Турция`2 ~*~ MERHABALAR ~*~

  • 51 921
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 199
Жените в джамии влизат разбира се, очаква се да са с покрита глава, за тях има отделно преградие за молене.   Rolling Eyes

А за свинското има и други тълкувания(малко народни  Laughing )
1. Свинята е единственото животно което не ревнува жена си  Mr. Green Mr. Green Mr. Green, та оттам поверието, че ако ядеш и ти няма да ревнуваш жена си..., а турчин да не ревнува жена си  Whistling Whistling Whistling
2. Свинята живее в собствените си мръсотии , та за тва  Naughty

# 271
  • Мнения: 11 747
да, точка 2 и аз съм я чувала, вярно.

И аз тъй си мисля, че влизат в джамии..., ама някои се правят на много знаещи! Twisted Evil

# 272
  • Мнения: 1 728
Да и на мен са ми казвали, че защото свинята е не чисто животно и се храни с какви ли не хранителни отпадъци, оттам и не смятат свинското за чисто месо и не го консумират, другата версия че е тежко месо и не е подходящо за климата също я знам.

Ох ще бягам, че мнооого работа ме чака.

Лек ден момичета!

# 273
  • Мнения: 914
Хайде и тук да се разпиша то се е видяло че няма да се връщам в леглото
  Придържам се към отговора на Пренцес

Други обяснения за свинско в Корана няма и при това забележети че е поставено  наред с другите меса които са забранени
Мърша т е животно ако е болно или е току що починало от удар или дриги причини също не се яде и месо  агнешко или телешко или пилешко  на което при заколването не е прознесено В името на Бог
В тази връзка може и да се каже че  На мюсюлманин му се разрешава да яде месо  от споменатите разрешени заколени от хората на писанието , или християни или евреи
Ако така продължаваме да говорим в същата връзка има и определен начин на заколване на животното  а именно    да се прережат  именно вените на шията и да се произнесе Бог е велик или в Името на бог

Някои казват че ако е в промишлени количества може да се яде ако при пускането на машината за заколване се произнася  такбир 

А и ако мюсюлманин е на път или далеч от родните места   може да си позволи някои отклонения на в рамките на това което казах и казва преди да започне храна Бисми ля и една молитва още но не е задължителна а сунна
Има и сунна  да не се яде месо он кон ,но това не се пише в Коран Карим ,т е нежелателно е  но има изключения  Heart Eyes

За това че някой бе споменал за пътуващите мюсюлмани в рамадан  Hug


Ако е месец Рамадан и е дошъл пост  и ако си на разстояние повече от 80 км можеш да прекъснеш поста си и след това го отработващ в дни до като настъпи следващия рамадан

Всичко зависи от степента на вярата какво месо ще ядеш или дали ще постиш или не
Бог е милостив ,виждащ и прощаващ


# 274
  • Мнения: 573
Добро утро!

Вредно е бялото месо, т.е. сланината на прасета, както и на телетата, козлетата, овнетата и т.н. Да не говорим, че дядо ми е на 86 год. и всеки ден яде сланина и пие 100 гр. ракия и работи като 50 годишен. Не че е пример за поражение, но е оцелял.  Wink

Аз съм влизала в няколко джамии, включително в Коня, но естествено с покрита коса.

# 275
  • Мнения: 1 243
Добро утро и от мен!
Блаодаря на всички за обясненията за свинското.Днес ми заявиха че ако продължавам да експериментирам с хранителнителните продукти и вкусовите рецептори на мъжото ще се навлека гнева му. JoyГоркия снощи хич не му беше вкусно това мантъ и едва едва преглъща Laughing
И тъй като сте заговорили и тази сутрин за манджи -давайте рецепти.Бях яла в Турция кебап с телешко и отдолу имаше арабска питка.Някой може ли да ми даде рецепта

# 276
  • Мнения: 573
Ето малко рецепти от Oktay Usta http://oktayusta.blogcu.com, тъкмо малко да си упражните турския /за тези, които имат нужда/.

tsve_te, дай малко повече информация за тоя кебап. Те повечето са телешки.

# 277
  • Мнения: 1 243
Ето малко рецепти от Oktay Usta http://oktayusta.blogcu.com, тъкмо малко да си упражните турския /за тези, които имат нужда/.

tsve_te, дай малко повече информация за тоя кебап. Те повечето са телешки.

Беше многооооо вкусен ... JoyНе се сещам друго. Embarassed
Мисля че месото беше леко запържено с черен пипер и няккви други подправки newsm78Беше наредено върху питката и коло него имаше сос от кисело мляко и чесън
Но аз приемам и други рецепти не е задължително да е точно това което хапнах в Турки Laughing

# 278
  • Мнения: 11 747
Да, ама телешкото в БГ не е като това в Турция, че където и да е другаде! В магазина е говеждо от доста дърто говедо, а го продават за телешко. То само на вид като го видиш и няма нищо общо... Confused

Някой да преведе рецептата за гьозлемето, моля! Simple Smile

# 279
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
drize, май в рейса са пътувалИ повече göçmen турцИ, защото по моИ впечетленИя в TR мразят свИнското. Само тезИ, коИто са жИвелИ дълго време в чужбИна прИвИкват.
Шофьорите не са преселници, а турци и те хапваха!  Peace
Това Цвете е Искендер кебaп, най-вкусното нещо на света за мен! Нарежда се така: пиде отдолу, отгоре дюнер и се залива с доматен сос и сгорещена тереяъ + зелен пипер! Отсрани се слага кисело мляко, може и пържени картофки, но те не са към оригинала!  Joy
Вкусен ден!  bouquet

# 280
  • Мнения: 11 747
Вижте какво намерих!    chef    Скролвайте надолу и гледайте, предупреждавам не е за хора със слаби нерви! Joy

www.sofra.com

# 281
  • Мнения: 1 243
сгорещена тереяъ-що е то?
А може ли д апосваря малко месото ,че ми се струва че само пържено няма да стане.И какви подправки да ползвам.
Ех как ме заразихте с тия манджииии #Cussing out hahaha

# 282
  • Мнения: 573
tereya e масло

Месото се слага в различни марини от вечерта, затова е крехко и вкусно. Включително това на Döner kebabı. В България телешкото е много по-евтино и малко по-трудно се намира прясно, иначе голяма разлика няма, според мен.

Може да направиш Тас кебаб. Лесно става - лук, месо нарязано на малки парчета, доматено пюре, олио, дафинов лист, сол и черен пипер се варят 2-3 часа, докато месото омекне и се получи нещо като гъст сос. Сервира се с картофено пюре.

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 15:35 от kaigi

# 283
  • Мнения: 247
Вижте какво намерих!    chef    Скролвайте надолу и гледайте, предупреждавам не е за хора със слаби нерви! Joy

www.sofra.com
pina,някои от тези места съм ги посещавала...ах и има още тооолкова много други...после защо не стават панталоните Simple Smile
tsve_te ,какво стана с почивката в Анталия,ако не се лъжа май имаше планове да ходиш? Аз тъкмо разглеждах промоциите на почивки там.Има предложения за 100 евро-пълен пансион в 5 звезден хотел...Доста се замислям дали да не си направим една почивка с малчо...обаче трябва да проверя как са цените на сам. билети...По всяка вероятност ще са поне 2 пъти повече от самата почивка Simple Smile...

# 284
  • Мнения: 333
Момичета тази тема вече я изписахме. Заповядайте в третата ни тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=256562.new#new  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт