родителски контрол

  • 2 763
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 817
Аз се чувам с майка ми ВСЕКИ ДЕН.
Вярно е, че си говорим "празни приказки", но пък на мен ми е готино и на нея също.
На свекито звънкам през ден, два да ги чуя как са.
Не виждам нищо кой знае колко учудващо в това, че майката звъни да чуе как е детето и.

# 31
Да, ама те се обаждат само на него на мобилния му, с мен се чуват 1-2 пъти годишно
Мисля,че трябва да се радваш, че не говорят и с теб всеки ден. При мен нещата са малко по различни - свекърва ми звъни на мен всеки ден по три пъти - да ми каже какво е времето, да ме пита децата дали са яли , дали са спали и т. н.-аз, на това казвам контрол и то ПО 3 ПЪТИ НА ДЕН.За това гледай си живота и не се ядосвай за това ,че се обаждат на мъжа ти по често отколкото на теб.

Хехех, ние имахме такъв период с моето свеки, обаждаше се много често... ама аз съм си чешит, и както се справям с мъже, така и с жени - спрях да вдигам телефона, или пък тоооолкова лаконично отговарям, че то й става неудобно че се  е обадила. Спря да звъни.  Аз обаче компенсирах, и започнах сама да й се обаждам, от време на време, да я информирам за нещата, и така и двете сме доволни! Добре се разбираме! Щом не вдигам - значи съм заета, и по-късно ще се обадя! Пък с какво толкова съм заета си е моя работа Wink
 
аз, също не вдигам телефона,не само че съм лаконична а да си кажа честно и на  третото позвъняване за деня вече съм и по грубичка, но нищо не помага.Аз, се опитвам да я разбирам/скучно и е нали е пенсионерка и се чуди какво да прави/ и да не се ядосвам, но след тежък ден с децата никак не ми се дават така наречените от мен"отчети".

# 32
  • Мнения: 4 965
Аз се чувам с моите родители /и с двамата/ поне по 1-2 пъти на ден - аз ги търся основно, а често вечер се виждаме замалко /живеят много близо до нас/. Мъжът ми също им се обажда поне по веднъж на ден /особено с баща ми може да се чуят и 5-6 пъти/.
Мъжът ми се чува с майка си всеки ден - дори тя сега е в САЩ и по Скайп говорят и по-често. С голямата си сестра също се чува всеки ден. С малката - 1 път в седмицата и дори по-рядко.
В същото време, аз говоря със свекърва ми само по празници, че и тогава предпочитам просто да й изпратя поздрави. С голямата зълва - не говоря по телефона. С малката се чувам по-често, отколкото той.
За мен това е проява на обич и загриженост, а не на намеса или контрол.

# 33
  • София
  • Мнения: 8 280
ами аз говоря всеки ден с майка ми и сестра ми, "давам отчет" за децата, не бих давала същата информация на свекито, ако се обаждаше ежедневно 

# 34
  • Мнения: 2 401
Е то бива темперамент, то бива загриженост, то бива любов ли, що ли, ама не ми е съвсем нормално това на мен.  Аз използвам телефона, само когато имам да кажа на някого нещо. 

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Е то бива темперамент, то бива загриженост, то бива любов ли, що ли, ама не ми е съвсем нормално това на мен.  Аз използвам телефона, само когато имам да кажа на някого нещо. 

Явно много хора имат много за казване. Wink

# 36
  • Мнения: 945
Както много са каzали, zависи кога zвъни и как това се отраzява на семейството. Ако примерно свекърва ми zвъни докато се храним и половинката zачеzва zа 30 минути да си говори с мама и мен не оставя да ям сама, много бих се ядосвала. Но докато чуствам, че раzговорите са само информативни и никой не налага мнението си на другия, то няма проблем.

Така че всичко е относително, може би ти имаш право да се сърдиш, но такива проблеми иzяснявай с мъжа си, не е луд тоzи, който яде баницата, а тоzи, който му я дава.

# 37
  • Мнения: 25 603
Е то бива темперамент, то бива загриженост, то бива любов ли, що ли, ама не ми е съвсем нормално това на мен.  Аз използвам телефона, само когато имам да кажа на някого нещо. 

А аз го използвам и когато искам да знам дали някой е добре.  Wink
Да не отварям дума и за контрола, с който тероризирам сина си... Mr. Green

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Добре де, ама какво си обсъждате, хич не мога да се сетя 4естно  Embarassed

винаги има какво - с майка ми се виждам почти всеки ден и въпреки това и по телефона се чуваме ....

# 39
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Свекърва ми звъни почти всеки ден на сина си...преди ми беше малко странно, сега го приемам за нормално. Пита основно за дъщеря ни Laughing -  нали си и е едничка внучка Heart Eyes.
Аз звъня всеки ден на свекърва ми /току - що и се обадих Wink/, когато детето е при нея.
От друга страна майка ми никога не ми се обажда....за нея важи принципа - щом не се обаждаме, значи сме добре Wink.

# 40
  • Мнения: 13
Мисля,че аз по-често разговарям със свекитата отколкото синът им,с моите родители по-рядко,но като се заговорим пуши тел.Незнам какво имаш предвид- родителски контрол? Рекламата на бтк с пожарогасителя се отнася за мен! Party

# 41
  • Мнения: 552
Това ми е малко болна тема...  ooooh! имам доста противоречиво оттношение по въпроса. Моята майка е от типа "ако не се обаждат, значи са добре" - съответно и аз съм такава, нали тя ме е възпитавала...  Crazy В семейството на мъжа ми обаче родители и деца се чуват всеки ден за дълго време - а на мен това хем много ми харесва като идея, хем ужасно ме дразни на практика Crazy не че ми пречи да се чуват принципно, но често се случва аз да вдигна телефона, когато се обаждат, и тогава "отчетът" се очаква от мен, независимо колко неудобен е моментът Rolling Eyes Ако се опитам да приключа разговора бързо, ме обявяват за темерут... абе, няма оправия  Rolling Eyes Crazy

# 42
  • Мнения: 616
И като те обяват за темерут? Голямото Важно!
Твоята работа не е да им се харесваш, а да се грижиш за семейството си, нали така!
Като си заета -  казваш, че ще обадиш по-късно. Да си мислят каквото искат!

# 43
  • Мнения: 552
И като те обяват за темерут? Голямото Важно!
Твоята работа не е да им се харесваш, а да се грижиш за семейството си, нали така!
Като си заета -  казваш, че ще обадиш по-късно. Да си мислят каквото искат!
Проблемът е по-сложен... те са много близки със сина си, така че всичко рефлектира върху нашите отношения с него  ooooh! да не говорим как мърмори, като ме чуе да говоря с тях и прецени, че не съм се държала подобаващо Rolling Eyes
Иначе съм 100 % съгласна с теб, но нещата се смесват - излиза, че ако не им се харесвам достатъчно, се появяват проблеми в моето семейство заради това  Crazy

# 44
  • София
  • Мнения: 1 762
И аз се чувам всеки ден с родителите ми....... обсъждаме какво ли не, все има разни теми. Това не е контрол, а загриженост според мен и както казва Лиска- любов към тях и към нас  Peace Да живеят семейните планове на мобилните оператори  Hug

Общи условия

Активация на акаунт