Има ли романтика ако няма средства?

  • 6 432
  • 145
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 62 595
Ей, вие искате на 20-тина години един мъж да е достатъчно добре обезпечен, за да е романтичен. Знаете кои на по 20 години карат мерцедеси, нали?  Wink

# 136
  • Мнения: 2 556
Не знам, на мен романтичния човек ми стига. Пари никога не са ми трябвали, за да съм на седмото небе на романтиката. Това сериозно.

# 137
  • Мнения: 4 965
Ей, вие искате на 20-тина години един мъж да е достатъчно добре обезпечен, за да е романтичен. Знаете кои на по 20 години карат мерцедеси, нали?  Wink

Да, но нали въпросният мъж не остава винаги на 20.
Пък е добре с напредването на възрастта да има и друго развитие /и финансово, и умствено/...
Прехвърлихме 20-те преди 10-тина години, та си мисля, че е време романтиката да е и подплатена. Когато един мъж е романтичен, той няма да стане неромантичен ако има повече пари /може просто да му намалее свободното време за романтични изненади/. Ако пък е неромантичен, няма значение дали има няма пари - все ще си остане дърво.

# 138
  • Мнения: 2 556
За мен романтиката си е нещо, което когато ми се е случвало, просто съм се чувствала извън време и пространство, камо ли да мисля осигурен ли е мъжът до мен и как ще се развие занапред. Били сме толкова щастливи и с по 2 лева в джоба. А сега - гледам всички около мен се развиват, то се знае, ама не в романтична насока  май Mr. Green

# 139
  • София
  • Мнения: 62 595
Ей, вие искате на 20-тина години един мъж да е достатъчно добре обезпечен, за да е романтичен. Знаете кои на по 20 години карат мерцедеси, нали?  Wink

Да, но нали въпросният мъж не остава винаги на 20.
Пък е добре с напредването на възрастта да има и друго развитие /и финансово, и умствено/...
Прехвърлихме 20-те преди 10-тина години, та си мисля, че е време романтиката да е и подплатена. Когато един мъж е романтичен, той няма да стане неромантичен ако има повече пари /може просто да му намалее свободното време за романтични изненади/. Ако пък е неромантичен, няма значение дали има няма пари - все ще си остане дърво.

Точно. Още повече, че като сме си ги избирали да се женим за тях сме имали поне смътна представа какво искаме от мъжа до себе си и какво може да направи конкретният мъж (какъв понетциал има). При положение, че навремето е бил достатъчно романтичен без пари, но е бил способен с течение на времето да изкара достатъчно, че да се грижи за семейстовто си, то въпросът за връзката романтика-пари просто при мен не стои. Щом е могъл без пари, ще може и с пари.

# 140
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Директно на въпроса - да, има я романтиката, ако няма средства, дори е по-истинска, но е по-трудно да се настроим за нея. Парите наистина помагат нещата да се случват по-лесно, но те не са единствения фактор.

# 141
  • Мнения: 5 178
Е най-романтичния период беше и най-бедния при нас.. Малко диванче 110 см, студена стая (само една елва) и ЛИБОФФФ.. и романтични вечери и закуски и какво ли не още

# 142
  • Мнения: 135
Когато липсата на пари е осезаема,и битовизмите са на преден план,моля ви се за каква романтика говорим !


Подкрепям поста на Iggiberry !

С пари всичко можеш да имаш и романтика и здраве ,всичко се купува,защото за съжаление животът е прекалено материален !
Сигурни ли сте, че не бъркате романтиката с лукса?  Thinking
Ако човек не може да оцени и най-малките и безплатни романтични жестове, толкова ще оцени и големите и скъпи, май в случая става въпрос за наслада от живота, а не за романтика.  newsm78
Ако милото ми подари самолета, за който съм го врънкала с години, що за романтика е това? Или копираните от сапунките падания на колене с диамантен пръстен в ръката, поднесен с  овчи поглед? Бляк!  Sick
Не става въпрос за лукс!Животът е материален,когато си плащаш сметките и се притесняваш за детето си!Каква романитика тогава?!Забрави лукса,става въпрос за достатъчно средства за нормален живот,ако ги няма нервите са мноооого,а романтиката се изпарява!

# 143
  • София
  • Мнения: 406
Има романтика,ако няма средства. Heart EyesПарите наистина са фактор,но ти трябва и въображение.Подарих на съпруга ми една кутийка с 356 листчета с обяснения в любов за всеки ден от година,за което не съм похарчила и лев,правила съм изненади и с подръчни материали и скъпи романтични изненади.Парите ще помогнат,ако искаш да му подариш например някой уикенд в скъп курорт или нещо от сорта,но пак трябва да имаш усета,за да може да остане незабравима. Grinning

# 144
  • София
  • Мнения: 62 595
Има романтика,ако няма средства. Heart EyesПарите наистина са фактор,но ти трябва и въображение.Подарих на съпруга ми една кутийка с 356 листчета с обяснения в любов за всеки ден от година,за което не съм похарчила и лев,правила съм изненади и с подръчни материали и скъпи романтични изненади.Парите ще помогнат,ако искаш да му подариш например някой уикенд в скъп курорт или нещо от сорта,но пак трябва да имаш усета,за да може да остане незабравима. Grinning

Сигурно ще се намери някой да ти каже, че ако имаше съвсем малко пари и ако трябваше да купиш хляб за детето, нямаше да ти дойде наум да купуваш листчета и да пишеш любовни обяснения, а как да си нахраниш детето и на следващия ден.  Wink

# 145
  • София
  • Мнения: 406
Има романтика,ако няма средства. Heart EyesПарите наистина са фактор,но ти трябва и въображение.Подарих на съпруга ми една кутийка с 356 листчета с обяснения в любов за всеки ден от година,за което не съм похарчила и лев,правила съм изненади и с подръчни материали и скъпи романтични изненади.Парите ще помогнат,ако искаш да му подариш например някой уикенд в скъп курорт или нещо от сорта,но пак трябва да имаш усета,за да може да остане незабравима. Grinning

Сигурно ще се намери някой да ти каже, че ако имаше съвсем малко пари и ако трябваше да купиш хляб за детето, нямаше да ти дойде наум да купуваш листчета и да пишеш любовни обяснения, а как да си нахраниш детето и на следващия ден.  Wink

Съгласна съм с теб,но има романтика и романтика,приоритетите са различни във всички етапи от живота.

Общи условия

Активация на акаунт