Проблем с мъжа ми

  • 6 947
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 668
Мила , ти се опитваш да убедиш сама себе си , че мъжът ти не върши нищо нередно  Confused
Недей така , не си заравяй главата в пясъка  Sick
Разбирам те , че ти е мъчно и не е приятно това , което ти се случва , но да се обвиняваш и да си мислиш , че това е нормално , а проблемът е в теб ...
Но безсънните нощи и стоенето вкъщи  newsm78 може би ме правят още по- чувствителна И както беше писал някой май и аз съм от тези които искат ВСИЧКО - цялото внимание, цялото време, цялата обич - всичко за себе си.

... както тук се опитваш да си вмениш вина  Rolling Eyes - не е правилно !

И пак ти повтарям - Светлъо или какъвто и да е там не е основният проблем .
Проблем има при мъжът ти и той най - вероятно е друга жена !

# 46
  • Мнения: 616
Извини ме, че пак ще се намеся, но тази история ме растройва...
Това, да си гледаш детето е много хубаво, и така трябва да бъде! Но това не те превръща по никакъв начин в някоя безчуствена лелка, дето само си седи в къщи и дондурка бебета!
Така както го описваш, проблемът не е чак толкова дали е Светльо, или Светла (примерно) а това, че съпругът ти не ти обръща внимание, и че ти се чустваш нещастна в собственото си семейство!
Дори всичко да е истина, дори този Светльо да е намерил упора в съпруга ти, дори той пък да се вижда с него само заради добрата компания... Пак не е редно, щом ти си нещастна и неудовлетворена! Въобще всяко нещо, което прави едини от двойката нащастен и непълноценен, не е правилно! Не е и въпросът дали се прибира в 11 или в 3... въпросът е че не обръща внимание на децата си!
Ако въобще някой има право да ти дава съвети... опитай да си запълниш живота с нещо сопълнително освен децата! Наеми си гледачка понякога, за да спортуваш, да ходиш с приятелки, въобще каквото би ти доставило удоволствие (и неказвай , че няма пари за гледачка, при положение че господинът излиза толкова често! Тя гледачката струва колкото три големи бири!)
Ако и след това продължаваш да се чустваш нещастна - проблемът просто не е в теб! И недей да му търсиш оправдания! Никой няма оправдание да прави семейството си нещастно, още повече след като му е казано!
Успех!

# 47
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
бях написала нещо ,но се редактирах,защото явно не си сменила лентичката на детето и излиза,че е на 1 год днес. Много е неприятно това,че вкъщи се държи лошо. Нямаш ли приятели,които могат да разберат къде ходи? Някой да му се обади или случайно да попадне на мъжа ти докато е с другия мъж?

# 48
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Извини ме, че пак ще се намеся, но тази история ме растройва...
Това, да си гледаш детето е много хубаво, и така трябва да бъде! Но това не те превръща по никакъв начин в някоя безчуствена лелка, дето само си седи в къщи и дондурка бебета!
Така както го описваш, проблемът не е чак толкова дали е Светльо, или Светла (примерно) а това, че съпругът ти не ти обръща внимание, и че ти се чустваш нещастна в собственото си семейство!
Дори всичко да е истина, дори този Светльо да е намерил упора в съпруга ти, дори той пък да се вижда с него само заради добрата компания... Пак не е редно, щом ти си нещастна и неудовлетворена! Въобще всяко нещо, което прави едини от двойката нащастен и непълноценен, не е правилно! Не е и въпросът дали се прибира в 11 или в 3... въпросът е че не обръща внимание на децата си!
Ако въобще някой има право да ти дава съвети... опитай да си запълниш живота с нещо сопълнително освен децата! Наеми си гледачка понякога, за да спортуваш, да ходиш с приятелки, въобще каквото би ти доставило удоволствие (и неказвай , че няма пари за гледачка, при положение че господинът излиза толкова често! Тя гледачката струва колкото три големи бири!)
Ако и след това продължаваш да се чустваш нещастна - проблемът просто не е в теб! И недей да му търсиш оправдания! Никой няма оправдание да прави семейството си нещастно, още повече след като му е казано!
Успех!
И аз мисля точно така.

# 49
  • София
  • Мнения: 399
  Защо мислиш, че ти можеш да решиш дали да се виждат? Ако на мен ми заявят подобно нещо, ще се виждам нарочно, дори и да не ми е толкова необходимо. Решението трябва да вземе мъжът ти или поне двамата. Но вие май вече нямате общ език, щом човек с жена и дете се чувства "сам като куче"...

# 50
  • Мнения: 3 423
Но се виждам с приятелките си когато той е зает с нещо Затова се дразня че той се вижда с него, когато аз си стоя вкъщи.
Това е основната грешка на много жени.
Когато се залюбят с някой тип, изведнъж
приятелките отиват на втори план, докато
мъжете вместват жените и приятелките си
във времето, когато приятелите имат нещо
за вършене или когато няма бира или друго.
Рядко има мъж, който заради жена е зарязал
коч-къмпънито, докато много жени забравят,
че имат приятелки, или се сещат, както е и в
твоя случай, само когато партньорът е зает.
Голяма грешка. Работи за поправянето й. И не
изкрейзвай! Нищо нередно не прави мъжът ти.

# 51
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Тъжно наистина, ама най-гадното е че мъжът ти твърди че остава сам 'като куче'. Как може да прави такива изказвания - ясно, че има нужда и от живот извън семейството, ама ти и децата нищо ли не значите за него...?
Моето мнение е за сериозен и конструктивен разговор без крясъци - как се чувствате и двамата, какво искате от брака си и от живота, какво очаквате един от друг...за да се види имате ли все още допирни точки. Ако не - всеки по пътя си. Ако постоянно го дразнят децата, то май това е вероятен сценарий. Те имат нужда от баща да ги обича, не от цар.

xenia, ужасно просташко изказване  ooooh!. Момичето търси решение на семейна ситуация, а не мнение на дизайнер по интериор или човешки ресурси. Естесвено дали може да си осигури независимост има отношение към решението, но не ми изглежда единствен фактор. Въпросите и констатациите ти са неуместно формулирани.

# 52
Защо всички давате този еднотипен съвет-раздяла под някаква форма,никакви компромиси?Това ли е единствената възможност според вас?И дано момичето не е толкова лудо да ви послуша,само трябва да реши.
Преди години се върнахме да живеем в Пловдив за 2 години(мъжът ми е от там),а там живееше най-добрият му приятел от детинство.Той-все още ерген,а ние с деца на 6 и 10 години.И започна да се случва това,за което пише Antineq -често излизаха заедно,обикаляха заедно стария град,ходеха на преходи по планините...Като две хлапета,които не можеха да се наситят на приятелството си.Ако не са заедно навън-той беше вкъщи,приятелят,де.И двамата обичат историята и непрекъснато дълбаеха в Римската империя,2-та световна,Македонския въпрос и т.н.Никога не ми е минало и през ум,че връзката им е нещо повече от силно приятелство,макар ,че за мен понякога беше доста досадно и изнервящо.Няколко пъти се опитах(започвайки съвсем кротко) да поговоря с този приятел,че ние сме семейство,че си имаме много ангажименти-и двамата,а не само аз;че трябва да разреди визитите и срещите с мъжа ми.Отговорът беше,че той не идвал при мен,а при мъжа ми и докато мъжа ми не го отпрати-той ще си идва.Започнах да излизам и аз с тях-ей така,напук,да им преча,но скоро и аз бях въвлечена в темите им и признавам,беше ми много по-интересно,отколкото да общуваме с мъжа ми само на битово ниво-преоткрих мъжа си...После приятелят се ожени,набързо 2 дечица и сега не може да общува чак толкова.Но чак когато му дойде до главата вдяна за какво иде реч,и колко извинения съм получила за тогава...Може и тук да става дума за същото,а този приятел и семейството му и до днес са най-добрите ни приятели.

# 53
  • Мнения: 148
Xenia, точно твоят пост ни кара да мислим за твоето образование( по-скоро липсата му), соц. ти среда и умственото ти състояние Sick Доста ниско ниво имаш,съжалявам,но не можах да се стърпя!Направих си труда да разгледам профила ти - трудно е да се повярва ,че си на 37 год. Thinking

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 289
Тъй като аз ако съм ядосана не бих си позволила да кажа нещо без да го мисля, смятах че и другите са така. Приятелка ми каза - човек като е ядосан не преценява добре какво казва.
Питах мъжа ми не му ли е добре с нас. Отговори ми, че му е добре, но това означава ли да не излиза? Явно когато  се караме, особено на тази тема сега, в яда си казва по-силни думи. Аз пък съм такава, че всичко приемам буквално.
Разбира се, че не смятам, че трябва само да си стои вкъщи.
Но 10 год. не се е прибирал в малките часове от среща с приятели и сега ми е неприятно.
Но не мога да проумея, щом като му е приятел защо не ми каза още в началото, а трябваше да се стигне до такива съмнения? Отговора му е не знам защо постъпих така.

