Анкета....безпрецедентна

  • 4 571
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 840

Пета, бре!
Аз предложих четвъртата - "И двете са верни, но назовават различни неща"

# 76
  • Мнения: 335
Аргументирай се, на мене това ми звучи като недоказана теорема. Mr. Green


Това, че "правилен израз" в българския език означава израз, който отговаря на правилата на българския език, е по-скоро аксиома  Laughing

Ти докажи, че "израз на български език" = "израз, написан на български език" е теорема.
Пък аз ще ти докажа нея.

# 77
  • Мнения: 3 153
И двата варианта са верни.
Първият вариант - случва се нещо, което е без прецедент до момента, т.е. самата случка е първият прецедент.
Вторият вариант е ясен - случката е прецедент.
Точно това е логиката!

# 78
  • София
  • Мнения: 1 056
Пиша това и повече в тая тема не влизам!

Сигурна съм, че, ако авторката, задала анкетата, искаше, щеше сама да си намери истинското значение на думите прецедент и безпрецедентно из нета.

Доколкото аз разбрах от поста й, тя иска да разбере ние, останалите, как разбираме дадените от нея изрази.

Написах как аз лично ги тълкувам, а веднага ме нападнахте, че това не било вярно. Мене не ме интересува дали е вярно или не, а просто отговорих това, което мисля. Дори и да съм от хората, които се заблуждават и използват неправилно изразите, това ще се отрази в анкетата и ще се разбере какъв процент от хората са като мен.(т.е. явно неправилно използващи ги)

А сега с всичките тези речници и научни тълкувания, които изписахте тук, анкетата няма да отрази истината какъв процент от хората грешат, защото като ги прочетат ще отговорят не каквото са си мислели, защото преди да отговорят ще видят, че грешат.(ако са мислели като мен, например)

На мен, все пак, все още ми се струва, че са си еднакви smile3534 smile3502 newsm48

# 79
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Аз мисля,че и двата начина са правилни,но означават различни неща.Зависи какво точно искаш да кажеш.

# 80
  • Мнения: 335
Зависи какво точно искаш да кажеш...

... а това може да се разбере, ако го кажеш на български.
Зависи дали знаеш български. И дали знаеш какво искаш да кажеш.

# 81
първа опция-слу4ва се за първи път в историята. аз така мисля

# 82
  • Мнения: 2 407
Първа опция.

Общи условия

Активация на акаунт