Отказване от смучене на пръста

  • 8 797
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 306
Дъщеря ми кара вече 13-та година, спря да си смуче палеца преди около година и половина или 2, не помня точно. Няма да ви казвам, че през времето сме пробвали какви ли не неща...е няма отказване! Дори като имаше нещо намазано на пръста реве и пак го смуче.... ooooh! При нас нямаше оправия, спря с възрастта, като почна да става девойка!

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 52
искам да споделя какво са ме учили мен-токущо завършил стоматолог:ортодонтите казват,че това неминуемо води с течение на времето до аномалия в захапката и техния трик е следния-пришиване към ръкавите на пижамката на ръкавички от дебел,груб вълнен плат.Когато детето налапа ръкавичката и я намокри тя става крайно неприятна на вкус и то я изплюва.Трябва постоянство ,не става за ден или два.Просто давам идея Wink

# 17
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми си смука палчето до навършването на три години. Тогава седнах и поговорих с нея по женски, обясних й колко грозна ще стане, че принцесите не правят така и други щуротии и тя взе, че се вразуми. Сама започна да се контролира и постепенно престана. Честно казано този разговор ми беше последната надежда за спасение.

# 18
  • Мнения: 474
  И при нас това е голям проблем. От 9-месечен сина ми си смуче палеца, вече е на година и почти 8 месеца. С нищо не можах да го откажа, дори с люта чушка. Но четох някъде че насилствено отказване  не е препоръчително, детето само ще се откажа, макар и по-късно.

Сладурка, точно това бяха направили и родителите ми /оставиха ме/ и резултата е - смукане на палец до 6-ти клас /официално/ и около 8 клас /вече неофициално/..... Вземайте мерки, защото е много гадно и за пръстите на ръцете, за зъбите да не говоти, че и за самочувствието.... Даже и сега има моменти когато съм под силен стрес и направо ми иде да си засмуча палеца....  Embarassed Embarassed Embarassed
Затова само като забелязах Алекс че изявява претенции към палеца си се борих до край....и успях...не съм стигала до люта чушка /тя е много малка де.... / ама ако се беше наложило нямаше да се замислям.... убийте ме с камъни  Simple Smile

# 19
  • далечно
  • Мнения: 1 029
тъкмо щях да пускам такава тема. Моят син започна да си смуче палеца на около 1 г и 4-5 месеца: може би защото сменихме държава, тръгна на ясла и смени една ясла с друга, та макар и да е много гъвкав да му е дошло в повече  ooooh!. А може и в новата ясла да има в неговата група детенце, което си смуче палеца. Отначало беше само за заспиване, ама сега като е болнав пак го прави, а и от седмица - и когато се концентрира.

Ще изчакам да се пребпри с текущия вирус и май ще вземам крути мерки с този лак. Ама моят е мноооооооооого инатест  Whistling и  не е ясно докъде ще я докараме.

това с ръкавичките - да, ама за малки бебета. според мен след 1.5 г. едва ли ще мине - само ще ги заинатява...  newsm78

# 20
  • Мнения: 58
Ако лапането на палеца е упорит навик - нищо няма да помогне. Дъщеря ми е почти на 4 години, опитахме всичко възможно - и традиционни, и нетрадиционни, и медицински, и какви ли не методи, но ефектът беше никакъв. ooooh!

Така е. От личен опит го казвам. Аз се отказах да си смуча пръстта 3 клас-отидох на зелено училище и ме беше срам пред съучениците ми. Късметлийка съм, че се разминах без изкривени зъби  и деформиран палец

# 21
  • Мнения: 191
На нас нищо не ни помогна - до 5 години дъщеря ми си смучеше палеца. Беше и изтънял в основата и от горе имаше мазол. Нито люти чушки, нито лак, нито напрустници.
Помогна ни един човек - познат на наши познати. Беше я питал от какво и е мазола и тя му казала,че си смуче палеца. После той и е говорил нещо от рода, че ще и отрежат пръста, ако продължава да го смуче и ще бъда сама в болницата. От този ден престана. Не можех да повярвам, защото всичките тия неща и ние в къщи ги бяхме казвали, но... чуждия човек повлия.

# 22
  • Мнения: 90
Моят син започна да си смучи палеца когато беше на 5 месеца.Сега е на година и половина.Преди месец започнах да го мажа с даум екзол и няма никакво подобрение.Сега му слагам лекопласт на палците-помага,но ако има голяма нужда да смучи,а това е преди да заспи го маха,трудно,но го сваля.Та започнах да правя така:става сутрин -лекопласт,ляга да спи-даум екзол(на листовката пише,че се поставя не повече от 2-3 пъти на ден).Вече седмица сме така има подобрение.Ще продължавам така да видим до каде ще стигнем.Ще следя темата.
Успех на всички

# 23
  • Мнения: 20
Това беше болната тема в семейството ми дълги години. Брат ми е бил на около година и половина когато нашите са отишли на някако бунгало в гората и са му забравили бибата. Съответно човекът  си налапал палеца и така цели 14 години, докато не влезе в пубертета. Никакви мазила и люти чушки не помогнаха. Отказа се едва когато видя как баща ми отказа цигарите, от които пушеше по 2 кутии на ден.

# 24
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз я отучих с Даум Ексола за по-малко от седмица стана, но беше по-малка - на 1г и 4 месеца.
оф, май и аз ще се пробвам, бебето ми си смуче пръста от 1 година вече ooooh!

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 289
Сестра ми каза че дъщеря й е спряла да си смуче пръста Laughing
явно при тях лака помогна. Дано да не се върне пак към този си навик.Тя  още при изписването - на седмия ден си измъкнала ръчичката и си лапнала палеца. Предполагам че още в корема го е смукала. И тя има мазолче над коколчето. Пожелавам успех на всички, които се борят. Peace

# 26
  • далечно
  • Мнения: 1 029
ние сега пробваме много да говорим колко е грозен пръста, как ще го боли и ще плаче и т.н. страхотии - изглежда впечатлени и май през деня не го смуче последните няколко дни. Обаче при заспиване безотказно  ooooh!

# 27
  • Мнения: 498
Моята дъщеря си сучеше палчето от новородена,не признаваше биби...на сила й ги бутах в устата,исках да е по-малкото зло,но не и не!Като стана на 1г 8мес. реших сериозно да я откажа.Мазах я с ДаумЕксол,много съм доволна,свърши перфектна работа.Отне ми около седмица тормоз...постоянно мазане...рев...безсънни нощи....Много я гушках и  й обяснявах,че не е хубаво да си суче палеца...незнам до колко ме е разбрала...Изискава се постоянство и здрави нерви Mr. Green.Децата бързо забравят и свикват с нови условия.Сега въобще не се сеща за палеца,а като види дете с биба примерно му казва,че е бебе.Лакът е много горчив,на мен лично не ми лютеше...опитвала съм го...все пак ще го давам на детето си,съхне бързо и след това няма опасност за очите.Успех. Peace

# 28
Моят син също си смуче пръста,но за разлика от преди доста по-малко - само когато е гладен или му се спи. Детската ни лекарка каза, че няма лек за това, с каквото й да го мажа няма да помогне. Направо незнам какво ще правим......

Общи условия

Активация на акаунт