Прах-твърде много

  • 16 090
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 686
Няколко години живях в Централна Европа и направо бях забравила какво е да чистиш ежедневно. Имам и 2 котарака и грижите ми се утрояват. Някога живеех в апартамент с мокет и пак не чистех така, както сега при ламиниран паркет. И тъй като придобих алегрия към собствените си любимци, без съмнение трябва да си купя уред, който филтрира въздуха. Докато търсех йонизатор, случайно попаднах на дистрибутора на една холандска фирма, който ми изпрати характеристика на Full Tech Filter на Lanaform.
Струвал около 440 лв. Наистина изглежда евтин, но като си помислиш за това, че ежегодно трябва да сменяш един от филтрите, което ще ти струва 50 лв., си излиза скъпичко.

Някой има ли впечатления?

В България дали ги продават? А за цената, ако наистина успяват да филтрират праха, според мен си заслужава.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 825
Няколко години живях в Централна Европа и направо бях забравила какво е да чистиш ежедневно. Имам и 2 котарака и грижите ми се утрояват. Някога живеех в апартамент с мокет и пак не чистех така, както сега при ламиниран паркет. И тъй като придобих алегрия към собствените си любимци, без съмнение трябва да си купя уред, който филтрира въздуха. Докато търсех йонизатор, случайно попаднах на дистрибутора на една холандска фирма, който ми изпрати характеристика на Full Tech Filter на Lanaform.
Струвал около 440 лв. Наистина изглежда евтин, но като си помислиш за това, че ежегодно трябва да сменяш един от филтрите, което ще ти струва 50 лв., си излиза скъпичко.

Някой има ли впечатления?

В България дали ги продават? А за цената, ако наистина успяват да филтрират праха, според мен си заслужава.

Продават ги. По стара българска традиция цените са позавишени, в сравнение със западните.

# 62
  • Мнения: 745
Бърша всеки ден прах.....ужас....наистина много прах  Twisted Evil

# 63
  • Мнения: 3 641
Бърша всеки ден прах.....ужас....наистина много прах  Twisted Evil
И аз така, омръзна ми вече ooooh!

# 64
  • София
  • Мнения: 1 825
Ами хайде да вземем да проучим тези филтри за въздух. Може пък да са полезни ...

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Открих това - прахоуловител , цената му е добра, но не знам нищо за ефективността му, нито как точно се ползва. Обаче, фирмата е във Варна, продават и разни интересни неща и препарати. Някой може ли да каже нещо повече за машинката? http://www.karcherbg.com/bproducts4.php?product_id=34&start= … amp;id_subgroup=0

# 66
  • Мнения: 2 741
Uknown lady както гледам по картинката, а и най-вече по описанието-този прахоуловител на Керхер, е да улавя праха, създаващ се от бормашина при пробиване. Слага се на свредлото на бормашината.В описанието пише, че е за свредла мах 10 mm.  Peace

# 67
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Това не го бях видяла, че е само за бормашина, жалко  Simple Smile

# 68
Уф, и вкъщи.
Тиха малка уличка, градинка пред блока, наблизо няма оживен булевард, ПВЦ дограма, ламинат и гранитогрес, никакви килими, китеници и др. подобни прахосъбирачки - и пак само за един ден се събират прахоляци  Close .. няма спасение.


Точно тази е причината, според мен за ВИДИМИЯ прах. Аз в къщи имам един единствен килим(мокетен) и имам чувството ,че прахуляка се събира в него. Когато имаш ПВЦ дограма или друга подобна и ламиниран паркет, без килими, щори и ресначи-къде да отиде прахта ,свен по мебелите и пердетата. Забелязах ,че когато изпера пердетата и след два дни ги поразтръскам от тях хвърчи прах???Така че решението е парцалът в ръка.Домашната прах е  от дрехи и от варосаните стени.Така мисля...

# 69
явно эа да няма прах не трябва да си стоим в къщи...полэвам пронто но то помага эа ден-два.и това е при условие че се прибирам сазмо да преспя.успех на всички с таэи трудна эадача

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Аз и тук да се намеся- на всяка манджа мерудия.
Но и  в къщи има този проблем- открих решението, но... не го спазвам
Миналата седмица изпрах всички пътеки, мокети, килими...всякакви постелки и калъфки за дивани .... Измих пода и така и не намерих време повече от две седмици да ги постела- ефекта беше поразителен-няма вълма прах под дивана и по ъглите на стаята, върху, под, над и около телевизора не се събра толкова прах, въобще много доволна останах от ситуацията. Но бебо пълзи навсякъде, пък съм на първия етаж и на балатума в коридорите е студено все още, та си върнах пътеките и с тях и вълмата прах....
И с други хора съм говорила, които са само на паркет или друг вид гладка подова настилка и всички са убедени, че праха се събира от разните платнени неща, с които сме свикнали да си отрупваме къщата

# 71
  • Мнения: 3 376
Голяма напаст е този прах...

Днес мъжа ми ме попита "Ти бършеш ли праха изобщо?" Shocked
Все му се струвало прекалено прашно,но като гледам не е проблема само при нас.

# 72
  • Мнения: 1 427
Решението е само едно-светли мебели,светли подове,спуснати щори или пердета,вечер-романтично осветление.Така поне няма да се забелязва. Wink

# 73
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696

И с други хора съм говорила, които са само на паркет или друг вид гладка подова настилка и всички са убедени, че праха се събира от разните платнени неща, с които сме свикнали да си отрупваме къщата


У нас е на ламинат навсякъде, прахът го има в изобилие. Бърша го вече всеки ден и пак има. Живея над главна улица. Просто София е ужасно мръсна и прашна и прах има навсякъде.
Не се лъжи, че като махнеш килимите прахоляка изчезва. Аз нали уж затова ги прибрах, ама не ...

# 74
  • Варна
  • Мнения: 355
Ох, и при нас същия проблем. Обаче в къщата, където родителите ми живеят - нещо като вилна зона на края на града, прах се бърше веднъж на седмица и си е супер. Но за това допринася и прахосмукачката на майка - на воден филтър и има програма за "пречистване на въздуха". Само дето е малко скъпичка  - Rainbow.

И вкъщи прахосмукачката е с воден филтър - на Цептер, от самата нея съм доволна, но много прах, много нещо в центъра, спасение няма, Пепеляшка чисти ден през ден.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт