Спешно!!!

  • 1 023
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Сина ми от два дена има една доста сериозна температура - 39.1 - 39.2! Успях да я сваля! В момента обаче е много топъл а като меря температурата в ануса ми показва 37.4 или 36.9 като махнем 5 десети. Аз ли полудявам вече и ми се виждат навсякъде температури или има нещо...

# 1
  • Мнения: 3 929
На колко години е? Защо просто не вземеш да му я мериш само под мишницата? Аз лично винаги така съм правила, спестявам си махането на разни десети. Слагам електронния термометър под мишницата и резултатът е точен.

# 2
  • Мнения: 423
Аз винаги , когато се съмнявам дали съм измерила вярно температурата, повтарям още веднъж меренето, че и потретвам ако има разминаване между първите две измервания. Освен това детенцето е достатъчно голямо, за да я мериш под мишничката. Всъщност всички лекари са ми казвали, че най-точно се измерва именно под мишницата с живачен термометър. От друга страна измерената в дупето температура не, че не е точна, но има спорове колко трябва да се извади от нея - дали 0,5, дали 1,0 градус, и в крайна сметка на мен не ми е ясно колко в действителност е т.нар. аксиларна температура, чийто стойностни ограничения всички знаем и по които се водим.
Освен това... Ти си свалила температурата най-вероятно с някакъв антипиретик, което означава, че след като мине действието му, температурата пак ще се повиши. Важното в случая е не да даваш постоянно температуропонижаващи, а да се намери причината за тази температура и да се лекува тя. Което пък означава да посетите лекар, ако още не сте го направили.

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 15:53 от Na na

# 3
  • Мнения: 1 494
Измери я под мишницата. Ако се притесняваш, че може да се счупи термометъра, намери нещо достатъчно интересно да му погълне вниманието или я измери докато спи. И наистина два дена с температура са си за лекар- дори само за успокоение.

# 4
  • Мнения: 46 523
До 37.8 ректално се води, че детето няма Т.

Успокой се! Следи я и ако пак вдигне над 38.5 под мишницата (или 39 ректално) тогава пак дай понижаващи, ако не я сваля с тях, слагай кърпи с 50:50 оцет и хладка вода на свивките на ръцете и крачетата и на пъпа.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 339
При вирусна инфекция е нормално да поддържа висока Т 3-4 дни. Аз обикновено водя на лекар детето след третия ден с Т.

Общи условия

Активация на акаунт