Пролапс на митралната клапа!

  • 20 105
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 699
Здравейте аз също разбрах че имам пролапс на митралната клапа преди около година.Първият док при който отидох ми изписа два вида хапчета които аз пих 6 месеца.Посъветваха ме да отида при друг-и той ми каза че наистина го имам и че е козметичен дефект и незабавно да спирам всички хапчета защото състоянията в които изпадам са на нервна почва.Повярвах му спрях хапчетата и да чукна на дърво се чувствам добре.Каза ми също да спра цигарите да спортувам постоянно.                                                                                                                                                                                                             Сега обаче имам други притеснения.Чета че пишете че преди операции трябва да се пие някакъв антибиотик.Преди 12 дни ме оперираха-извънматочна но преди операцията не са ми давали нищо,след това да но мисля че беше за температурата.Дали има причина да се тревожа?БЛАГОДАРЯ

# 31
  • Мнения: 17 407
И аз съм с пролапс. УСтановиха ми го  в детска възраст, оттогава съм и със сърцебиене( според кардиолозите обаче  причината не е пролапсът). Да, води се козметичен дефект, ако степента на регургиатция на кръв не е висока. По-миналото лято бях супер зле- тахикардия, екстрасиситли, пиех бета блокер, но го спрях, като забременях. ИНАче МКП е рисков фактор за бактериален ендокардит, затова и се препърчва прием на антибиотици след зъбни интервенции и други.

# 32
  • Мнения: 1 699
А какво е бактериален ендокардит и как се проявява ако знаете че сега ми вкарахте нова параноя smile3511

# 33
  • Мнения: 131
Бактериалният ендокардит общо казано е усложнение в хода на различни инфекциозни заболявания(пневмонии,възпалителни процеси на пикочоотделителната система,ангини и др).Причинители са стрептококи,стафилококи,пневмококи,ентерококи,салмонели и др.,и като попаднат в кръвообращението засягат митралната и аортната клапи и върху засегнатите клапи се образува възпаление.

# 34
Споко бе момичета, аз също съм с пролапс, но родих нормално.
Детето ми е добре, без подобни нарушения.  Не съм пила нито по
време на бременността, нито след това каквито и да е лекарства.
Годишно си правя ехокардиография, преглед и от време на време
ми се предписват медикаменти. Задължително пия АБ при каквито и да
са инфекции. Всяка година се ваксинирам за грип.  Stop

# 35
Bili, здравей имай кураж и всичко ще мине добре. Аз ходих на аблация за пролапса в Трета градска преди една седмица, казаха че е успешна. Ако си от София иди там и си запиши час казват че са много добри. Те ще те посъветват какво да правиш и как да родиш. Др. Шалганов, др. Протич и др. Динов. Те оперират, но може би са и на кабинет не съм сигорна точно. Аз имам контролен преглед след 1 месец и сигорно ще е при някой оттях.За съжаление нямам в момента тел. номер да ти дам.

# 36
на мен преди 3 год. ми откриха пролапс на митралната клапа и то как:по принтзип аз сам се родила с пияна на устата и сам била в кувиоз и са имали самнения че имам порок на сарцето както и да е изписали са ме здрава бе з никакво заболяване не сарцето.аз сам на 23 год и преди 2год.и не6то 3 години изпадам в депресия докато се усетя 4е е депресия мислех 4е от не6то сам се разболяла,пражих си изследвания и ни6то,както и да е след 3месеца ревеики и стрхуваики се 4е ще умра за6тото ми става6е лошо и се заду6авах отидох на психолог, колкото и срамно да е това в на6ата страна и се оказа депресия с маниакални атаки или незнам как беше точно,както и да е но по време на лечението отидох на кардиолог защото сартцето ми на моменти напражо се праска6е и ме болеше и ми каза кардиолога пролапс ма то вси4ки слаби го имат ,нетрябва да се изгарбваш не трябва да пушиш и да вдигаш тежко и тва е то иначе не се лекува.Как то и да е спрях да му обращам внимание оправих се след едногоди6но лечение с антидепресанти на хомеопати4на основаот депресията ,и така 2год.добре.да ама сега преди един месец пак нещо взе да ме хваща депресия както и да е изписа ми жалт кантарион защото вика не те виждам толкова зле и ще идваш на терапия примен известно време да видим проблема тя се занимава с рейки себеопознаване и маса други масажи релаксиращи освен че е психолог,а пропуснах да кажа че сам в чужбина от 1 год и 5мес.и така пия си аз кантариона парвият ден и ма прави труп гадно ми повращами се викам ще 4ета в интернет кви действия има както и да е от кантариона било всичко и на всичто отгоре ме стяга сарцето и то от кантариона незнам си повишавало кравното и орусявало сърдечният мускол и 4етейки за кантариона викам чакаи да видя за пролапса,майко мила излиза ми супер голяма статия пролапса причинява панически атаки и депресии по маса причини узас и никои до сега лекар не ми го е казал докато обикалях по лекари в България и сам им казвала че страдам от депресия преди да ми изпи6ат нещо.така че ако някои има сащият проблем и знае някакво разре6ение да пи6е аз сега започвам да го тарся.целувки и не се предавайте

# 37
  • Мнения: 2
na men mi otkriha sa6to prolaps no v na4alen stadii. vsi4ko e ot na4ina na vodene na jivot. predi pu6eh treva no sprqh. zasajalenie pu6a mn cigari i ne moga da gi spra. trqbv da se izbqgvat koncentratite, mn pove4e razhodki da se pravqt i nai vajnoto pri sarcebiene i bodeji da ne se pritesnqvate i nikakva panika. az pri kriza piq bisogama i za sega mi pomaga, hubavo e da es vzeme 1 ksanaks ili diezapam za da es uspokoi nervnata sistema. no kato zana4alo trqbva da es napravi ehokardiografiq- ne m,n skapa s napravlenie struv v porqdaka na 20-30lv. uspeh na vsi4ki i da badat jivii  i zdravi  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт