Тротоарите

  • 1 863
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 407
Системата ни е такава!

# 31
  • Мнения: 4 585
Дъжд е валяло снощи. При -5*C. В южна България, но и в Разград, все пак.
Агенцията за .... пътища ви моли да не се шматкате с колите си по пътищата.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 191
Ми аз пък хич не считам 200 лв данък за нищожни  Crossing Arms
От които 150 данък смет.
Естествено, че трябва да се извозва снегът.
Ама ББ каза, че нямало да чистят малките улички, че да не си харчат парите ooooh!

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Дъжд е валяло снощи. При -5*C. В южна България, но и в Разград, все пак.
Агенцията за .... пътища ви моли да не се шматкате с колите си по пътищата.
При нас е поледица...чак светят улиците. Дори и тези почистените са покрити с тънък слой лед..точно толкова колкото да се претрепеш Twisted Evil

# 34
  • Мнения: 39
Важното е да си палщаме данъците.Аз искам да хвана за ръка кмета на нашия район и да се разходим по тротоарите на квартала.Ако съм майка с количка,хич не се сещам,как ще успея да се придвижа.

# 35
  • Мнения: 8 999
Снегът от тротоара го натрупахме на големи купчини около дърветата. Така се оформиха и достъпни пътечки от тротоара до платното на улицата. Също така разринахме натрупания от снегорините сняг, който беше задръстил уличните канали - сега пред нашата кооперация няма море от киша и кална вода.
Вместо да негодувате - грабвайте лопатите!

# 36
  • Мнения: 934
Мам..........ка им на тротоарите. Няма такова чудо. Едвам се дотътрих до работата. Даже се лъзнах - сецнах се, сега кой ще разтрива кръста!?. Довечера с линейка ще се прибирам, не рискувам крайник аз в тази гадна поледица. А на ББ ще му пратя сметката за линейката. Мам........!?!!!!!????

# 37
  • Мнения: 2 755
Снегът от тротоара го натрупахме на големи купчини около дърветата. Така се оформиха и достъпни пътечки от тротоара до платното на улицата. Също така разринахме натрупания от снегорините сняг, който беше задръстил уличните канали - сега пред нашата кооперация няма море от киша и кална вода.
Вместо да негодувате - грабвайте лопатите!

Шшшшшшт baibibi, тихо, че сега ще те налетят дамите от форума. Една дама не може да рине сняг. За какво е тази Община, този кмет, тези данъци? Ама ха, ние ще им чистим, безобразие.  Wink Laughing
Сега сериозно. Доколкото разбрах от репортажите по телевизията, в договора с фирмата концесионер няма клауза за почистване на снега по тротоарите. Мисля си обаче, че и да има, при толкова коли върху тротоарите, и да тръгнат да чистят пак ще настане един вой - ама къде да ги местим, ама аз не мога да я изкарам в този сняг и т.н. Въпреки всичко, при добро взаимодействие между Общината и фирмата за почистване, може да се изчисти снега, поне там където това е възможно.
А що се отнася до данъците, които споменахте, мисля, че е крайно несправедливо данък смет да се определя по стойността на имота. Имота ли прави боклук или хората? По-справедливо е да се плаща на брой членове семейство.

П.П. Тротоара пред нашата кооперация е изчистен идеално. Не от Общината, а от живущите.  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 1 105
П.П. Тротоара пред нашата кооперация е изчистен идеално. Не от Общината, а от живущите.  Peace

Почистването на тротоарите си е задължение на живущите, а не на Общината. Не знам за какво хапете и плюете още. Че и общината не е стока - не е, ама па тротоарите са си наша работа!

# 39
  • София
  • Мнения: 7 191
Почистването на тротоарите си е задължение на живущите, а не на Общината. Не знам за какво хапете и плюете още. Че и общината не е стока - не е, ама па тротоарите са си наша работа!

Иде реч за това, че като се изрине тротоара с лопатата, не е много ясно къде да се сложат купчините сняг.
На моята улица няма дървета около които да се натрупа, а и платното и тротоарите са бая тесни.
Така че накрая е много яко: снегът се прехвърля ту на улицата, ту на тротоара, понеже няма кой да го извози. Twisted Evil

# 40
  • София
  • Мнения: 38 530
Е да, ама по Графа явно магазинерите не бяха се разбрали със живущите кой да чисти и пешеходците си газим в кафявия сняг, който повече прилича на ла.на. Mr. Green

# 41
  • Мнения: 934
Почистването на тротоарите си е задължение на живущите, а не на Общината. Не знам за какво хапете и плюете още. Че и общината не е стока - не е, ама па тротоарите са си наша работа!

Да ама аз се лъзнах пред едно министерство. Сега ми светна, ще ги съдя тяхната верица. Цял ден не мога се обърна като хората, какво остава до WC-то да отида.

Общи условия

Активация на акаунт