Адаптираните млека и коликите

  • 1 496
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 508
Иначе има млека с противоколично действие. Едно от тях е Нутрилон комфорт.

Вече не се предлага такова мляко.
На негово място се появи Аптамил Комфорт.
ДА ТОЧНО ТАКА,иначе и ние го пиехме и бяхме много добре,пак имахме малко колики,но с капки саб-симплекс се подобряваше-изпили сме само едно шишенце.Точно тогава реших да го сменя с обикновен Нутрилон и резултат беше зверски колики и рев цял ден.Още вечерта купих пак Комфорт,но 2-3 сед.след това минахме на Милумил и с него нямахме проблеми-пием си го до ден-днешен PeaceНе че ти препоръчвам да преминеш на Милумил непременно-сама си прецени Peace

# 16
а някой може ли да ми каже къде в Бургас мога данамеря Инфакол.Иначе ние сме на Аптамил и колики имаме само между 5 и 8 вечер.

# 17
  • Мнения: 24 467
Не съм намерила връзка между марката на млякото и коликите. Просто децата са различни. И двете ми бяха на едно и също мляко, като единият имаше ужасни такива, а другият- никакви. Давах капки, но и те толкова бяха от помощ. Просто когато големият стана на 3 месеца всичко вече беше отшумяло. Бебе на приятелка беше на кърма- също с колики.
Ако днес избирах мляко, щях да избера наистина такова с пробиотици, освен ако децата ми нямаха нужда от специално мляко, като малкият, който беше с рефлукс и пиеше Фризовом след 3-тия месец до изчезване на проблема.

# 18
  • София
  • Мнения: 672
Не вярвам някое мляко да повлият съществено на коликите. Чувала съм че Лактана Био и Розов Хип дават временен ефект, но коликите са нещо което трябва да се израсте.

Аз лично ги облекчавах - смених шишето с Би Фрий (с него гълта много малко въздух бебето), давах чая на Хип против колики (копър и анасон), 1-2 пъти при по-силните пристъпи изварих коренче от магданоз и много помогна. Капки - внимавай с всички на симантиконова основа - много често запичат. Аз давах Инфакол, който му облекчаваше коликите, обаче го запичаше, после давах чай на Блевит за разхлабване, ама той му правеше колики. Та общо взето - кръга е омагьосан.

затопляй коремчето (със сешуар) или просто го носи - има една поза "тигър на клон" мисля че се казваше - мойто бебе заспиваше в нея - просто му се натиска коремчето и не го боли.

Дано съм ти помогнала   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт