За Фризолака - ВЯРНО ЛИ Е?

  • 6 663
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бу написа някои от нещата, трябва да седна и аз да напиша отчета Laughing Ама искам малко да ми улегнат впечатленията, защото наред с всичката фактологична информация имаше куп случки, много ярки персонажи (и в положителна, и в отрицателна насока) и още ми е трудно да отделя същественото, което ще е от общ интерес за всички във форумите Grinning
Съвсем накратко - беше много важно, че успяхме да създадем контакти. Представянето на нашата работа мина много добре, беше посрещнато с одобрение, което обаче не значи автоматично доверие - принципно смятат идеята за добра, виждат потенциала и работата, която им се спестява, но повечето имат резерви към немедицински кадри и това много трудно ще се промени, особено за лекарите от старата генерация с абсолютно патриархалното мислене, които смятат, че лекарят говори, а пациентът слуша, изпълнява и не задава въпроси, защото нищо не разбира от тези неща и не му е дадено да коментира медицински работи. Имаше и откровено злонамерени и умишлени нападки, особено когато се осмелявахме да зададем някой въпрос по презентациите - но имаше и няколко изключително мили педиатърки от Ловеч, Плевен и няколко от София, които проявиха искрен интерес, разпитваха ни, взеха контактни адреси, за да препращат майки - а това е по-важно, мисля Grinning
Форумът БГ-МАММА се споменаваше далеч не само от нас Mr. Green Поне няколко от лекарите говореха за него в различни връзки Grinning

# 46
  • Мнения: 2 746
Бу написа някои от нещата, трябва да седна и аз да напиша отчета Laughing

Да, моля те, би било много интересно, предполагам, че ще има  и доста коментари тук, във форума  Peace

# 47
  • Мнения: 814
..............
За съжаление обаче не е никакъв мит, а абсолютната истина. Веднага давам пример от последните 2 дни, и то от конгрес за кърмене, и не с Фризо, а с Хипп Twisted Evil, което печели толкова популярност напоследък...
На масата с рекламни материали на Хипп се раздаваха тефтерчета с рецепти - в полето на рецептата имаше напечатани всички видове млека на Хипп, с квадратче което да се зачеркне като предписание, отдолу както на всички обикновени рецепти полета за името и номера на лекаря и... изпратете талона еди къде си, за да участвате в томболата! Още не съм качила доказателствените снимки, които ще изпратим на ИБФАН, защото това е невероятно грубо нарушение на кодекса за разпространение заместителите на майчиното мляко, но като го направя, ще пусна линк. Бтв - на края на конференцията не им беше останало нито едно тефтерче... имаше към 150 педиатри там.
Това, че човек не е виждал наживо практиката на зарибяване на педиатрите и предоставяне на печалба като томбола, екскурзии, спонсориране за посещение на конференции и т.н. срещу скромно препоръчване на марката, изобщо не значи, че я няма!
И какво стана сега, hedra, аз "разкостих" отгоре Фризото, а ти направо ме изуми с това, което казваш за ХИПП. Ако трябва да съм честна - много нагло ми се струва да направят такова нещо с рецептите. Ами то при това положение, каквото и да предпише педиатърът на тези рецепти, директно насочва майката към това АМ. Не знам..., съгласна съм, че фирмите също трябва да си имат някаква информираща реклама, обаче такова поведение и според мен е грубо нарушение #Cussing out. Учудена съм най-вече за това, че ХИПП си е световна фирма, каквото и да говорим. Не мисля, че биха си позволили такова поведение в друга страна с ясни закони и ограничения... newsm78.
Дай повече инфо, когато можеш...     

# 48
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не исках да пиша повече по въпроса, защото ще прозвучи пък като реклама на другите фирми - но имаше още няколко щанда на АМ там, които обаче се бяха съобразили напълно с ограниченията (все пак става въпрос за конгрес за кърмене, а не общо за информация на педиатрите, където могат свободно да предоставят инфо за млеката). Другите фирми бяха изложили листовки на останалите си продукти - витамини за кърмачки, други храни и т.н. На Хипп е било поставено изричното условие да представят храните си за деца над 6 месеца, но това абсолютно не беше спазено Confused Като кача снимките, ще ги видите - тези рецепти стават само за предписване на АМ, просто няма място да се напише нещо друго на тях.

