Смешен въпрос за рожден ден!

  • 5 805
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 888
Първо, честит рожден ден на детенцето!
Тази тема ме подсеща за баба ми и дядо ми от Бургас, като ме питат на колко съм години. Ако кажа напр. 23, те задължително ме поправят "караш 24". Simple Smile Ми не, не ги карам 24, 23 карам и възнамерявам цяла година да си ги карам толкова... не мога да разбера логиката защо трябва да карам с една година повече...
Чудно ми е, че толкова лесен въпрос може да предизвика такива объркващи отговори... Simple Smile

Ъм...прави са хората,че караш 24-тата.23 вече си ги "изкарала"(навършила)  Peace
Към авторката...палете  осмицата  Peace
Аз имам случай с една жена,която не искаше дори да слага свещ на тортата....нали вече пишело на тортата на колко години ставало детето  Laughing
Хора всякакви   Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 19:18 от вайлет

# 31
  • Мнения: 6 206
Аз пък се сещам друго
Наскоро правих РД на детенце на моя позната и залисана в приготовленията и понеже така ми е останало в главата навсякъде съм писала 7 години, вместо 6. И накрая тортата пише ЧРД 7 год, плаката 7 години, шампанското изхврънка точно на седем, конфетите на седем, свещичката седмица. Толкова убедителни бяхме, толкова много пъти, че детето се обърна разочаровано към майка си с въпрос "мамо, защо ми казваш, че ставам на шест, аз ставам на седем".  Simple Smile Добре, че майката е пекана и с голямо чувство за хумор, че прие нещата от смешната страна, че не ми се мисли ако беше някоя яка претенция как щеше да й се развали настроението.

# 32
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 399
 Laughing
Аз лично докато бях дете много си бърках годините, защото съм родена на 31.12.79г.
Но на децата си никога не съм бъркала годинките.... но знам ли, някой ден ЕГН-то може да ми скрои шега

# 33
  • Мнения: X
В края на един супер сговнен ден благодаря за дозата смях. С интерес бих проследила следващата тема на авторката  Shocked
Да е живо и здраво детето, което става на 8 години и на тортата му трябва да има 8 свещички. И евала на съпруга за търпението  Joy
 Peace

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Извинявай, но до сега не си ли си празнувала Рождения ден ? Обикновено хората празнуват факта, че са навършили някакви години, изживяли са ги и започват нова година от живота си ... не можеш да празнуваш за нещо, което не е било

# 35
  • Мнения: 17 546
Аз за пръв път виждам някой да брои започващите, а не навършените години.  Кой празнува така...  Rolling Eyes
Свекърва ми! Mr. Green
По темата: странно ми е! Палят се (според мен) толкова свещички (или свещ-цифричка), колкото години се навършват! Нито +1, нито - . Peace
Цитат
В календара има всеки място и за своя ден -
знае си, от край, човекът, че тогава е роден.
И на този ден ще мине да го поздрави света,
после, в часовете, сините, близки ще се съберат
и по броя на годините, тихи свещи ще горят.

# 36
  • Мнения: 1 006
Процедурен въпрос относно рожден ден :

Как решават въпроса за броя на свещичките върху тортата родените на 29-ти февруари?  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 311
Процедурен въпрос относно рожден ден :

Как решават въпроса за броя на свещичките върху тортата родените на 29-ти февруари?  Mr. Green

Трудно  Wink

В тази връзка - аз пък винаги съм се чудила кога празнуват - на 28 февруари или на 1-ви март в невисокосните години newsm78

# 38
  • Мнения: 27 524
Как решават въпроса за броя на свещичките върху тортата родените на 29-ти февруари?  Mr. Green

Имам такъв познат.  Grinning Празнува тихо три години на 28-ми и на четвъртата година на 29-ти вдига щур купон  Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 2 271
Ами, би трябвало да си празнуват нормално на 1 март, или след това. Все пак 28-и е ден, преди рождения ден...
Но иначе те официално си навършват още една година от живота.
Аз го приемам, както, когато рожденият ден ти се падне през седмицата, а го празнуваш в събота.

# 40
  • Мнения: 3 405
Как решават въпроса за броя на свещичките върху тортата родените на 29-ти февруари?  Mr. Green

както им е най-добре, може и двата дни да празнуват - на 28.02 и на 01.03 - повод за празник да има  Joy
а за броя на свещичките? ако разбират от елементарна математика ще се стравят  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт