Отговори
  • Мнения: 2 553




Първото ни ЯНУАРЧЕ се появи през Ноември



Indian rose - Борис -2100гр, 42см

baloni


През Декември се появиха още нетърпеливи ЯНУАРЧЕТА





salai - Веселина - 1980гр, 43см



Rosita - Бояна - 2900гр, 51см
tani07 - Ивет-3170гр, 49см




аз - Мила - 3380гр, 50см




niunia - Мария - 2470гр, 44см




dodi - Калин - 2400гр, 49см




БОДЛИВКА - Дарина - 3300гр, 51см




mamma Di - Габриела - 3000гр,50см

baloni

Родените през ЯНУАРИ са:



shannia - Юлия - 3000гр, 49см
grisha_81 - Никола - 3400гр, 51см
tanq_83_ - Maрия - Тереса




petenceto - Калоян - 3300гр, 49см
Зарче - Кристиан - 4650гр, 56см
MamaChrisi - Александър
xxubavka - Силвия - 3300гр, 50см



mamavassi - Петър - 4150гр, 53 см




nathalie - Даниел - 2800гр, 49см
Mama Titi - Георги 3850 гр, 53см




casiopeiya - Кристиян - 2800гр, 48см
lika - Александър - 2850гр, 48см
BON_TONI - Иван - 3250гр, 50см
Tushe_v_ataka - Михаил - 3550гр, 51см
Stefania - Натали - 3050гр, 52см




[desi] - Ерик - 2600гр, 45см
mishlentze - Николай - 2450гр, 47см и Елена - 2680гр, 48см
Lauretta - Мартин




emmy - Виктор -  3050гр, 50 см




zori_d - Калина - 3330гр, 52см
ditka ta83 - Рали - 3000гр, 49см




ilindi4ka- Самуил - 3500гр, 53см
Laleva80 - Йордан - 3600гр, 53см
nenepygka - Симона - 3200гр, 51см
daisy_st - Паолина - 3200гр, 48см
ani_ji - Жулиен - 3290гр, 52см
kotkaaa - Янислав - 3380гр, 48см




Gushanka - Кристиян - 3040гр, 47см
palindrom - Надежда  -  3050гр, 49 см




zaicheto - Никола - 3200гр, 52см
dididaskalova - Теодор - 3050 гр, 48 см
pozor - Венцислав - 1850 гр, 43 см




kleo_80 - Алекс - 3050гр, 50см
balerinkata - Стефания - 3650гр
d_velinova - Кристиян - 3600гр, 53 см
ludmilana - Мариян - 2750гр, 49 см
desiii - Дейвид - 3500гр




anjelina - Матю - 3300гр
pepi - Станислава - 3200гр, 51см
de4e - Кристиан - 3650гр, 50 см




VIVKA - Калоян - 3600гр, 51см





kukuruku1 - Матея - 2900гр, 49см
Tedo - Никола - 3700гр, 52см
usmivka - Виктор - 3300гр, 51см
yanica - Георги - 3520гр, 51см
ira_ic - Ники - 4100гр, 52см
bordima - Aлександър - 2050гр,44см
karmen{} - Пламен





Vili4ka - Алекса - 3200гр, 49 см
Гаргамелчо - Викториа - 3108гр, 52 см
Sonja - Али Йосеф - 3740гр,53 см
Анту - Стефан




Конче - Полина -  2600гр, 50 см
jeni23 - Александра - 3000гр, 47 см
Лисана - Дарис -  3540гр, 51см
мишонка - Ния - 3600гр, 50см
NinaMG - Никола - 3050гр, 51см





Ал Бънди - София - 4050гр, 52 см
tony_nm - Дияна -  2600гр




Анелче - Мирослав - 3300гр, 51см
Uoanina - Ивайла - 2860гр, 48см
mai4ence - Ани - 3200гр, 49см



Nellina - Йоана – 3200гр, 50см




Telma - Бояна – 3000гр, 50см
didun4o - Димитър – 3450гр, 51см
galita - Виктория - 3300гр, 49см





Ira Talis [YES] - Борил – 3985гр, 53 см
muzunka - момиченце – 2950 гр, 50 см
JiM - Емилия – 3620 гр, 51 см
desislava69 - Радислава – 3200гр, 48 см





Дес - Вяра – 3500гр, 49 см
Maria23  - Михаил – 3100гр, 51см
frina - Никола – 3300гр, 52 см
delga - Гергана –  3200гр, 48см
makaui daniela - Фатима –  3690гр, 50см
Nasinda - Александра
curly - Джаклин –  3422гр, 53см
tanq_ovnarova - Габриела –  2940гр, 47см




Neda - Камен – 4100гр, 53 см
sea woman - Александър – 3950гр, 53 см
nellykoyo - Иван – 4350гр, 54 см
surfline - Симона – 3400гр, 53.5 см




didish - Мариян - 3130гр, 51см




brambar4e - Емма – 4000гр, 50 см
fanita - Гого – 3200гр, 50 см
mi6onka - Деа – 4050 гр, 50 см
зайка- Нино - 3,400гр, 54см
krasii - Пламена – 3200 гр, 49 см
mimito-dobri4koto - Мария - 3400гр,52см


doritt - Мирабел Йоана – 4 620гр, 55см
DIVA_ORHIDEQ - Диана – 3050гр, 51см




liliq velikova - Бетина - 3550гр, 52см
petia3339 - Пламен - 3300гр, 51см
Furia - Евелина - 3450гр, 52см




Lati - Виктор – 4400гр, 56см.
dreshkata - Димана - 3500гр, 52см
pepita78 - Георги – 3600гр, 53см
пепито - Анджела - 3700гр
v.ivanova - Ивона




Mi6leto - Симона – 3700гр, 52см.
malvina74 - Моника – 3650гр, 51 см
tanitaia - Йоан – 3250гр, 51 см
my_litlle_princess_loreta /мама Ева/ - Лорета

baloni

Имаме си и едно Февруарско ЯНУАРЧЕ


Gerylyn - Даниел – 4310гр, 53см[/b]



...или 53 момиченца и 54 момченца.


ЯНУАРСКОТО АЛБУМЧЕ

Потребителско име: bebe2006
Парола : bebe


Предложения за следващите темички:

"Януарче любимо съм на тати , мама  ще ме прави кака  или бати!"/VIVKA[/b]
ЯНУАРЧЕТО СЕ СТЯГА,ЧЕ РОЖДЕН ДЕН НАБЛИЖАВА/DIVA_ORHIDEQ
ЯНУАРСКИЯ БОНБОН ЧАКА 2 РИЯ КУПОН/DIVA_ORHIDEQ
ЯНУАРИ ИДВА ВЕЧЕ СТАВАМЕ ГОЛЯМИ ХОРА ВЕЧЕ/DIVA_ORHIDEQ
На годинки ДВЕ е вече, Януарското ни буболече/petenceto
Мама сълзички бърше, в сърцето й спомен трепти - как преди ДВЕ години Януарчето й се роди! /Анту


Имунизации: (Специално предоставени от VIVKA)

От 13 месец-Морбили , паротит , рубеола
От 14 месец -Първа реимунизация против Полиомиелит
От 24-тия месец(но не по рано от 1 година след 3 -тия прием)-Първа реимунизация против Дифтерия , тетанус , коклюш(ДТК)
6-7 години -Реимунизация против Полиомиелит
Реимунизация против -ДТК
Реимунизация против туберкулоза (след отрицателна проба Манту)

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 10:10 от Vili4ka

# 1
  • Мнения: 720
Ние Мимито я бяхме оставили при баба Мими , дядо и вуйчо . Те много се радват защото рядко им я оставяме с преспиване , а сега още на 30 декември я оставихме , и чак днес по обяд си я прибрахме ... Но на нас ни липсва , макар само за 2 дни - празен е сякаш апартамента без звънкия й смях ... Сурвака и едните , и другите дядовци и баби ,весело си изкара детето и получи много подаръци  Party
Много е слушала , нито веднъж не е намокрила гащите , макар че вече е без памперс... Много са се смяли , играли ... Grinning В 10 часа си е легнала в новог. нощ Simple Smile

Последна редакция: вт, 01 яну 2008, 18:24 от Мимито & Светла

# 2
  • София
  • Мнения: 1 156
ЧЕСТИТА НОВА 2008 ГОДИНА! Здраве, успех и късмет за малки и големи!
Ние за НГ бяхме във Военния Клуб с компания от над 20 души приятели, беше много весело, разнообразна музика в 3 те зали - танци, малко хапки  Embarassed и много пиене  Rolling Eyes В 12 ч. бяхме на терасата и гледахме в центъра на София фойерверките - аз съм им голям фен - Бодливка, почти като в Лондон и Сидни  Wink(гледах ги по новините) Sunglasses Аз се прибрах към 3.30 ч., а мъжа ми поостана още и са ходили в друг клуб. Crossing Arms
Вики ми я докараха днес пообед - ей, напълни ни се къщата пак! Тя е добре, само обрива й се е разгърнал още, спомням си хомеопата каза, че ще има такава фаза, ама ме хваща шубето ...
На всички бързо оздравяване, че сега пак като се заредят едни празници!

# 3
  • Мнения: 4 532
Охооо, кръстница съм станала! Mr. GreenБраво на Вили за новата темичка!  Hug
Ох, Деси, много лошо, като отказват лекарствата така!  Sad Аз Стефан си го тормозя, докато не ги изпие, без значение иска или не, ама съм си лошичка. Embarassed Не че имаме кой знае какви проблеми де, повечето лекарства с кеф ги пие. Rolling Eyes Не се сещсм за никакъв трик в момента, освен да й ги предложиш като "сок" в любима нейна чаша или директно в храната да й ги слагащш, ако е възможно.
Галитка, много хубаво сте си изкарали май? Wink А шубето да не те хваща, нормална реакция е! Peace Хомеопатията винаги предизвиква болестта да се "покаже" и я изкарва в най-силните й проявления, след това идва подобрението.  Peace
И аз да се отчета за снощи. Максим геройски седя до 23:30, после заспа като къпан и милия спа до сутринта. Mr. Green Стефан тропа хорца с мен докъм 01:00, после татко му го подбра и си легнаха, а ние със сестра ми доизчиствахме. Весело беше, аз се счупих от танци, но единствено Стефан ми правеше компания  Rolling Eyes  Mr. Green, сестра ми и мъжа ми ме гледаха от масата и даже не ми ръкопляскаха!  Crossing Arms По едно време се бяхме разпяли нещо и мъжа ми вика на Стефан "Хайдееее, ръцете горееее!" и взе да пляска с ръце над главата си, а Стефан повтаря: "Тете голееее!" и той пляска. Joy Скъсахме се от смях.
Хайде, оставям ви сега, всички болнички да си пият послушно лекарствата и бързо да оздравяват, че идват рождените дни, всички трябва да сме на линия здрави и усмихнати! Hug

# 4
  • Мнения: 2 126
 Ех че хубаво заглавиеееееее Grinning
Пу и аз на първа страничка в празничната ни темичка Peace

# 5
  • Мнения: 7 183
ЧЕСТИТА НОВА 2008 ГОДИНА!

НЕКА ДА БЪДЕМ ЗДРАВИ, ЩАСТЛИВИ И ДОБРИ Simple Smile

Бояна е добре, оставихме я в Бургас при моите родители за известно време,
лекарите препоръчаха да не ходи на ясла поне за зимния период.
Вече си хапва дори.
Посрещнахме Новата година на открито с много фойерверки.

Дес, ако Вяра има кашлица непременно направете рентген на белите дробове. Докторът ни каза, че пневмонията била "готова" за 24 часа при децата на тяхната възраст. Особено, ако детето е с хрема или вирусна инфекция, както Бояна беше в продължение на 2 седмици, преди да й открият пневмонията.
Вие сигурно си го знаете де, но да ви кажа пак - за температуропонижаващото ни казаха в болницата -  общо не повече от 3 пъти на ден, а не както прочетох тук, че понеже Нурофена можел по три пъти само, някои дават и Панадол. Обясниха ни, че така излишно се товари организма на детето, без да има ефект. С изключение на Хексалгина, който може да се даде независимо от другите, ако Т е над 39.
Вирусите са много опасни. Едно от дечицата, което лежеше с нас в болницата, си лепна нов вирус, при положение че беше на венозен антибиотик и почти вече се беше излекувало от пневмонията.
Аз също съм се отказала от джипи-то и си ходим при лекари, практикуващи частна практика.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 156
.... за температуропонижаващото ни казаха в болницата -  общо не повече от 3 пъти на ден, а не както прочетох тук, че понеже Нурофена можел по три пъти само, някои дават и Панадол. Обясниха ни, че така излишно се товари организма на детето, без да има ефект. С изключение на Хексалгина, който може да се даде независимо от другите, ако Т е над 39.
Много полезна информация, Роси! Благодаря! Аз се извинявам, ако от мен е дошло недоразумението. Честно казано, не съм имала главоболия с вис. Т с Вики вече година  Praynig ... явно съм забравила. Сега като попитах мъжа ми и той 'май' си спомни, че сме редували по предписание на педиатърката Панадол с Нурофен, така че да не са повече от 3 пъти на 24 часа идвете заедно (НО Нурофена, да е в по-малкото количество, че имаше нещо за него  newsm78). Вярно, че и ние не даваме температуропонижаващо при Т по ниска от 38.5, с изключение на вечер, когато нещата с Т се развиват скорострелно.
Спокойна и релаксираща вечер на всички! Мен утре ме чака работен ден, а Вики - ясла.

# 7
  • Мнения: 720
че сме редували по предписание на педиатърката Панадол с Нурофен
Могат да се редуват , защото  Панадола съдържа парацетамол , а Нурофена - ибупрофен
(т.е. активното вещество е различно) Повечето от температуропонижаващите сиропчета съдържат парацетамол , затова трябва да се внимава да не се редуват два сиропа които и двата да съдържат парацеталол ... Sick

# 8
  • Мнения: 3 886
Oп и аз тук АЗ НУРУФЕН НЕ ПОЛЗВАМ не е хубаво за черния дроб .А и Крис ми го повръща та само с панадол .На него при висока Т съм давала течен аналгин

# 9
  • Мнения: 7 183
Галита, няма недоразумение, всеки може както иска да си го прилага разбира се Simple Smile Давам Нурофен при нужда - Т над 38,2, защото от Панадола се беше обринала. Като бебе само веднъж е вдигала 38,8, сега в края на септември беше малко болна и целия декември, но да се надявам че ще е здрава вече. Simple Smile
че сме редували по предписание на педиатърката Панадол с Нурофен
Могат да се редуват , защото  Панадола съдържа парацетамол , а Нурофена - ибупрофен
(т.е. активното вещество е различно) Повечето от температуропонижаващите сиропчета съдържат парацетамол , затова трябва да се внимава да не се редуват два сиропа които и двата да съдържат парацеталол ... Sick

Мимито & Светла не сме казали, че не могат да се редуват, а не трябва да се дават повече от 3 пъти в денонощие.

Спорна работа на всички, коита сме на работа утре! Hug

# 10
  • Мнения: 678
И аз да се включа че чак сега сколасах.
Дес ами на 23 в 19 часа вдигна Т 38,5.Дадох й Ефералган/само той й харесва/,свалихме Т.На 24 в 14 часа вдигна пак 38Т,извикахме дежурната сестра в къщи.Тя я прегледа и й назначи Ксилометазолин/капки за нос/,Биокс Тими /за гърлото,но тя Не кашляше/,и да редуваме Ефералган с Нурофен, но свещички,че ми го повръща Нурофена.Но цяла вечер неможахме да свалим Т и накрая след 40 мин. мъки с оцет в 4 сутринта я свалихме.И така на 25 нямаше Т,но през нощта започна да я вдига и на 26  я заведохме на педито и тя изписа Тобрадекс/за нос/,Флавамед/вече започнахме отхрачваща кашлица/ и АБ Аугментин на 12 часа.
На 31 я заведохме пак и тя каза че сме много добре.И вече днес  е здрава. Но за тази година 4 пъти пихме АБ.

# 11
  • Мнения: 720

Мимито & Светла не сме казали, че не могат да се редуват, а не трябва да се дават повече от 3 пъти в денонощие.

Да , така е ... А когато е над 39 гр. - тогава давам Хексалгин
Надяваме се вече да не боледувате  Hug особено в празничните дни Sick
Пепито И ние хич не харесваме антибиотиците , но вече два пъти ни се е налагало да пием АБ  Sad ама когато се налага -какво да правиш - няма начин ... newsm78

# 12
  • Мнения: 4 532
Деси, по-добре ли е Вяра?  Praynig И аз редувам Нурофена с ефералган свещички, но помага най-вече Нурофен.
ох, чакайте от Стефан:йййхггтгфф
хдхфъжцкмю

 длг
Ох, побърква ме това дете. Първо към 8 някъде двамата реваха с брат си едновременно (а аз съм сама с тях). И двамата искаха да ги взема.  Crazy После някак, след N-тото кърмене Максим найййй-после заспа, остана Стефан, който спа късно следобед и в момента е smile3535  animal085 sohappy  superuu Misc Ghost smile3540, а аз съм тотално  afwitch  af Няма изгледи скоро да заспива. Иначе напоследък е започнал да членува думичките  Mr. Green, но не всички. Е, колата си е колата. Mr. Green Ох, сега си играе с едно куче на леглото ми. Ако ще на челна стойка да седи, но само там да седи, да не ми се катери на главата! Twisted Evil
Хайде, ще гледам нещо смешно на компа, че ми заболяха главата тия двамцата. ooooh!
А, гледахте ли Хриси днес по новините?  Grinning

# 13
Честита 2008!

Да е здрава, спокойна, успешна и късметлийска! Да е изпълнена с много любов и красиви емоции!

Ние си празнувахме в много тесен семеен кръг. Тази година нямах настроение за купони и вселби.  Но и вкъщи си беше супер! Емма се събуждаше на равни интервали заради шумотевицата навън и замалко да изпусна идването на Новата година! Simple Smile С мъжа ми изпихме доста вино, докато си обсъждахме" бъдещите творчески планове"! Grinning

Гледам сега как се сипе снега навън и ми е едно такова уютно и приятно! Отдавна си мечтая за такава зима! Дано и вие да се чувствата така! Heart Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 615
Честита нова година на всички! Hug
Дано се сбъднат хубавите пожелания! Wink
Ние изкарахме чудесно. Камен се скъса от танци, направо "паркетен лъв" гледаме. Седя до 2 часа,направо ме разби. ShockedДа не изтърве купона, обличам му чувала, а той с един жест, маха ципа и скача "танцииииииии". И като види ,че се смеем и съвсем подивява да изнася програма.
Само шампанското накрая ми беше излишно и днес съм  Sick

Общи условия

Активация на акаунт