~::~ЧНГ2008~Сана саида фи лбейт араби ~Весела година в арабската ни къща~47~::~

  • 21 867
  • 306
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 914
Хари  така ме е заболяла шапкатааааа ooooh! Whistling Crazy

Изпих едно чайниче със зелен чай и опитах малко от пълнежа на пидето Ама  то наистина не е лесно че то всяка вечер си лягам към 01 ч
Дано да издържа поне няколко дни после се свиква А и утре имам тренировки от 16ч и събота пак от 16ч  Rolling Eyes
Какво да правя като с лекарката   имаме среща в следващия петък дотогава ще гладувам а после ще си почина  Sick

Амалче  това за пикантното ядене   е наистина цици на крава  JoyКазват му само в Маракеш ханан  и го приготвят по някакъв великолепен начин Там може и да се яде от прочутото месо на агнешки главички и краченца Също и охлюви и всякакви пикантности Има един голям площад където след магриба се постелят едни маси  направо на площада  и   е претъпкано с туристи  #CrazyИма от всичко за всеки


а това за вечерята http://www.accda.com/pays/Bonnes-affaires/Marrakech-djemaelfna.jpg

Но да оставим на Тарик мам разказите

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 00:08 от svear

# 271
  • Мнения: 152
Здравейте  Hug
Как сте в този късен час?Пак доста сте изписали  smile3521
Аз се бях покрила за няколко дни,но уреждах разни неща за кръщене.
Днес станах кръстница на едно прекрасно малко съкровище  newsm32
Беше много хубаво и вълнуващо.Но с малкия юнак се представихме чудесно.
След което заедно открихме и дансинга   bigdance2


Иначе при мен нищо интересно.Утре заминавам за София.
Доста неща ми се насъбраха да върша сега като си ида ooooh!,но ще се справя  Whistling

Лили,имай ме и мен предвид,когато търсиш мъже за госпожиците от нашето голямо семейство.
И аз съм свободна кандидатка за мъж,който да държи на човека до себе си newsm47


Сега остава да ви пожелая лека нощ и сладки сънища  newsm46  smile3524.
Гушкам ви силно и мнооого целувки на всички малки и големи  Kissing Heart

# 272
  • Мнения: 333
Дезъртке,  не си се оплаквала, а  си споделила, за да ти олекне. Жалко, че няма как да помогнем. Лесно е да ти даваме съвети да го забравиш, защото само ти си знаеш как се чувстваш. Помня като в началото все се карахме и "разделяхме" с момченцето как съм се измъчвала, въпреки че разделите са били фиктивни за по половин ден. С времето улегнахме и вече правя сценки само за удовослтвие и да не загубя актьорския си талант. Леле, много лоша се изкарах Embarassed, ама още ми е детски акъла какво да правя:)
Не му прави чест на момчето, че се е възползвал от теб, а дори не иска да ти даде обяснение.Няма сили да се изправи срещу теб май

Кате права си ..просто искам да споделя, защото тук вие ме разбирате, а и никой не ми казва: защо арабин, бе.. #Crazy И съм в труден период и няма с кой да споделя, който да ме разбере. Simple Smile

Пренцеске когато  е станало нещо лошо кажи  Хаир ,хаир ин шаа Алла
Нещо като нашто всяко зло за добро Има и един хадис именно за това изречение

Хаир, хаир ин шаа Алла!
Дано да е за добро наистина.  Tired

Simple Smile Ами не се сещам какво точно се говори, но за арабските мъже се говори, че са много властни и искат да командват  Sad  . Аз лично мисля, че арабските мъже са особено красиви  Flutter.  Ех  Heart Eyes ! Ако се окаже, че не са толкова властни и и аз искам една бройка  Laughing !

Арабският мъж, че е властен е и много мил, нежен, чувствен и романтичен. Аз със моя приятел се чувствах като в приказка.  Heart Eyes

Принцеске,мерси че си ме разбрала правилно. Дано скоро нещата се изяснят при теб.
Това за стюардеса е добра идея,ще ти отива. Peace ...пък знае ли се кой може да срещнеш в самолета Simple Smile

 Hug
Здравейте  Hug
всички малки и големи  Kissing Heart


 Hug Heart Eyes

Хайде лека нощ и от мен. Отивам да лягам.  Hug

# 273
  • Мнения: 11 747
Момичета, привет! Hug
С някои от вас се знаем от други теми, с други - не. Тук ме докара един въпрос, най-вече към живеещите в ОАЕ, ако друг знае да каже.
Наскоро видях снимки на новопостроената и приказно красива джамия Шейх Зайед в Абу Даби. Надявам се до година-две да имам възможност да посетя страната, та много ми се иска да посетя тази джамия. Въпроса ми е дали пускат туристи да влизат вътре да разглеждат? Ако не, дали има друг начин да се влезе - примерно с прилични дрехи влизам и това е? Опитват се да ми казват, че жени нямат право да влизат в джамии - вярно ли е? Аз съм влизала, но дали защото са били посещавани от много туристи, та затова?

# 274
  • Мнения: 800
Water Lily,  веднага ще се притека на помощ, ето го въпросния хубавец  Mr. Green

Иска да знае, я виж това и си помисли дали не е по-хубав от Амр Диаб Simple Smile

# 275
  • Мнения: 1 728
pina, докато се появят емирките аз да кажа какво знам, по-скоро какво ми казаха, като зададох въпрос подобен на твоя. На жени немюсюлманки не се разрешава да влизат в джамия, единственото изключение за момента е джамията в Джумейра-Дубай, в определени дни с придружител мюсюлманин може да влезеш ако си покрит.

И на мен ще ми е полезно ако някой може да даде по-точна информация по въпроса. 

Иначе джамиите в истанбул - синята и агиа софиа, са направени по-скоро като музеи и там принципа е друг.

Ох Кате, как пускаш този чаровник  Heart Eyes

# 276
  • Мнения: 468
Принцове и принцеси, малки и големи, здравейте.   bouquet  bouquet

pina
, мисля, че няма забрана жена да влиза в джамия, според мен не го правят по много съображения. На жената поради природата й (цикъл, бременност, деца) е разрешено да се моли в къщи, а и оттам наличието на повече мъже в джмаията действа смущаващо на жените препдполагам. А и незнам дали по канон не трябва да стоят отделно, както по принцип би трябвало да ев църквите. Джамиите в Сирия,  в които аз съм била и които се посещават и от туристи не са туристически обекти в буквалния смисъл, те продължават да си бъдат джамии и в тях се извършват молитви. Незнам за Абу Даби как е точно, но - в Сирия в Дамаск в Омаровата джамия дават едни като покривала и ми направи впечатление, че дори германки и французойки ги слагат. Но не знам дали са задължени да го правят, явно не им е пречело да ги сложат.
После и в Бусра влязхоме в една много стара джамия, никой не ни е спирал. Аз исках и в селото да ида, ма мъжа вика, ще ти е малко неудобноSimple Smile))), не че не може. И тука в София съм влизала. 
Това е моят опит, не е задължително той да съвпада с опита на други мамита. Все пак арабския свят, в частност, и  ислямския свят се състои от много държави.
 
iska da znaе, Амр-чо Диаб е много готин наистина, винаги съумява да е атрактивен, нищо, че на клипове отпреди 20 години си падам от смях, ама то всички са изглеждали смешно според сегашните представи.  Joy
Моят арабски мъж е много горещ, както каза Свеар, но с лошо не се води.  Laughing Няма рецепта как, въпрос на интуиця. А за арабките и на школа.  Simple Smile Нали знаете, властта на мъжете по принцип е привидна, само да им ласкае самолюбието. Затова казват, че мъжът бил главата на семейството, пък жената шията, понеже шията въртяла главата.  Mr. Green

Принцес, както каза Хари, не се знае кой може да срещнеш в самолета. Дерзай. Развивай се, времето е пред теб.

kamel40, честито!!

Уф, Катееее, как ще е по-хубав бе....айде да спретнем един конкурс, да видим кои арабски мъже ще го спечелят?   bouquet

Свеар, харесват ми много тези мароканските лампи и въобще интериора. Много живописно. И кожените изделия също. Уф, странни неща за ядене...  chef

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 11:17 от amal

# 277
  • Мнения: 11 747
Ами то Св. София даже не е джамия ами музей, но Синята си е действаща. Влизах и в Сюлеймание, но там също имаше туристи. Влизала съм и в БГ, но тук вероятно не е много строго. То нямаше и кой да ме спре - събух се и нахълтах.

Няма да е честно тази красота да остане невидяна... Cry
А, ако се предреша? Ако се налага, разбира се! Аз все още се надявам, че шейхът ще иска да се похвали и ще пуска.
Аз всъщност гледах снимки от жена, която е била вътре, но тя твърди, че по принцип не пускали Thinking  Нещо не ми се вярва... или пускат или не! Thinking


П.П. Амал, прочетох сега какво пишеш - да те и в Турция раздаваха покривала и всички си слагаха. Аз не, щото се бях погрижила предварително.
Дано се появи някоя емиратска майка и каже, че се влиза без никакъв проблем!

# 278
  • Мнения: 914
Разтърквам си очите сутринта от недоспиване и хоп виждам че Пина   е писала при нас Каква радост  Най накрая да не ни подминеш и нас  Hug

Пина не знам за конкретната джамия но ще ти отговоря за нашите  Simple Smile

По принцип жени мюсюлманки  ходят да се молят в джамиите  ако искат или имат възможност Сама разбираш с няколко деца и малки не е много удобно Затова и тук по джамиите е пълно с предимно възрастни и по млади неомъжени момичета които имат повече време  Grinning

О т  гледна точка на Ислям  на мъж мюсюлманин ако се помоли в джамията му се добавят 27 добри точки така да се каже или на арабски хасанат ,а за жена мюсюлманка молеща се в джамията или в къщи  точките не се променят ,т е  уверичени са  и в двата случая  Blush

Друг е въпроса че в петък има винаги урок преди да се молят за петъчната втора молитва Дохор  и  добре е и жените да присъстват защото се говори винаги нещо за възпитание ,история  и наставления и т н

Между другото забелязала съм че в Магриб араби  жените са по активни в ходенето на джамии  отколкото в другите арабски страни Поне по тв предавания Тук даже живеещите в Европа като получат пенсия   си идват за да се отдадат на джамията и молене

Що се отнася по втората час на въпроса ти дали пускат хора от   други религии или да го наречем както се пише за християните и евреите в Корана   хората на писанието  Доколкото знам не се разрешава
В джамиите които си влизала може би са определини и като за културни паметници  предполагам тогава няма проблеми

Ще ти дам пример за най голямата и стара историческа джамия в Рабат  където има много чужденци но те не ги пускат да влизат в помещенията за молитви а само в предверието откъдето надничат
Но към същата джамия има и гробница на Мохамед 5  и двамата му сина от които Хасан 2  ,който е бил близък  приятел на нашия цар Симеон и тази гробница е изключително с красиви орнаменти и декорации  и се посещава от много туристи Също туристи си ходят и по останките на джамията където са били и външните помещения на джамията

http://lh3.google.com/_Whsnp_nwnpY/Rxz_ujeU2WI/AAAAAAAAEHM/I5-iY … s800/DSC03246.JPG
На тази снимка на дясно са помещенията за молитва а от ляво е гробницата където цял ден е пълно от туристи

# 279
  • Мнения: 914
Амалче   така ме разсмя за главата и шията  Joy

Хайде че да не останете гладни На мен ми стържи стомаха от снощи
На мен така ми изглежда мъгливо и отивам да спя че още сме във ваканция

# 280
  • Мнения: 11 747
svear, тая джамия в Рабат също е много красива! Peace

Аз не ви подминавам! Crazy Ама пиша в темите, където са за култура, манджи, туризъм, а тук ви е за по-лични неща, та да не ви притеснявам! Crazy  Иначе чета тук отвреме на време!

# 281
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
здрасти, аз още спя, не знам това късно лягане  ме каталясва!пина здрасти, добре си дошла, аз пък 4ета оттатъка в другите теми, но пиша рядко!много са пълнословни моми4етата там и обяснителни и не остава за въпроси, хааха!
снощи гледахме филми, някой гледал ли е дъ мист, заради него само извънземни и ужаси сънувах, едно странности!казах му на моя дай първо ужасите , накрая комедиите, ама докато ядял не можел да гълта на ужаси!  Mr. Green
светле, много е красива джемата! на мене не ми дадоха измислиха някакво оправдание с ремонта на голямата джема в тунис и досега не съм повторила опита! има си спец. място за жени, разделено от мъжката 4аст!забулени, умити и пре4истени духовно трябва да са хората в джемата, не е за всеки, нито за всяка жена! ина4е е грях!
затова ,когато някой иска да се жени за арабин ,винаги съм задала въпроса за връщането  към корените му, след пенсия пове4ето магребинци се прибират и се отдават то4но на религията, ако жените им са 4ужденки и досега не са приели на4ина на живот в арабската страна ще е много трудно да продължат!нерядко даже по рано се прибират понатрупали опит и пари и решили, 4е къща и дом ве4е могат да имат  у тях си и да се радват  на по забавен ритъм и типи4ния арабски табиет , кафенета, приятели, сладки наддумвания и спорове, караници и тн!после рахат лукум в къщи, хапване, по4ивка! Crossing Arms
но за джема съм влизала в една селска, тоест родова, има си перде плътно за жените  и килими навсякъде или постелки!4ешма  за миене и място за обувките! кое открих и вие сега ми потвърждавате! джема се строи на много свято място, до гроба на някой голям 4овек, ли4ност, направил  само добро и живяла според корана, имам или родови на4алник, както и вода4!
а може ли някой да ми обясни формата, при нас квадратни, по египет, бг и турция кръгли, другаде какви са?защо е разликата в стила? newsm78
амр диаб с годините става по-готин и по-стегнат! Laughingа да питам няма ли новини за маруан?
искаща, глезенето си е стратегия и тактика при арабския мъж, иска се да си готова да го правиш дългосро4но!в4ера си говорихме с една аверка, като си споделихме за глезенето и глезените мъже, особено ,ако са болни или са били скоро при мама, ами тя каза, една майка ги е раждала , той  ливанец, моят тунизиец, ма все мъже! кое е по-обединяващото-бг булка оправна и нон стоп на линия за вси4ко и вси4ки!след домакинстването , обу4ението на децата, възпитание, работа, ами по4ивка не остава!я да ви питам един кухненски въпрос! моят ненавижда след като се е прибрал аз да правя нещо домакинско!направо да седна до него и да съм компания, ама линда познайте какво прави за конкуренция, измисля вси4ки възможни дейности, пре4ещи на тишината и спокото!нали татко й се е прибрали и тя си иска компания, хаха Mr. Greenаз съм буфер на страстите, рефер със свирка! ooooh! #Crazy

# 282
  • Мнения: 1 728
марси ме подсети  Grinning и мен този върпос ми е интересн за джамиите, например разбрах че формите са различни при сунитите и шиите, дори и цветово се различават по националности. Например емирските са с един пясъчен/ бежов цвят, докато една иранска която видях беше отвън със синьо/зелено и повече орнаменти.

# 283
  • Мнения: 800
AniSim, имам си го във фейвъритс това шейхче  Mr. Green Лили като ни даде сайта със снимките му, ни разби сърцата тука на всичките Laughing
Амалче, значи и ти си за Амр Диаб, 2:1 значи за него Sad  
Е, Марси, и аз го поразглезих моя много. Преди не ми даваше нищо да правя,ама аз нали съм настойчива, все да покажа, че знам и  мога..... та сега съжалявам  Mr. Green  Имам една комшийка, голяма лисица, вика, на мъж не трябва да показваш, че всико можеш да правиш, щото ще лежи и чака на теб, кажи му , че това не можеш, онова не знаеш как и той всичко ще ти работи в къщи Sunglasses  Особено ме радва като има  негови гости и аз успея да ги заблудя колко съм добричка и кротичка, колко го слушам и докато ме възхваляват, той тъжно се усмихва Mr. Green А пък като мои познати са на гости, те на свой ред се възхищават от това колко добре се държи той Simple Smile

# 284
  • Мнения: 216
Здравейте,  bouquetприятно ми е да се запознаем-както се вижда -нова съм тук-някой във абв форуми,беше така добър да ми даде линк към тази тема и ...много се зарадвах и приятно изненадах-да се представя-като още никой не познавам-омъжена съм за Ливанец-от10 год.имаме 3дечица-Мохамед-8,али-5.5 и Рабаб(бебка на 5месеца)много се обичаме-елхамдулилла-живеем в София,но ходим лятото в Ливан...ще пиша още като имам време ншаала-има ли мами дето живеят в Ливан,Сирия...да си побъбрим...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт