За столчетата за кола

  • 1 704
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 122
Вероятно стават, за китайците /нали там е произведен този продукт?/. Моите синове започнаха да седят на 6-7 месеца, а тогава бяха  нейде към 9 кг. Има нещо грешка в посочената долна граница. За неседящи, т.е. съвсем малки бебета не ми изглежда удачно. Кошничките са точният вариант, според мен.


Такива столчета правят не само китайците, има от почти всички марки такава категория. Налагат се когато бебето израсне кошницата си преди да е станало на годинка. По принцип децата до годинка трябва да се возят с гръб към движението, слад годинка може да се обърнат. Въпросните столчета могат да се монтират и по посока и срещу движението...затова са такава междинна група. Но за новородено не стават...

# 31
  • Мнения: 6 029
    А ако трябва да дам моето мнение, дори кошниците не ми се виждат достатъчно удачни за новородено бебе, но.......

Ако не те, кое тогава newsm78

А де, това е въпроса.  Wink

# 32
  • Мнения: 24 467
Мислех, че иронията е очевидна... Без желание да обиждам китайците, разбира се.
Неразбирането у мен идва от долната граница, както вече съм написала, 0+, което определено ни препраща към представата за новородено. Пиша за "неседящият период".

# 33
  • София
  • Мнения: 44 122
Да знам, но наистина и кам имат такова столче, май и чико и разни други не така китайскифирми...а това за кг и мен винаги ми е било необяснимо...именно защото съм имала столче 0-18 кг и то не е особено с по-легнало положение от чико кей1 например...да кажем има една степен повече полегналост....което просто е абсурд за долната граница , която дават...

# 34
  • Мнения: 4 300
Моят син пък още от болницата се вози в Примо виаджо сип, което си е 0+. Никакви притеснения не съм имала, гръбчето му е право, крачетата са повдигнати подобно на утробната поза. И при ортопед съм го водила с него.
Да не говорим че и да искам ми е трудно да го нося- само кошницата тежи 4.5 кг, а малкия миналия месец тежеше 7.700.
Избрах Виаджо-то заради добрите оценки за безопасност, спомням си че много рових из нета за сравнителни тестове.

 

# 35
  • София
  • Мнения: 44 122
Моят син пък още от болницата се вози в Примо виаджо сип, което си е 0+. Никакви притеснения не съм имала, гръбчето му е право, крачетата са повдигнати подобно на утробната поза. И при ортопед съм го водила с него.
Да не говорим че и да искам ми е трудно да го нося- само кошницата тежи 4.5 кг, а малкия миналия месец тежеше 7.700.
Избрах Виаджо-то заради добрите оценки за безопасност, спомням си че много рових из нета за сравнителни тестове.

 

е то това е кошница за кола, тя ясно, че си е за новородени...обаче темата е пусната за друг вид столчета0-18 кг, а разликата е огромна...иначе и ние бяхме с пег перего...чудесно столче....

# 36
  • Мнения: 4 406
не, този стол е за по- големи деца. по- добре кошница да ползвате

# 37
  • Мнения: 332
Това столче не е за новородено  Naughty  За първите месеци според мен си е необходима кошница Peace
Peace
Аз така съм направила - имам си и кошница и столче  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 586
Не ми се струва удачно за новородено,аз не бих си сложила малкото бебе там.Имах кошница и бях много доволна но бързо му стана тясна и малка и сега сме със столче.

# 39
  • Мнения: 258
не знам това как може да се използва за новородено  Thinking ...
кошницата е за новородено, вярно използва се само няколко месеца /при нас около 8/, но пък в крайна сметка го взимаш за да е в безопасност бебока, а по-добро от кошницата няма Peace

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
удобството на кошницата е , че можеш да си носиш бебето навсякъде с теб....когато заспи в колата не вдигаш и разкопчаваш самото бебе, а само кошницата ....предполагам, че стола, който си посочила има опция полягане, така че върши работа....ако отговаря на Европейските изисквания за сигурност ...имай също предвид, че не всяко столче ще стане в колата ти

# 41
  • Мнения: 238
Моят син се вози от 2 години точно в такова столче - в момента е на 3 и половина.
Категорично заявавам, че това столче НЕ става за новородено.  Naughty Не само заради т. нар. му "легнало" положение ами и заради загубените му колани, които са разположени по толкова неергономичен начин, че повече няма за къде. #Cussing out
Сега съм бременна с близнаци и без да се замисляме ще се изръсим за 2 кошници когато му дойде времето... даже се чудя дали си заслужава да стискаме настоящето столче за бъдещето. Лично аз клоня към идеята да го изхвърлим.  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт