Не може да се изправи сама

  • 2 571
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 66
Моята дъщеря също не може. На 10 месеца е.

# 46
  • Мнения: 1 516
sweetkids_mama,  202uu

# 47
  • Мнения: 19 300
вярно е това ,което казвате,че най-хубаво е да се заведе на лекар,но това не винаги е толкова просто и изпълнимо.
ако човек е от провинцията или малък град, обикновено там специалисти няма и само може да те объркат.
има и нещо друго -понякога майките не знаят кое точно е нормално за развитието на детето и едно питане във форума винаги може да те насочи към кого да се обърнеш или на какво да наблегнеш ,когато заведеш детето на лекар.
за двата месеца,които бяхме лятото в България, ходихме около 5 пъти до София (от Варна) като на едно ходене посещавахме по двама лекари.  видях какво представляват тези специалисти. повечето те претупват, въпреки че отиваш на частен преглед,не обясняват нищо. ако не си подготвен преди това с въпроси, после разбираш,че не са ти казали много неща и т.н.през цялото време не ми побираше ума ,ако човек работи на една обикновена заплата как ще си позволи да дава по 30лв за преглед и отделно 100лв за пътни.
в никакъв случай не твърдя,че една майка трябва да не води детето на лекар.  когато  исканото мнение във форума е обосновано обаче и базиращо се на знания и личен опит,а не просто както в повечето случаи се казва,че еди кой си смята,че не е проблем,без дори да си има минимална представа от проблема,понякога това е от огромна полза и насока към кого да се обърне майката.а не да се лута от един псевдоспециалист в МА например към друг.

# 48
  • Мнения: 19 300
аз сега се върнах и прочетох темата назад и се шашнах малко.

добре кажете ми нормално ли е моята дъщеря да не може да се задържи на крачета все още?
педито казва,че е нормално,но пък той въобще не я е преглеждал.
аз също не я пускам на пода,но кошарата й е голяма и не мисля,че това е причината.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 011
Б у Б и, а как точно не може да се задържи сама? В смисъл не може да се изправи сама ако се държи за нещо, не може да стои след като евентуално се задържи за въпросното нещо или не може да се държи без абсолютно никаква упора?
Защото сина ми без да се държи за нещо не иска въобще да стои от страх - веднага гледа да се хване или да седне на земята.

# 50
  • Мнения: 19 300
когато я хвана под мишници стъпва на крачета и леко се задържа на тях,но после те се огъват и пак се отпуска в ръцете ми.получава се едно подскачане.сама въобще не може да се задържи изправена на крака дори и да се държи някъде.трябва някой да я хване под мишниците.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 558
Като няма килим, защо не и постелеш едно одеало на пода и я оставяй там да играе. Голямата ми дъщеря беше от бързащите и рано се изправи и т.н., но като гледам малката каква е спокойна...  Laughing. Всяко си върви със свой темп и със своите мурафети. Вече е на 6 месеца и кусур, но още не може да седи сама без подпора, а други лауреати от Юнската дружинка вече обикалят в кошарите.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 011
когато я хвана под мишници стъпва на крачета и леко се задържа на тях,но после те се огъват и пак се отпуска в ръцете ми.получава се едно подскачане.сама въобще не може да се задържи изправена на крака дори и да се държи някъде.трябва някой да я хване под мишниците.
За да не ме нападнат другите майки първо ще кажа - посъветвай се с педиатъра! Laughing
После ще ти кажа личния ми опит - сина ми се изправи в креватчето си и се задържа сам на 11 месеца. Първо, естествено беше много кекав и за по няколко секунди, но много бързо му заякнаха крачетата и стоеше по цял ден прав и хванат за решетките.
Всяко дете си е различно - моето за никъде не бърза, спокойно си кара човека.

# 53
  • Мнения: 17
Мили майчета,
благодаря на всички, включили се в темата   bouquet
Наистина вашето мнение е важно за мен, исках да разбера има ли други такива случаи.Имаме час за педиатър за 15 януари и тогава ще поговорим по въпроса да/не на невролог.Педиартъра ми е един от светилата в града и го посещавам повече от редовно, а за тел. обаждания няма да говоря  Embarassed.Просто до скоро не смятах, че е проблем и има нужда от обсъждане, дори не съм и споменавала.
Наистина много се притеснявам за детето по принцип, за най-дребното нещо изпадам в паника,това сигурно се дължи на факта, че е много трудна и изстрадана бременнност, с предхождащи аборти, стотици инжекции и изследвания, прегледи и т.н... уф как се отплеснах, простете за лиричното отклонение Whistling
Благодаря ви от сърце, бъдете здрави! Heart Eyes
Ако някой има да сподели нещо друго по темата- моля да го направи- тя е отворена и ще следя с интерес  Peace

# 54
  • Мнения: 668
аз не виждам нищо плашещо!какво толкова като не иска да се изправи.на една позната детето и е на 1 година и чак сега стана.ми добре си е детето и като чета тук добре че на съм на твое място. не се плаши детенцето ти е прекрасно и здраво. Simple Smile

# 55
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Сега виждам темата...
Какво не може детето? Да седне само, или да се изправи на краченца само?
За сядането - бебетата сядат сами най-лесно от позата за лазене - първо се обръща по корем, после се надига на длани и коленца и после като се завърти на една страна,  и се подпре на длан, сяда. От легнало положение се сяда много по-трудно, затова я постави по корем и й подскажи как да седне.
За изправянето на краченца - пак се почва от това, да застане на длани и колена. С едната ръка да се хване за нещо, да се надигне първо на коленца и после едно по едно да изправи краченцата.
Пускай детето на пода, за да има твърда опора, и да се хваща по мебелите.
С меките кошари прекаленото безопасяване - да не пипа, да не бърка никъде - само се забавя развитието на детето.

Общи условия

Активация на акаунт