# 49
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Качих една от снимките - като кликнете върху малката снимка излиза голямата:

# 50
  • Мнения: 814
hedra !!!!, отдолу на рецептата прочела ли си какво пише: "Моля регистрирайте този талон на нашия интернет сайт..... или го изпратете по пощата на адрес.... за да участвате в нашата томбола" !!!!  Shocked Shocked Shocked
И като влезеш в сайта им наистина има място за регистриране на "талоните-рецепта". Разбирате ли за какво става дума: това е начин хем да се стимулира майката да спечели някое шише или лигавниче (такива пише, че са наградите), но най-вече да се проследи кой точно лекар е предписал най-много мляко... сигурно и за него после има "награда". Това ми прилича на автоматизиране на "наградния" процес.
Мисля, че след това което видях - томбола с АМ, фактът че са отпечатали отгоре имената на млеката ми се вижда нищожен... Нямам думи просто - дано повече хора го прочетат
 

# 51
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да, знам - отдавна знам, че съществува като практика, но за първи път го виждам наживо и съм не по-малко потресена.

# 52
  • Мнения: 2 746
Вижте, това с томболите не е най-важното.Едва ли майка, която има кърма ще си отбие детето за да спечели някакво си шише или лигавниче от томболата!
Да не забравяме, че АМ са все пак нещо, с което да се храни бебето, когато ПО НЯКАКВА ПРИЧИНА майката не кърми. Но да твърдите, че заради подобни мероприятия някой ще се откаже от кърменето - това е смешно!
Хедра, обеща да пишеш по същество за форума по кърмене? Какво е мнението на педиатрите относно насърчаването и помощта за кърменето?

# 53
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вижте, това с томболите не е най-важното.Едва ли майка, която има кърма ще си отбие детето за да спечели някакво си шише или лигавниче от томболата!
Да не забравяме, че АМ са все пак нещо, с което да се храни бебето, когато ПО НЯКАКВА ПРИЧИНА майката не кърми. Но да твърдите, че заради подобни мероприятия някой ще се откаже от кърменето - това е смешно!
Хедра, обеща да пишеш по същество за форума по кърмене? Какво е мнението на педиатрите относно насърчаването и помощта за кърменето?
Писала съм в темата за конгреса в кърмаческия - там можеш да видиш, да не повтарям тук, пък и не за всички ще е интересно.
А другият въпрос не е точно така. Ако при малък проблем с кърменето майката вместо съвети за увеличаване на кърмата и преодоляване на проблема получи предписание за АМ, както се случва най-често, тогава това има пряко отражение както върху продължителността на кърменето, така и върху мотивацията й да кърми и върху нейното обствено възприятие за способността й да го прави. Все едно на коя фирма е прескрипцията - ефектът е един и същи.
Тези въпроси ги гледаме в различна светлина - за мен не е важно коя е фирмата (всичките имат примери за неетичен маркетинг и този е само един, мъничък - да не споменавам спонсорството на лекари за посещение на международни конгреси например, което струва хиляди евро... после как да не се чувстваш задължен на въпросната компания, а), важен е ефекта върху кърменето, който в повечето случаи е отрицателен. Това е и причината да съществува кодекса за разпространение на адаптираните млека и да се ограничават подобни практики.
Както и да ни се струва, рекламата действа - иначе никой не би млагал милиарди в нея...

# 54
  • Мнения: 2 746
Хедра, извинявай миличка, аз ли нещо не съм в час, но такава тема не видях в Кърмаческия! Би ли могла да ми дадеш линк?

# 55
# 56
  • Мнения: 114
На мен пък още в болницата ми казаха НАН.Малкия обаче имаше много колики и тук във форума ми препоръчаха Фризолак.Коликите доста намаляха от него.Аз лично съм много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт