До мамите на които бебето е било в седалищно прилежание

  • 1 978
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 546
през почти цялата бременност бебето беше или седалищно или напречно. в големите месеци - също. родих 1 месец по-рано със секцио, раждането започна без лекарска намеса. предполагам, че това е защото коремът ми беше много ниско, освен това, бебето така беше застанало, че се образуваше едно празно пространство долу - там, където би трябвало да му е главата или дупето. по тази причина трябваше да си почивам и да лежа много, както и да не правя секс - поради опасност от пукане на мехура.  е, мехура се пукна сам, бебето се роди 2400гр в 1вия или 2рия ден от 9тия месец. на мен също ми беше казал лекаря, че може бебето да се роди с по-ниско тегло. но като смятам, ако се беше родил малко по-късно,примарно - една седмица преди термина, щеше да си е с нормално тегло /мисля, че по 200гр на седмица качваха в 9тия мсец Thinking/. просто се роди по-рано

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Цялата бременност беше седалищно, казваха, че е малка - роди се 2800 гр. - секцио.

# 32
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



 Детето ми се роди 2950гр.Обърна се няколко дни преди да родя.И то защото четах едни съвети за обръщане на бебето Rolling EyesНо сега се чудя с какъв акъл съм правила тези неща и то сама, за това няма да ви казвам глупавите си трикове.

# 33
  • Мнения: 3 116
Мая се роди 2750гр., 49см. 15 дни преди термин, но подозирам че термина ми беше сгрешен с 4 -5 дни (заради дългия цикъл), т.е реално се роди 20 дни преди термин с планово секцио заради седалищно прилежание.

До 34 г.с. беше главично разположена, после се завъртя седалищно и така си остана  ooooh!

Не мисля че теглото й е било ниско защото наистина бебетата в последния месец наддават около 200 грама на седмица, така че ако си беше дочакала термина, а не я бяха извадили по-рано щеше да се роди около 3100 - 3300 гр., което си е напълно нормално тегло за новородено  Hug

Сега юнака в корема ми пък или е напречно или е седалищно, направо ще ме побъркат мойте бебоци  Crazy

# 34
moje i da ima nesho vqrno za tova che bebeto e malko,zashoto az rodix 2600kg.moeto ,ne znaq prichinata taka si bewe otnachaloto to i ne se oburna.Ne se pritesnqvai posle navaksvat mnogo burzo s kilogr.leko rajdane

# 35
  • Мнения: 49
Моята девойка през цялата бременност си остана седалищно. Изобщо не се
обръщаше. Роди се секцио 9 дни преди термина - 2900 кг и 47 см.
После много бързо наддаде. Леко раждане ти желая.  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 17 407
НЕ е задължително да е ниско тегло. ГОлямата ми дъщеря се роди 3100- седалищно предлежания. Не се притеснявай!

# 37
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Моето сега е в 36 г.с. и е седалищно-крачно разположено. Докторите казват, че е много малка вероятността вече да се обърне. Но за ниско тегло и аз не знам. В средата на осмия месец теглото на бебо беше 2400гр.

# 38
  • Мнения: 959
дъщеря ми в последния момент се беше обърнала седалищно.По мое решение родих нормално.Беше опасно защото излизаше с крачето, но всичко мина перфектно, просто разчитах на 200 процента на лекаря си.Важното е да сте запозната с екипа който ще ви помага в пиковия момент.И не мисля ,че водите, теглото или нещо друго имат някакво отношение за позицията на бебето.Аз, бях с много води и бебето не беше голямо-2950 и 49см.

# 39
  • Мнения: 317
Здравей! Simple Smile
Моето бебче също е седалищно и в една книжка прочетох, че една от вероятните причини за това положение е недоразвита матка, което е често срещано при по-слабите жени. На мен при един преглед /преди да забременея/ ми казаха, че имам недоразвита матка именно заради това, че съм слаба и с малък ханш. Дали е точно така обаче не зная! newsm78
Гинекологът, при който ходя каза, че около 5 % от бебетата са седалищно, но като гледах тази тема май са много повече! Wink
Всъщност не мисля, че седалищното прилежание е проблем, все пак щом бебето се развива нормално няма място за притеснения! Стискам палци всичко да е наред! Леко раждане! Hug  bouquet

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дъщеря ми застана седалищно в около 5 л.м. Не се обърна. Роди се в 37-ма седмица, 2950 и 47 см., планово.На самата операция се оказа, че съм имала стара, калцирана и доста голяма миома на задната стена на матката, която й е пречела да се обърне, както и да порасте повече.

За сметка на това в момента по мерки и пропорции отговаря на 4 годишно дете  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт