Пак за хремата - колко време може да капя Коларгол?

  • 26 447
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 250
Гостът съм аз

Цитат на: yosarian
Това с капките ми е мъка, но ето какво научих от опита си. Капки за нос- не повече от 5 дни. Накрая ги оставях на самотек:) Ползва ли ли сте Низита. Това е физиологичен разтвор, но под формата на крем. Върши работа за долекуване:)


За съжаление нашия алергичен батко почваше да пищи, че му щипело в ушите като му слагах от този гел. В листовката пише, че някои можело да проявят свръхчуствителност към мазта, и той нашия "решил" и този път да не прави изключение...

Но може да пробвате.

Аз съм доволна от виброцил, но той не подсушава, а само отбъбва лигавицата. Много педиатри изписват антихистаминови (противоялергични) сипопчета за намаляване на секрецията.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 791
Досега Коларгол-а винаги ни е оправял хремата, но сега уви...от доста време лекуваме сополи и не та не, още не е съвсем излекувана малката!
 Коларгола- 5 дена, после може отново , но след поне седмица пауза. И повече не! Много капки за нос и честа употреба не се препоръчва.
 Ние пихме и противоалергични и антибиотици за самото заболяване, барем от него щели и сополките да спрат- е, няма...Сега съм пак в ужас...Защото и кашлица се появи, а скоро бяхме с бронхит...абе не ми се говори...

# 17
  • Мнения: 5 539
Абе какво е това чудо, какви са тия хреми! И моята госпожица вече десет дена е хремава, на детската площадка половината деца също. От 2-3 дни почна и да кашля. От днес пак сме на Коларгол и сироп на Таис.
Не мога да я разбера тази хрема, уж заглъхне и аха-аха да отмине и пак се разразява. Междувременно усилено се опитва да изкара и един кътник милата. Побърка ме днес от капризи!
Искам да ви задам един въпрос, който не е от особено значение, но понеже с мъжа ми спорим от няколко дни...
Та, когато хремата отминава, сополите сгъстяват ли се или се разреждат?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: lilita

Та, когато хремата отминава, сополите сгъстяват ли се или се разреждат?


При нас се сгъстиха и пожълтяха в края на хремата - не знам дали е така по принцип...

# 19
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И аз спрях Коларгола! На Дени сополките станаха гъсти и вече не текат като река, сега само почиствам със Стеримара! Но сега пък кашля! То май е нормално да отшумява кашлицата ама като ни е за пръв път и незнам така ли е!? Rolling Eyes  Пие иначе Проспан за кашлицата, но ако продължава и утре, може да я заведа на лекар да я чуе!
Всъщност може ли да развие нещо по -сериозно вслидствие на кашлицата? Много съм зле и нищо не разбирам от болести и лекарства! Embarassed  Embarassed  Embarassed  До сега не ми се е налагало, ама малко по малко ще влезна  в час! Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 2 193
Цитат на: chockolina
Цитат на: lilita

Та, когато хремата отминава, сополите сгъстяват ли се или се разреждат?


При нас се сгъстиха и пожълтяха в края на хремата - не знам дали е така по принцип...


И при нас така Grinning .

# 21
  • София
  • Мнения: 2 193
Цитат на: irka

Всъщност може ли да развие нещо по -сериозно вслидствие на кашлицата?


Може да прерастне, за съжаление, в бронхит. Затова води по-скоро девойката на доктор - да я преслуша.
А освен Проспан, бих ти препоръчала да вариш чай от семки или цели семенници от дюля - много успокоява кашлицата, а и не е неприятно на вкус.
Хайде, бързо да оздравявате!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 791
Така е, от една хремичка, може да слезе надолу и да се усложни в бронхит.
   Има различни хреми и затова различно протичат и различно минават, не може точно да се каже как започва и с какъв цвят завършва!

# 23
zdravei. V vruzka s hremata - nie kapim v nosleto vitamin C, a ponqkoga i ksilometazolin 0.05% .
 Minava burzo. Nie naj 4esto imahme pri niknene na zubki.
Dano ti e n polza .

# 24
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Благодаря за разясненията! Simple Smile
Заведах я на лекар, прегледаха я и ми казаха, че всичко е наред и отшумява! Спряхме сиропчетата! Сега покашля отвреме навреме и има мааалко сополки, но лекарката каза, че ще отмине!
Бързо възстановяване на всички дечица! Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 2 193
Цитат на: irka
, прегледаха я и ми казаха, че всичко е наред и отшумява!


Много се радвам за вас Grinning !
И ние този път успяхме да стопираме нещата навреме - хремата отмина, кашлицата също почти спря.
Дали пък наистина е било от зъбките?
Каквото и да е - важното е да минава Grinning !

Весел и усмихнат ден на всички болни и оздравяващи дечица и техните мами Grinning !

Общи условия

Активация на акаунт