# 55
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Честно да ви кажа от тази тема нищо не разбрах,по точно какво е отношението на авторката към цялата ситуация- за мен във всеки пост е различно.Спокойно може да ме обвините че съм с умствена изостаналост. Sick

# 56
  • София
  • Мнения: 181
Xenia, искам в подкрепа на писалите преди мен да напиша, че в никакъв случай не трябваше по този начин да си позволиш да коментираш образованието и социалния статус на жената. Като пример мога да ти дам моята особа, която е с две магистратури, с добра работа и добро финансово състояние и не мога и на половината от това, което е направила тя в сайта си за нея и за децата да направя, т.е технически се справям доста по-зле. А не ти пожелавам да си на нейно място - объркана, обезверена, търсеща подкрепа и съвет, който трудно се дава и никога не е верния, докато не си вземеш сам решението. В такава ситуация на душевен дискомфорт, а ако се прибави и не блестящо финансово положение, което може на всеки да се случи, защото животът е колело, всяка една от нас може да пише и объркано, и неадекватно, и да допусне по някоя и друга правописна грешка.

# 57
  • София
  • Мнения: 399
Честно да ви кажа от тази тема нищо не разбрах,по точно какво е отношението на авторката към цялата ситуация- за мен във всеки пост е различно.Спокойно може да ме обвините че съм с умствена изостаналост. Sick
Променливо, в последния пост почти оправдава мъжа си, така че темата се обезмисля.

# 58
  • Мнения: 142
С две думи - по всяка вероятност мъжът ти излиза с друга жена, ако има приятел, то той просто го прикрива. Всичко останало е прах в очите. Това е шаблонно поведение.

Елементите са следните:
1. Тайни разговори
2. Криене на телефона (обикновено го държи изключен или постоянно в него)
3. Криене на разговорите в компютъра
4. Излизане на срещи с "приятели"
5. Нежелание да те вземе и тебе на срещите с "приятели"
6. Обвинява те за щяло и нещяло, дразниш го
7. Особено го дразниш, ако питаш кой се обажда, с кого говори, къде отива и кога ще се върне.
8. Когато се опиташ директно да го обвиниш в изневяра, крещи и се сърди, опитва се да те изкара параноичка.
и т.н.

Звучи ли ти познато? Прочети историите на жените, които разправят за изневерите на мъжете си - моделът е досущ един и същ.

Няма да ти давам съвети какво да правиш, просто ти давам информацията, за да можеш да вземеш най-правилното за теб решение.

# 59
  • Мнения: 4 380
Xenia, искам в подкрепа на писалите преди мен да напиша, че в никакъв случай не трябваше по този начин да си позволиш да коментираш образованието и социалния статус на жената. Като пример мога да ти дам моята особа, която е с две магистратури, с добра работа и добро финансово състояние и не мога и на половината от това, което е направила тя в сайта си за нея и за децата да направя, т.е технически се справям доста по-зле. А не ти пожелавам да си на нейно място - объркана, обезверена, търсеща подкрепа и съвет, който трудно се дава и никога не е верния, докато не си вземеш сам решението. В такава ситуация на душевен дискомфорт, а ако се прибави и не блестящо финансово положение, което може на всеки да се случи, защото животът е колело, всяка една от нас може да пише и объркано, и неадекватно, и да допусне по някоя и друга правописна грешка.

Не коментирах, а ПОПИТАХ. Това е от съществено значение за изхода от ситуацията. Ако е безработна с две деца, разчитаща само на неговия доход, може да си скриете всички съвети дадени до сега. Абсолютно необходимо е да знаеш на кого даваш съвет преди да го даваш. Утре ще вземе да ви послуша и ще обрече децата си на глад.

Общи условия

Активация на акаунт