продукти за лице за мазна кожа

  • 9 065
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Виж и тази тема, много си я обичам, много е полезна.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305937.0

# 32
# 33
  • Мнения: 1 222
споделете опита си с продуктите за мазна кожа...
 моята е такава...и не е особено приятно.какъв ФДТ за мазна кожа използвате?орифлеим имат хубав такъв,за нормална към комбинирана кожа..измиващи средства,маски....аз за измиване ползвам clean&clear за 4ерни то4ки,най съм доволна от него,както и още 1 техен ..LOREAL ми я изсушава и лъщи... Peace
 
За мазна кожа какво трябва да има един крем - себумабсорбери (инградиенти, поглъщаши излишната мазнина):
1. Silica
2. Starch (corn, zea mays)
3. Dimethicon (silicon) co-; cross polymers
Не е добре да има: Stearate(s), cethyl, cethostearyl, petrolatum, parafin, особено до 4-5о място!

# 34
  • Мнения: 341
Проблемът на моята мазна кожа е склонността към образуване на пъпки, нямам особен проблем с лъщенето. А на 34 г. все пак не върви да ходя пъпчива. Laughing Поради това не търся ефект на матиране, а по-скоро на предотвратяване образуването на пъпки. След множество проби на какви ли не продукти за мазна кожа, съм се спряла на комбинация, с която контролирам на 100% положението.

Почиствам с измиващия гел Deep Pore Wash от серията Pure на Garnier. След това минавам лицето с памучен тампон, напоен с почиствания лосион от същата серия. Имаше наскоро тема за тази серия и се оказа, че далеч не на всеки действа добре, но аз съм много доволна от комбинацията на тези два почистващи продукта. На мен пък точно от лосиона против черни точки от серията Clean & Clear на Johnson силно стимулира омазняването на лицето ми.   

Кремът ми е Zeniac LP на LED (медицинска козметика). Установила съм, че кремът при мен е критичния продукт, от който зависи как ще изглежда лицето ми, а не толкова почистващите средства. Поради това съм се установила на Zeniac и повече въобще не експериментирам с кремовете. Евентуално бих го сменила само с аналогичния продукт на La Roche Posay - Effaclar K. Явно по отношение на кремовете само медицинска козметика ми върши работа.

Фон-дьо-тен не ползвам, ползвам антибактериалната пудра на Manhattan - добра е, не запушва порите. 

# 35
  • Мнения: 22 879
но пък се чудя сега какъв измиващ гел да си взема. Thinking
Lierac,в зелена бутилка.Lierac gel demaquillant fraicheur за нормална и комбинирана кожа ползвам аз и съм доволна.Зелената серия на Авен ми идва сила,особено измиващия гел.За лице ползвам Eucerin Q10 ACTIVE,който е за първи бръчки,за чувствителна,мазна и комбинирана кожа,с SPF 15+UVA.Доволна съм.

# 36
  • Мнения: 22 879


От къде мога да си купя фондьотена на 'КОРФ' ? Thinking
В аптеките.

# 37
  • Countryside
  • Мнения: 11 628


От къде мога да си купя фондьотена на 'КОРФ' ? Thinking
В аптеките.
И в Драка го има.

# 38
  • Мнения: 779
 ефаклар-матиращият хидратант на ла рош ве4е се казва "ефаклар ем(M)"....взех си го преди малко.стария ве4е няма да го правят..ве4е се мацнах и забелязах,4е не ми мирише на краставица,а на друго нещо-не мога да определя мириса и прили4а пове4е на гел-по структура е разли4но.ефекта за сега оба4е е като на стария вариант Peaceмного добър

Общи условия

Активация на акаунт