаптира в кувьоз.

често не означава винаги.А и винаги можеш да получиш инфо от персонала на отделението.  И ако не са преценили за нужно да ти кажат,че детето ти е седяло в кувьоз,то тогава за какьв ти е да го знаеш предварително ooooh!

# 72
  • Мнения: X
Добре го е казала nani, но в кувьоз се слагат деца родени, както секцио, така и нормално, когато лекарите преценят, че имат нужда.
Т.е нито слагането за няколко часа за по-лесна адаптация е проблем, аз също не бих имала против да се сложи, нито нормалното раждане гарантира непоставяне на бебето в кувьоз.
Репликата "децата родени секцио винаги......" е много тенденциозна и много спорна.

# 73
  • София
  • Мнения: 5 755
Синът ми е роден секцио и поради по-трудна адаптация се наложи да постои в кислородна палатка.

# 74
  • Мнения: 1 919
не е вярно синът ми е роден секцио.

# 75
  • Мнения: 506
Не мисля!! Rolling Eyes
Според мен, бебоците се слагат в кувиьоз само ако имат инфекция или са под 2.5кг..
                             ПРИМЕР:
Аз съм близнак, родена съм с цезарово 2кг и за това, а и заради една инфекция съм била в ковиоз близо две седмици..сестра ми роди нормално, но малкия юнак също беше с инфекция и го сложиха на система, а след това и в кувиьоз..имам познати раждали секцио, но не са им слагали децата в кувьоз!! Peace

# 76
  • Мнения: 639
Кувьоз не значи автоматично равенство с проблем. Престоят извън територията на родилна зала - т.е. в детско отделение или в детско интензивно е съвсем различно нещо и няма връзка с начина на раждане, а със състоянието на детето. Казвам често, защото в много от родилните домове има недостиг на кувьози и се налага адаптацията да се подпомага с други методи - грейки, кислородни палатки и т.н..
Тези които са раждали със секцио са категорични, но колко от тях са наблюдавали детето си в първите два часа след раждането? Няма как да го видят и не го знаят! Престоят в тези два часа на детето в кувьоз не значат, че то е зле!! Не е нищо притеснително. Второто ми раждане беше със секцио и мъжът ми снима бебето ни..в кувьоза!

# 77
  • Мнения: 506
Аз я гледах моята тези два часа, но не беше в кувьоз, ами я бяха сложили до една печка с релтани.. newsm78

# 78
  • Мнения: 50
 newsm78Родих синът си секцио и веднага са го занесли на съпруга ми.Това за кувьоза не е вярно.Е,в България всичко е възможно!

# 79
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
не е верно, аз родих секцио и малката не е била в ковьоз
Peace

# 80
  • Мнения: 124
Категорично не .Стига бебето да е  над 2,500 и 42см и след 35 г.с.Аз родих секцио в 35г.с. 2700кг. и 48см. и бебето не е слагано в кувьоз.

# 81
  • Мнения: 353
Не е вярно.

# 82
  • Мнения: 4 621
Не Naughty
Аз родих със секцио и бебето ми не е било в ковиоз Hug

# 83
не ако няма индикации за това  bouquet Simple Smile

# 84
  • Мнения: 1 546
Не е вярно, разбира се Wink

# 85
  • София
  • Мнения: 627
Аз раждах със секцио и не са я слагали в кувьоз.

# 86
# 87
  • Мнения: 3 675
Аз определено ще раждам със секцио,когато му дойде времето,защото имам късогледство и отлепване на ретината и на двете очи, поради това че съм се родила в 7 месец и съм била в кувиоз три месеца.Според мен много зависи от теглото от бебето и раждането със секцио според мен не е определящо.

# 88
  • Мнения: 525
Твърдението представлява абсолютно невежество.
Или не добре подбран начин да се откаже дадена жена да роди своето дете именно по този начин.

# 89
  • София
  • Мнения: 574
Моят син,не е слаган,роди се 3200кг.

# 90
  • Мнения: 1 477
Щом не се налага не виждам смисъл.Аз родих секцио и синът ми не е слаган в кувьоз.

# 91
  • Мнения: 157
Не,ако състоянието на бебето не го изисква.

# 92
  • Мнения: 142
Здравейте,
Имам чувството, че всички "баби" приемат секциото като животоспасяваща операция, а не за начин за раждане, който може да се избере.
Това вече отдавна не е така..

# 93
  • Мнения: 159
Ами не е вярно, зависи от състоянието на бебето.

# 94
  • Мнения: 367
Не е вярно!Шанса да попадне бебо в ковиьоз след секцио и на бебо след нормално раждане е равен,ако има съответните усложнения,изискващи това Wink Peace

Общи условия

Активация на акаунт