За прохождането

  • 1 205
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Марс
  • Мнения: 439
Докато го отведеш на травматолог, ако можеш карай га да седи като жабче /не знам как да ти го обясня, и се надявам да ме разбереш/ с крачетата навън, уф няма как да го обясня ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 516
Представям си го, но той е толкова пъргав, че рядко стои на едно място, та камо ли аз да му налагам позата Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Ако това ще те успокои ще ти кажа, че при първите опити за ходене и сина ми така си кривеше едното краче навътре. Сега вече не го прави.
Все пак ако много те притеснява е добре да се консултираш с ортопед, няма да е излишно и вероятно ще получиш и други ценни съвети около прохождането..

# 18
  • Мнения: 123
добре си е да го види  специалист,  Peace, а моя синковец се отказа да да се движи на двата си крака , добре беше тръгнал , правеше опити  да се пуска, дори направи 2-3 крачки и си останахме с тях newsm78, нооо има време. първо правеше опити да ходи и после схвана , че може и да лази. Май му хареса лазенето ,по-бързо се придвижва така Mr. Green

# 19
  • Мнения: 161
Иди задължително на ортопед! Педитата не обръщат внимание на такива неща. Моето се роди с изкривени на вътре стъпала педиатърката изобщо не забеляза. Според мен те не разбират от такива неща. Та иди си на профилактичен преглед може нищо да му няма. Моето беше в гипс 3 седмици когато беше на 3 месеца, сега ходи със специални шини. В 8 месец ще ходя пак при него, и като почне да прохожда ще купим обувки на които ще се сложат специални гумени неща на петата за да не криви стъпалото навътре. Според нашия ортопед като навърши годинка вече всичко ще е наред и от самата тежест на тялото върху краката си няма да ги криви навътре.
Само да ти кажа не се шашкай сега от това което ти писах а просто приеми съвета и заведи детето на ортопед. Прегледа едва ли ще ти струва повече от 30 лева.

# 20
  • Мнения: 1 516
ТОй , когато стои прав, краката са му в правилна позиция. Да сигурно ще идем на ортопед след Нова година

# 21
  • Мнения: 19 296
ние сме на вашата възраст,а сме толкова далече от първите крачки  Sad .днес питах педито не трябва ли да я изправям на крачета,а той каза тя сама щяла да си покаже кога е готова и да се изправя.имам чувството,че тук за всичко чакат децата сами да покажат.понякога се чудя това да ли чак толкова правилно.каза също,че проходилките били забранени,а в магазините ги има.иди ги разбери..

а иначе по темата-когато ходихме на ортопед,той каза като тръгне да прохожда да не я оставям по терлици или боса,а да е със специални ортопедични обувки. така че може и затова да криви

# 22
  • Мнения: 1 516
Виктор пък се изправи сам в кошарата на 7 месеца. Но аз пък знам ,че е добре детето да проходи босо, а обучките само ако иска да ходи навън...

# 23
  • Мнения: 4 546
на профилактичен преглед при ортопед не се ли ходи точно, когато детето започне да стъпва?  newsm78

# 24
  • Мнения: 1 516
Ходи се , когато проходи, ама аз н мога да кажа, че той ходи. Днес за пръв път прави крачки за ръце, до сега се придвижваше по мебелите и лази много бързо и умело...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Дъщеря ми правеше първите опити за прохождане на 8 месеца и тогава така си кривеше едното краче. Беше стигнала до там, че дори когато стоеше седнала ходилото на крачето беше изкривено на вътре. Водих я на ортопед и той ми обясни, че няма нищо притеснително в това, че с по-стабилното прохождане нещата ще се оправят, така и стана. 

# 26
  • Мнения: 1 516
sharli, както се казва в една реклама: ето това мнение чаках  Hug

Общи условия

Активация на акаунт