(непълна)Енциклопедия на кино-клишетата

  • 4 839
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 254
-Т-
 Тандем
 1.Полицайски
Детектив еди-кой-си е голямата работа,дума няма.Най-кадърният и с неясно минало.Само той,от целия отдел идва цивилен на работа.Дънки нещо,потник,тениска,шпицари...Но  е сгафил,и за наказание,за няколко месеца няма да се занимава със случая над който отделът работи,а ще обикаля града с патрулката.И,за да му е още по-гадно,за партньор му се назнчава новодошлия негър,или най-смотаният от колектива (негър).Всички знаем,че онова което ще преживеят заедно,ще ги направи най-добри приятели за цял живот,о-о-о-о.

  2.Приключенски
Трябва да се намери отчупеното парченце от златната маска на някое божество,за да може в забутаното селце да потече отново питейна вода.Да,само ТОЙ може да свърши тази работа.Но докато се подготвя за мисията,в картинката се вкарва една блондинка,която задължително трябва да влачи със себе си.Която да пищи при появата на змия,да мрънка,когато я заболят краката от ходене,да се гнуси,когато ядат гущер за вечеря,някъде из и без туй забравеното от Бога място.Обаче тя,по някое време се стяга в кръста,реагира адекватно на поне една ситуация,успява да си издейства поне една романтична сцена от мачото.Небрежна целувка,че и сватба накрая,сред радостните викове на селяните,къпещи се в питейна вода.Ура!

# 91
  • Мнения: 1 840
Ха, вчера гледах филмът What the dreams may come - с Робин Уилямс - хубав филм, но ме подсети за нещо, с което да допълня енциклопедията:

Н - негър

Интересна тенденция в американските филми - Господ или негов представител (ангел) в рая да бъде представян като чернокож. (също и във филма "Всемогъщият Брус" - Господ се играеше от Морган Фрийман).

Също и съдята в който и да е американски филм - почти винаги е негър.

# 92
  • Мнения: 4 514
Аз мисля, че това с негрите си е съвсем регламентирано - иначе може веднага да писнат, че ги дискриминират. Забелязала съм например, когато гледах американската "Пълна промяна", че дори когато участникът/чката е бял/а, в публиката на представянето винаги има поне 3-4 чернокожи. Иначе отначало дават цялото семейство и куп приятели, няма кьорав негър, а на представянето - хоп, има! Обикновено те седят по-отзад, гледат някак безучастно, не се трогват от пълната промяна и пляскат, колкото да вземат някакво участие, според мен 100% са наети лица, за да има и негри. Не съм се заглеждала дали са едни и същи за всички предавания. Joy
Та същото е и с филмите - имам чувството, че в Холивуд има неписано правило във всеки филм да има задължително няколко положителни роли на негри, за равенство, един вид.

# 93
  • Мнения: 2 254
Да.За негрите по принцип е така.Само не мога да разбера,защо негрите,опс,афро-американците или черните(защото вдигат яко пара,като им се каже негър),като си направят техен филм,е О.К. да няма и една снежинка(бял,де) Simple Smile)))
 Нагло племенце,ей  Mr. Green

# 94
  • София
  • Мнения: 2 840
Това и аз го казах - филмите с негри са само с такива.Жив бял не се мярка - ей така, за цвят барем. Mr. Green
За пръв път се сблъсках с явлението в един филм с Еди Мърфи. Даже и по улиците, в масовката нямаше бели хора.Стори ми се зловещо. Sick

# 95
  • Мнения: 2 254
Да,ти го отметна назад в темата,но и аз да си кажа Simple Smile Май става дума за "Бумеранг",ако не се лъжа това е първия филм само с черни.

# 96
  • Мнения: 2 161
Аз филм с повече от двама-трима негри не гледам.

П
Преследваните-те много се страхуват,знаят,че животът им е на косъм,но винаги отварят входната врата,без да попитат кой звъни и винаги бягат по стълбите нагоре,със сетни сили набират по телефоните си 911,обаче на последната цифра им избиват телефоните от ръцете.

ПП В такава ситуация,аз бих държала най-малко два мобилни телефона в ръцете си и бих ги нагласила на бързо набиране.

П
Пребитите до смърт-след като са почти умрели на земята,в сюблимният момент те скачат незнайно как и спукват от бой човекът,който  преди малко ги е наръгал няколко пъти и ги е прострелял.

ПП Обичам поне на 20 филма да гледам един,в който добрият умира,а лошият забогатява неимоверно и си живее живота.

Общи условия

Активация на акаунт