Отговори
# 60
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Блъскат ги и още как. Затова обикновено майките, които раждат там стоят пред асансьорите и си изчакват бебетата, за да ги поемат. Да не говорим, че се е случвало да зарежат бебе в коридора и докато някой каже на майката, то си остава там самичко и без надзор.

# 61
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Блъскат ги - факт! Отношението към майки и бебета в следродилно е ужасно - факт! Повече няма да стъпя в тази болница.
Една друга случка да добавя - на втория ден след раждането на всички други майки /7 жени/ в моята стая докарват бебетата, а моето го няма. Къде ми е детето? Сестрата дига рамене. Отивам до неонатологията - къде ми е детето - дигат рамене. Слизам пак на долния етаж, виждам акушерка - къде ми е детето - дига рамене. Срещам втора - ми, аз отде да знам, аз не съм от родилно? крещи тя. Брех, момичета, в чудо се видях, ви казвам. Почнах най-лошите неща да си мисля - болно лие, умря ли, някой го взе ли - направо ще изперкам вече. Обадих се на свекърва ми, защото се сетих, че има съседка, която работи в Шейново. След 10 мин. вече знаех, че детето е на кислородна палатка, защото е с ло-тежка жълтеница и трябва да остане там 10 часа и затова не са ми го донесли за хранене, и на другото няма да ми го донесат, но толкова ли е трудно да ме уведомят все пак - аз майка ли съм или лукова глава? Имам право да знам всичко, което му правят и не само това - редно да ме питат съгласна ли съм изобщо, ама нейсе - поне ме информирайте, бе, грубяни такива, че да не обикалям цялата болница, ни жива, ни умряла. 

# 62
  • Мнения: 160
Добре де момичета, не искам никой да съдя обаче тук прочетох случки, които са просто немислими да се случват в здравно заведение и се питам защо не сте подали оплакване?

Предполагам, че сте били щастливи да се махнете колкото се може по-бързо от там обаче може да предотвратите това да се случи и с други майки и техните бебета. Нека не бъдем безгласни и да направим каквото можем да се промени положението! Е то е ясно, че не може да стане за един ден но все ми се иска да има надежда за промяна към по-добро...

На мен ми предстои раждане дано да нямам негативни емоции в този важен ден пожелавам го на всички   bouquet

# 63
е да човек като си плаща поне да знае за какво, аз раждах в Лозенец и съм доволна

# 64
Това не с държавни, а общински здравни заведения. Но пак да повторя където и да отидеш да раждаш легално или не толкова трябва да си доплатиш разликата от това което дава ЗК и "реалната стойност на услугата" и дали ще платиш 1 500 за Първа АГ, 2000 за Шейново или 1 200 за Лозенец, 2000 Токуда не е от особено значение , въпроса е да получиш това за което плащаш, а не да си дадеш парите, да те обиждат, да те подхвърлят, та и в не редки случаи да те затрият

# 65
  • София
  • Мнения: 1 524
Не е редно да има  лошо отношение към родилките нито към бебетата - не бих го допуснала, първо хич не ме интересуват правила на болницата - бебето си е мое, така че например ако искам ще стой при мен, а не някой да ми казва какво ще става. Невероятно твърдоглаво същество съм и за семейството съм готова на всичко. Точно поради тези причини родих в частна болница, защо се оставяме да ни тъпчат?

По въпроса за тряскането на бебшки колички - ако аз го видя наживо - горко и на акушерката  - оплакването ще е най-малкото, ако моето бебе е вътре - ще я гоня до дупка.

# 66
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Добре де момичета, не искам никой да съдя обаче тук прочетох случки, които са просто немислими да се случват в здравно заведение и се питам защо не сте подали оплакване?

Защото е много трудно да ходиш с тридневно бебе по институции да подаваш оплаквания, кой ще гледа детето през това време? Защото лично аз не вярвам, че ще се предприеме каквото и да било в резултат на оплакването, дори забележка на виновото лице. /Видяхте какво стана с натровените деца в градината в Лозенец, нали?/ И защото наистина бях щастлива да се махна от там и да забравя, че има такава болница. Повече там няма да стъпя!

# 67
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Добре де момичета, не искам никой да съдя обаче тук прочетох случки, които са просто немислими да се случват в здравно заведение и се питам защо не сте подали оплакване?

Защото никоя майка няма зареже тридневното си бебе, за да ходи по институции да подава оплаквания, кой ще гледа детето през това време? Защото лично аз не вярвам, че ще се предприеме каквото и да било в резултат на оплакването, дори забележка на виновото лице. /Видяхте какво стана с натровените деца в градината в Лозенец, нали?/ И защото наистина бях щастлива да се махна от там и да забравя, че има такава болница. Повече там няма да стъпя!

# 68
Не е казано че веднага след като те изпишат следва да се хукнеш да подаваш оплаквания. Стига да можеш да докажеш твърдението си и след година може да подадеш жалба.
А докато си мъчим и им се разминава ще е така. Единствения начин да се научат да си вършат работата качествено, е като им бъркаш в джоба при всяко отклонение от нормите

# 69
  • Мнения: 179
В повечето случай те се защитават едни други и нищо не можеш да направиш  ConfusedКогато се откри забравена плацента в мен /потвърдено от двама други лекари/ и отидох на кюретаж, после в епикризата ми пишеше " мисед аборт" ,хайде върви доказвай какво са извадили от теб  Confused  Няма оправия,ами май само бой му е майката...

# 70
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Колкото повече време минава, толкова ти намалява яда, пък и други неща вече те занимават - захранване, изправяне, прохождане и въобще не ти се връща към онова. И как предлагаш да докажа нещо - моята дума срещу нейната/тяхната. "Една майка каза....ама то веднага след раждането, знаете как е, жените са объркани и тн. и т.н." Когато не ми казаха с часове къде ми е детето и аз исках да подавам оплакване, обаче как да докажа, че не са ми казали - те ще твърдят, че са го направили, а аз съм била твърде объркана или тъпа, за да схвана. И какво? На няколко пъти ми беше намекнато в болницата, че съм най-голямата тъпачка на света. И да, наистина се защитават едни други - да сте чули досега да осъден лекар? Дано близките на Елвира успеят да го направят най-накрая. 

# 71
  • София
  • Мнения: 178
Не са чак толкова крехки бебетата, все пак, 9 мес. сме ги друсали как ли не, изгържали са геройски на дърпането и мачкането по време на чудото-раждане, няма страшно Peace
Peace

Преувеличават някои - интересно ми е как искате 2 акушерки да разнесат по етажите 50-60 бебета за 10 минути? Естествено, че са се специализирали да бутат по няколко колички наведнъж. Нищо им няма на бебоците Hug Те са като гумени Laughing

# 72
  • Мнения: 5 940
Колкото и гадно да звучи, но за акушерките бебетата са като за магазинерките кашоните със стока. За нас бебетата са най-ценното, за тях е работа. Тъжно, но факт.

# 73
  • Мнения: 3 634
Не съм гледала репортажа. Но съм раждала в Шейново, наистина при тях начина на предвижване на колички е  бутане на по 5-6 солички от една сестр, и те разбира се се блъскат. Но някакво прекалено блъскане с подскачане на бебета - не съм виждала.

Така беше и в "Тина Киркова".

Общи условия

Активация на акаунт