На3начен на работа или шеф на собствена фирма?

  • 1 717
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 309
Ами благодаря за пожеланията  Rolling Eyes въпреки че природата ми е много непостоянна и вече се оглеждам за други оферти  ooooh! но това е тема на друг разговор - зодия Близнаци  Crazy

Катя /Сливен/ термина "подгъзуваш" не ми е много понятен, аз не се възприемам така, уважавам себе си, шефа ми също ме уважава, изпълнявам с удоволствие служебните си задължения и получавам адекватно заплащане, не съм зависима от парите, които получавам и ако нещо не ме устройва си взимам шапката и напускам.

Тесс, напълно подкрепям идеята ти /поне аз така я схващам/, че ако работата ти не те удовлетворява по една или друга причина, трябва да търсиш реализация и в друго поприще без оглед на тапиите, които си натрупал.

# 31
  • Мнения: 2 000
Катя /Сливен/ термина "подгъзуваш" не ми е много понятен, аз не се възприемам така, уважавам себе си, шефа ми също ме уважава, изпълнявам с удоволствие служебните си задължения и получавам адекватно заплащане, не съм зависима от парите, които получавам и ако нещо не ме устройва си взимам шапката и напускам.

Извинявам се за израза, но го използвах защото гледам как е в Сливен. Тук те карат да работиш по 55-60 часа седмично за някакви мижави 300-400 лева.
Съжалявам, не го използвах специално за теб  Peace

# 32
  • Мнения: 2 309
Споко Peace, но има и хора, които толкова си обичат работата, че я работят без пари направо. Ето баща ми например, той е невероятен  специалист в много тясна и специфична област, работи вече близо 40 години и му е супер кеф, сблъсква се с малоумни шефове, полуразрушена и вехта база, но просто гори в работата си.

# 33
  • Мнения: 1 080
Дълги години съм била служител и бях напълно доволна. Била съм в хубави фирми, на добра позиция винаги. Когато се върнах на работа след първото майчинство обаче, постепенно разбрах, че ако не направя генерална промяна в работата, няма да мога да се справя успешно със служителство, гледане на дете, някаква финансова независимост за по-дълъг период и т.н. Да не говорим, че ако още бях служителка, второ дете нямаше да се осмеля да родя. Така че рискувах с бизнес. Родих си и второ дете, докато работех. Сега, след като знам какво е да си си сам шеф, се надявам никога повече да не ми се налага да бъда на никого служител.
newsm10 newsm10 newsm10

# 34
  • Мнения: 945
Много zависи каква професия имаш. С моята ако почна собствен биzнес би оzначавало да не правя това, с което в момента се zанимавам, а да си наема някой друг, а аz да се грижа zа поръчките. А аz обожавам професията си. Освен това в момента работя в една голяма фирма и контактувам постоянно с хора от Франция, Белгия, Ирландия. Някак си не се виждам като собственик на мааалка неzначителна фирмичка, една от многото. Но дори и да успея да раzвия фирмата си, никога повече няма да ми остава време да работя своята обична професия.
Заплатата ми е доста сносна...
Така че zависи от човека, от професията му и от това какво точно му харесва да прави.

Общи условия

Активация на акаунт