Е, много се възмутих!

  • 2 917
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 116
Дълго време правехме всичко възможно голямата ни дъщеря да вярвя, че има Дядо Коледа и че той й носи подаръците. Вече е на 11 години и естествено не си правим труда, е мъжът ми иска да продължи вълшебството, защото и той вярва в съществуването на стареца, Mr. Green но мисълта ми е, че и без нашите усилия тя продължава да вярва. Тук чета, че 3 годишни хлапета не вярват, но на нея явно така й харесва. Така че ако искаш да съществува Дядо Коледа нито телевизията, нито каквото и да било е в състояние да промени нещо.

Така е, права си- синът ми е на 9г. и половина и въпреки че всичките му  съученици казват, че родителите купуват подаръците, на него му харесва да вярва в Дядо Коледа.

Съгласна съм с авторката на темата, че наистина медиите опошляват по един глупашки начин празника, но мисия на родителите е да запазят вярата на децата, че "доброто не се вижда с очите, а със сърцето".  Hug

# 31
  • Мнения: 10 758
Възмутително! Crossing Arms
Как не ги е срам да се събличат пред толкова народ.Хора на възраст са все пак ooooh!

# 32
  • Мнения: 550
 smile3532 rotfImbo rotfImbo newsm62
И аз се посмях от сърце!!!
Няма страшно,образа на Дядо Коледа не може да бъде толкова лесно "опошлен" Laughing!Децата си го познават!!!
Весела Нова година на всички!!!

# 33
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
В Русия забраниха да се казва по медиите, че дядо коледа не съществува....
обяснявай, че истинския дядо коледа не се показва по телевизора ....

# 34
  • Мнения: 941
Детето ми е на 10г. и въпреки,че на няколко пъти в прав текст от братовчедки и/или от съученици и е казвано че няма Дядо Коледа и дори веднъж ни "нападна" с татко и "вие защо ме излъгахте" сега ЗНАЕ, че "който вярва в Дядо Коледа, той ще получи от него подарък, който не вярва, мама и татко му го купуват"   - когато говорим с нея на тази тема, дори и ние вярваме   bouquet

# 35
  • Мнения: 6 417
Ама вие ме изненадвате, наистина. Какво не сте очаквали от бате си Енчо като той веднъж така се изгаври с Дядо Коледа в едно интервю, в "24 часа" май беше. Направо го разсипа от цинизми.  Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 2 792
 Дядо Коледа по принцип си една доста не скопосана и лесно оборима измама, погледната с погледа на зрелия и разсъждаващ /уж/ индивид, цялата схема не е само в маскирания дядка/и слава богу, това би ми било по притеснително/. Всичко опира до една цялостна компилирана ситуация- подаръци+ точно пожеланите+ донесени в точното време+точното място/под елхата/. Останалото са подробности и заигравки на възрастните с тяхната представа за Коледа.
 Малко ще по задълбая, но най-нормалното нещо е светът да не следва призмата на изкривеното заблуждение, което родителя подрежда, нормално е, децата се раждат, други порастват, но традициите се следват в определената си традиционност и осъзнаването, че магията не е чак такава магия в един момент се струпва най-вече на гърба на възрастния, а не на детето. Да ако се загледаш и ако дебнеш се оказва, че образът на дядо Коледа е много лабилен и лесен за оборване, ако търсиш това, което предполага да се съмняваш, поне малко, което се случва в по-късна възраст.
 

# 37
  • Мнения: 516
Кифла, бихте ли повторили като за блондинки?  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 013
Ама вие ме изненадвате, наистина. Какво не сте очаквали от бате си Енчо като той веднъж така се изгаври с Дядо Коледа в едно интервю, в "24 часа" май беше. Направо го разсипа от цинизми.  Crossing Arms

Бойкот за Бате ЕнчУ!

# 39
  • Мнения: 2 309
Грозна работа!

Общи условия

Активация на акаунт