Сами ли се отказват бебоците от нощното кърмене и кога?

  • 3 335
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 511
Всичко е много индивидуално. Аз кърмих нощно време докато Ния навърши 5 месеца, после пробвах да я приспя без да я храня и установих,че тя не се буди защото е гладна,а по навик,защото е решила да бодърства или просто е неспокойна. Сега се събужда по 2-3 пъти на нощ, аз я гушвам и заспива. В случаите когато гушкането не помогне ми е най-лесно да я приспя като я нахраня,но това се случва все по-рядко. Всъщност за мен нощното хранене е улеснение, тъй като моята бебка хич не е от поспаливите и много обича да бодърства посред нощ Grinning

# 31
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние още се кърмим нощем по 2-3 пъти. Незнам кога ще се откаже. Не го насилвам.

# 32
  • Мнения: 13
привет,и аз споделям мнението че всичко зависи от детето!Моето бебе е на шест месеца и все оште тарси да цока през ноща!Вапреки че и давам 210гр. мляко с бисквита!От скоро ми се буди и плаче неистово,вазможно ли е да са зьби?Или е и от захранването,ходи по нужда нормално!Каква може да е причината за среднощните и викове?

# 33
  • Мнения: 295
И аз имах тази дилема преди 2 месеца.Педиатрите ме нападнаха да махам нощното хрнанене-ти ставаш ли през ноща да ядеш?-ме питаха.Не ставам,ама аз и не суча Peace
Та моя син се будеше 2 пъти.Разбирам,че при теб е още по изморително и се буди по-често.На мен ми беше гадно да му давам вода,опитах 1-2 пъти но накрая пак-гърда дадох.докато накрая оставих бебо да спи 2-3 нощи при майка ми,явно като не му миришеше на мляко и спа по-спокойно,тя и вода му дава и така от само себе си спряхме едното хранене.другото не мисля и да го спирам,защото си поддържам лактацията,не ми пречи,бебо като се размрънка го успокоявам,наддава си добре и той най-добре си знае.Предполагам,че по някое време може би когато го захраня сам ще се откаже.
Моя съвет е да разредиш кърменията до 1-2.Понякога бебетата се размърдват и събуждат само защото ни усещат близо до себе си.А и спокойно,детето ти е малко още,може би наистина има нужда от по-често хапване.

# 34
Мили мами, аз направо се чудя дали всичко е ок с мойта бебка, защото още при изписването от Токуда ми казаха нощно време ако мрънка да и дам само малко водичка и това е. Така, до сега - един месец точно откакто е родена не съм я хранила нощем нито веднъй. А от три дни не яде и в 1.00. Сега суче за последно към 22-00 и към 5.оо пие водичка. В 7-оо сутринта се почваме през 3 часа и така пак до 22-00. Не сме имали нито една безсънна нощ освен първата де:) Мона е едва на 30 дни! Бодърства обикновено мевду храненичта в 19-00 и 22-00 след това заспива до към 5-00. Пие вода за 5 минутки и спи до към 7-00 - 7-30. Това нормален ревим ли е? Не съм я отказвала нарочно - всичко си е по нейна воля... newsm78

# 35
  • Мнения: 19 317
Мили мами, аз направо се чудя дали всичко е ок с мойта бебка, защото още при изписването от Токуда ми казаха нощно време ако мрънка да и дам само малко водичка и това е. Така, до сега - един месец точно откакто е родена не съм я хранила нощем нито веднъй. А от три дни не яде и в 1.00. Сега суче за последно към 22-00 и към 5.оо пие водичка. В 7-оо сутринта се почваме през 3 часа и така пак до 22-00. Не сме имали нито една безсънна нощ освен първата де:) Мона е едва на 30 дни! Бодърства обикновено мевду храненичта в 19-00 и 22-00 след това заспива до към 5-00. Пие вода за 5 минутки и спи до към 7-00 - 7-30. Това нормален ревим ли е? Не съм я отказвала нарочно - всичко си е по нейна воля... newsm78
само не разбирам защо й даваш вода в 5х сутринта,а не мляко.иначе щом сама е спряла да се буди и наддава добре,аз не бих я будила да яде нощем.

# 36
  • Мнения: 107
Ние още се кърмим нощем по 2-3 пъти. Незнам кога ще се откаже. Не го насилвам.

 и аз съм така.Ади е на 5 месеца вече, от 4тия месец започна да се буди по 4-5 пъти на нощ и не признава нито чайче, нито биба, само цицка важи. Преди се будеше по 1-2 пъти и пиеше водичка и готово. Сега спим заедно и суче по не знам колко пъти. Интересното е че папа не като за наяждане а за успокоение.
 Аз отдавам това будене на предстоящите зъбки и не смятам да лишавам мишката от топлината на мама!!! А някой път ще се наспя истински Grinning Grinning Grinning Grinning

# 37
  • Мнения: 70
Елена е на 6 месеца и все още суче по няколко пъти нощем. Някъде около 4-я месец се предадох и я взех да спинка при нас. От тогава нощното кърмене не ми е проблем.

# 38
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
И аз мисля че всичко е индивидуално. Има бебета, които от раждането спят по цяла нощ има и такива които не спят по цяла нощ. Аз реших да отказвам нощното хранене когато бебчо беше на 2м. До тогава се будеше по 2-3 пъти и си хапваше стабилно, обаче не издържах на рева и се отказах. Той постепенно спря едното ядене после и другото. Сега е на 3м и мога да се похваля(да не му е на уроки Mr. Green) вече от седмица се буди към 5-6ч. Явно му е дошло времето, сега се радвам че не съм го насилвала и залъгвала с вода и чайове.

# 39
  • Мнения: 1 173
jungel79 , моята Дида , още я болницата отказа яденето в 12ч, на 20 дни отказа и това около 3ч, и си ядеше от 22 направо в 6 сутринта , така че ако си качвате нормално няма смисъл да се притесняваш, но наистина защо даваш вода в 5 сутринта? дай си му да суче на детето. тука педиатрите препоръчват до 6м да не се дава вода, та сега бебето Матю е почти на 8м и не иска да я близне Sad. иначе аз на Дида като почнаха да и никнат зъбите около 6-7м тогава и давах вода нощем , но на 30 дни бебенце, дай си му да суче, то кърмата и без друго е 80% вода!

ето ни и нас:      http://images22.snimka.bg/004895852.jpg

# 40
  • Мнения: 201
Записвам се и аз да следя темата.
Ние сме на 1 год и 2 месеца и се кърмим и вечер, т.е. през нощта. При нас нощното кърмене започна след шестия месец, предполагам заради зъбчетата. Преди това последното ни кърмене беше в 21-22 и после чак в 6-7. Но сега  #Crazy

# 41
  • Мнения: 4 242
При всички майки които познавам, кърмели и кърмещи дълго, неправещи опити да отказват децата от нощно кърмене или да ги ограничават в броя кърмения, децата се отказваха от нощното кърмене сами около втората си година. Така се случи и с дъщеря ми, макар да си мислех че е невъзможно за нашия случай, като навърши 2г, извади всички зъбки и някак надрасна нуждата от нощно кърмене. А аз така бях свикнала с него че известно време не си давах сметка че спя вече по цяла нощ.
Много е важна нагласата на майката! Peace

Общи условия

Активация на акаунт