Капки за нос за бременни

  • 5 424
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 759
Мисля, че Стеримара може да се ползва, но както писаха повечето майки това не са капки за нос. Бях хремава миналата седмица, не ми дадоха да си слагам Виброцил. И действах с физиологичен р-р.

# 16
  • Мнения: 1 483
Аз използвах Пиносол.

# 17
  • Мнения: 8 999
Стеримар нито вреди, нито помага при хрема. Не очаквай да ти отпуши носа, изобщо не знам за какво го изписват - никога не е помогнал нито на мен, нито на децата ми. Аз ползвам само Ксилометазолин или Олинт /по състав са еднакви/ - не вярвам 2-3 капки дневно чак толкова да навредят на бебето, но поне със сигурност ще облекчат хремата ти.

# 18
  • Мнения: 4 371
Хубав е Стеримар, защото е под формата на спрей - за разлика от физиологичния. Помага на секретите да излезнат.

# 19
  • Мнения: X
Когато бях бременна и тръгвах за морето исках да се подготвя ако се разсополивя. Питах в Шейново в ЖК и ми казаха, че повечето капки за нос могат да се ползват- Ксилометазолин, Виброцил, Олинт...

# 20
  • Мнения: 38
Аз имам хронична хрема и през бременността ми стана ужасна - не можех без капки, направо се задушавах. Капах си нон-стоп през цялата бременност и нямаше никакъв проблем за бебето. Капките ми съдържаха ксилометазолин, защото това е едиственото, което ми помага.
На повечето лекарства пише да не се ползват от бременни - това е защото фармацефтичните компании се затраховат от искове - никой не прави изследвания на лекарства върху бременни жени.

# 21
  • Мнения: 2 381
Bioparox-spray PeaceС 2 накрайника е-за нос и гърло.

# 22
  • Мнения: 3 634
Ползвала съм едни, мисля,че се казваха Пинсол, или нещо такова,те са на билкова основа.

С тях излекувах хронична хрема на мъжа ми. Използваме само тях. Струват около 3лв.

# 23
  • Мнения: 189
Здравейте и от нас!
 Стеримара не вярвам да помогне,той е стерилна морска вода и е само за промивки на пътищата,доколкото аз знам.Ако искаш можеш да пробваш някой бабини рецепти за лекуване на хремата:слагаш на котлона капачка от компот и малко захар и после започваш да дишаш парите,или да си на сложиш капки от лук в носа.Можеш да пробваш и инхалации с лайка и сода те помагат на дишането и ще ти се поотпуши и носа.
Дано сам ти била от полза!
Бързо оздравяване!  bouquet

# 24
  • Мнения: 287
Вкъщи имам Mukoseptonex (Мукосептонекс), пише че няма противопоказания при бременност и кърмене, също става и за кърмачета.
Ако Стеримара не помогне отиди в най-близката аптека и попитай, вероятно ще получиш добър съвет от аптекарката. (Аз така действам)

# 25
  • Мнения: 6 461
Аз ползвах физиологичен разтвор,когато ми се налагаше.


# 26
  • Мнения: 5 140
Олинт детски, витамин Ц - пиеш и капеш в носа, Стеримар също.

# 27
  • Мнения: 640
NISITA - крем и капки

Общи условия

Активация на акаунт