За избора на име и семейните традиции

  • 8 881
  • 159
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 423
Кръсти детето с няколко имена.
Така никой няма да се сърди.
Освен тия, дето четат формуляри.

# 46
  • Мнения: 6 167
Нашата дилема е решена отдавна и сме спокойни и щастливи.
Ако имаме дъщеря ще има 2 имена ( с тиренце на мама и свекърва ми). Добре стоят заедно.
Ако имаме син ще има името на баща ми.
Не искаме тези имена, заради традициите, нито някой би настоявал. Просто си обичаме хората и ни
идва отвътре.

# 47
  • Мнения: 15 216
Другите две не "пасваха" така тежко с бащиното име и фамилията.
На мен и това ми е дерт - комбинацията да не ми дразни ухото.

И аз направих така - да не дразни комбинацията. Едното кръстих на свекър ми, другото на свекървата.
Всички са доволни.

# 48
  • Мнения: 836


И аз направих така - да не дразни комбинацията. Едното кръстих на свекър ми, другото на свекървата.
Всички са доволни.
Aaaaa, щото са ти две наведнъж  Hug
Лесно ти е на теб  Laughing

# 49
  • Мнения: 2 149
Ще кръстим малката на майка ми - Йоана,и то защото безкрайно я обичам и сега сме толкова далеко една от друга Heart Eyes
Ако имаме второ вероятно ще е на името на свекъра ми.Добри и всеотдайни хора са,нека се радват Blush

# 50
  • Мнения: 6 993
В моя род като че ли има такава традиция, аз съм на дядо ми, братовчед ми на баба ни...А на мен ми се иска ако имам дъщеря, да носи името на баба ми Laughing В неговия род има две мъжки имена, които се повтарят. Нямам нищо против, ако ми се роди момче, да е с името на свекър ми, харесва ми, царско е. Макар че бих предпочела Кардам. Ама то де хан, там и цар. Joy Ако е момиче, пак ще е с неговото име. Въобще имената на децата сме ги натъкмили на третия ден от запознанството ни Mr. Green Само дето 2 години и половина по-късно все още няма изглед да ги направим Joy

# 51
  • Мнения: 1 186
Традицията повелява да го кръстиш на някой дядо. Историята помни големи трагедии и сръдни когато се кръсти на не който трябва ... но също така помни и баби/дядовци които не им пука ... явно твоите ще да са от 1-ви тип ......
кръсти 1-то на тях, а останалите 4 както си искаш ....

Точно заради тази причина откъм сръдните,ние решихме да не е кръстим на никоя рода Peace....детето ни носи името на баща си Peace...бяхме се разбрали ,че ако е момиче на него,ако е момче- на мен Peace

# 52
  • Мнения: 386
името на мъжа ми е хубаво и ако си направим момче бих се радвала да повтори името му. ако не - знам колко се радват старите хора и с удоволствие бих ги кръстила на някое от имената на неговите родители. второто - на моята майка Simple Smile)) просто ще се изкефи максимално. имената са им хубави, какво ми пречи да ги зарадвам?

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Абе аз си кръстих детето с име, което харесвам Мартина. Много ми се искаше да е на майка ми. Тя обаче знаеше, че нито едно име със З не харесвам( тя е Златинка) и ме накара да си кръстя детето както искам. Та първата буква е на свеки и има накрая малко и на майка ми  Тинка.
Аз не съм привърженик на семейните традиции по повод имената, но знам , че бабите и дядовците много се радват.Може и аз да съм такава след години въпреки, че сега мисля по друг начин.

# 54
  • София
  • Мнения: 726
Ние сме от традиционалистите - синът ми е на свекър ми - Георги и на мен - аз съм Галина, кръстена на Георги. Всъщност открай време много съм харесвала това име и бях щастлива, че моите предпочитания съвпаднаха с традицията /честно казано не знам какво щеше да стане ако свекър ми се казваше с име което не харесвам - сигурно щеше да има драми и щях да кръстя детето по друг начин/.
Виж за дъщеря ми беше по-трудно. След като синът ми е кръстен на рода на мъжа ми исках второто дете да носи името на някой от моя род. Труден ми беше избора с буквичката на майка ми - Д, но името на което се спряхме - Деница ми харесва много, така че съм много доволна. Другите ми варианти бяха Яна, Ана/но пък е твърде популярно/.

Моят съвет е - слушай интуицията и сърцето си. Ако чувстваш, че детето ти трябва да е Йоана, то нека е така дори с цената на семеен скандал.

# 55
  • Мнения: 610
Нашите деца не са кръстени на никой.Аз избрах името на момичето(любимото ми име Йоана)а мъжа ми на момчето.Имаше ужасни коментари от страна на свекърва ми,но след 3години нещата се поуспокоиха.

# 56
  • Мнения: 250
Няма значение на кой са кръстени според мене. Важното е детето да носи име дадено му с любов от родителите. А бабите и дядовците никога не могат да устоят и да не се радват на едно толкова нежно създание, продължило техния род.

# 57
  • Мнения: 953
първото е на бившият ми свекър ми ,който беше починал.второто незнаем още.Аз харесвам няколко имена,но неможем да решим.
така или иначе ще е на двама едновременно или на никой.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Човек трябва да е безкомпромисен с бабите и дядовците  Grinning
Налагат се и се сърдят такива, които са с по-лек умствен багаж, е моето мнение.
Ама традицията повелявала, ама какво ще кажат комшиите - драма голяма.
Да не сте снахи от 19 век, в крайна сметка!
А ако ще правите компромиси, поне ги търгувайте имената най-малко срещу нотариален акт.

# 59
  • Мнения: 1 479
Човек трябва да е безкомпромисен с бабите и дядовците  Grinning
Налагат се и се сърдят такива, които са с по-лек умствен багаж, е моето мнение.
Ама традицията повелявала, ама какво ще кажат комшиите - драма голяма.
Да не сте снахи от 19 век, в крайна сметка!
А ако ще правите компромиси, поне ги търгувайте имената най-малко срещу нотариален акт.
PeaceСами си измислихме имената на децата.Сами си ги и отглеждаме без желание за подкрепа от баби и дядовци!Е това с нотариалният акт ме изкефи!

Общи условия

Активация на акаунт