Хълцането на бебето в корема

  • 17 579
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 919
азусещах хълцането като лек подскок..корема ми не подскачаше де..но това усещах на равни интервали, при мен се появи много късно хълцането след 32г.с

# 31
  • София
  • Мнения: 672
Усеща се леко потрепване на равни интервали... Аз лично се притеснявах и не ми беше много комфортно...

# 32
  • Мнения: 3 621
И аз в началото си мислех че ме рита, обаче сега различавам двете усещания, хълцането е точно все едно ти хълцаш , целия ми корем подскача

# 33
  • Мнения: 353
Аз съшо в началото се обърках и мислех че ме рита,обаче после се оказа че хълца,има разлика.

# 34
  • Мнения: 1 531
при мен си беше забележително - подскачаше ми целия корем ВИДИМО минимум десетина минути  Crazy Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 451
Коремът ми направо се мърдаше от хълцането на беба. От начало докато ми обясни доктора какво е това всъщост, бях решила, че бебето получава гърчове #Crazy.Уточнявям, че съм броила по 80 и повече последователни хълцания. После и като се роди доста хълцаше до 2-3  месеца. Като се сетя какви тъпотии ми минаваха през акъла.... Sick

# 36
  • Мнения: 297
Хълцането е някакво движение, на равномерни интервали от време, нещо като подритване, но не точно. Трудно е да се обясни. Когато усетиш нещо, което според теб, не е ритане и се запиташ дали пък не е хълцане, да знаеш, че вероятно е точно така. Просто ще го почувстваш, че е това.

# 37
  • Мнения: 9 484
Винаги хълцаше след като се нахранех Mr. Green

# 38
  • Мнения: 402
Аз през първата си бременност не съм усетила да е хълцало бебето, но през втората това ужасно ме изнервяше, случваше се 3-4 пъти дневно и продължаваше 4-5 мин. Определено се различава от ритането, не е толкова силно и е през горе-долу равни и нтервали.

# 39
  • Мнения: 3 116
С Мая го усещах като равномерно пулсиране, дори се виждаше физически  Crazy Много хълцаше като бебе, много хълца и сега Simple Smile

Бебока в корема ми в момента, бебе Алекс, пък досега хич не е хълцал. Има още 3 месеца обаче да поседи на топло и ще видим дали ще се метне на сестра си  Crazy

# 40
  • Мнения: 867
Ще разбереш със сигурност че е това. Все едно бебето подскача през равни интервали.Прилича на хълцането на човек. Не е като ритане, просто целият ти корем потрепва.

# 41
  • София
  • Мнения: 315
Усещат се леки потрепвания на коремчето през равни интервали.Няма начин да се сбърка.Бебка много хълцаше,когато беше вътре,хълца и сега,когато се разсмее повечко Crazy

Общи условия

Активация на акаунт