Тестове за овулация=> леко объркана

  • 37 305
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 123
С тази тема ме връщате една година назад, когато се притеснявах дали имам овулация, а сега се притеснявам колко напишкани памперса имаме.  Heart Eyes

Много приятно притеснение имаш  Simple Smile,да ти е живо и здраво слънчицето.Дано някой ден и ние се притесняваме за такива неща Hug,стига вече с тези тестове за О.,че много се задържах тук. 

# 46
И аз си позволявам да дам един адрес ,според който лесно се из4ислява ову-то.
Знам,4е не е не6то ново за вас моми4ета,но все пак :


http://www.bebeimama.com/%d0%9a%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b4%d0 … %d1%82%d0%b0.html

# 47
  • Мнения: 568
Нанита, много хубаво би било, наистина, ако можехме с такива онлайн калкулатори да си засичаме овуто, но за съжаление не на всяка жена и е редовна менструацията. Да не говорим, че Лутеалната фаза без да сме мерили БТ или да сме ходили на фуликулметрия няма как да знаем дали е 9 дена или 16...  Flutter

# 48
  • Мнения: 123
А да не говорим,че овулацията може де е всеки месец в различни дни(не точно 12-13 ден),както е при мен.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 22
Здравейте,
Изчетох това онова за овулацията, но ми се струва, че аз не спадам към стандарта.
6 месеца вземах противозачатъчни, а преди това цикъла ми беше на 30,31,32 дни.Миналия месец доки ми каза на 10 ден от началото на МЦ, че в следващите 3-4-дни ще съм в овулация и даже му се стори рано.
Този месец правя тестове за ову от 11 ден и до сега все „- „.ЦС имам веднага след края на МЦ.Не съм я засичала по друго време.В момента я следя по внимателно, но тя определено си е бяла кремообразна и не е обилна.За това си мисля, че ову ми е ужасно рано.Дали е възможно въобще?

# 50
  • Мнения: 69
Мили момичета! Искам да ви кажа, че збременях в месеца, в който си взех тест за овулация. Винаги си мислех, че ов-та ми е около или след 14ти ден и тогава "наблягахме" по въпроса. Да, ама не! Теста ми засече ов-я на 11 ти ден, правихме секс същата вечер /след 3дни пълно въздържание преди това/ и точно тогава забременях. Иначе 5 месеца се лутах и се чудех къде е проблема. Ползвах този с лентичката - ову-тест пише на него, най-обикновен, около 10 лв, вътре с 5 теста за ов-я и 1 за бременност. Упсех на всички!!!!

# 51
  • Мнения: 568
Веселина79, а след спирането на противозачатъчните каква е продължителността на цикъла ти? Не виждам нищо чак толкова ненормално в това овулацията ти да е на 13-ти 14-ти ден..., даже напротив!
Дължината на моят цикъл също е (беше  Simple Smile) 30-31-32 дни. В месеца, в който забременях се оказа, че овуто ми е на 14-ти 15-ти ден от цикъла (засечено с мерене на БТ и ову тестове), а преди това цяла година се старахме около 17-ти 18-ти ден  ooooh! (тогава просто вадех 14 от 32)   Crazy
Така, че не се считай за такова отклонение от стандарта. Идеалната дължина на цикъла е 28 дни. Идеалната продължителност на Лутеалната фаза - 14 дни. Идеалното време за овулация - на 14-ти ден от цикъла... Малко са жените с такива идеални "пропорции" и са повече на теория, отколкото на практика  Peace

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 22
ми този месец си правя тестове от 11 ден, но все "-".Не знам защо му се стори рано на доки, но като се замисля си права.
Притесняваме това, че имам ЦС веднага след като ми свърши, а по друго време не я засичам.

# 53
  • Мнения: 568
За да правиш заключения за церквилната слуз, трябва да я наблюдаваш няколко месеца подред и да се научиш да различаваш всички видове...  ooooh! Както вече казах - всяко правило си има изключение. Аз, например, нямах никаква ЦС. Ама никаква! Около предполагаемите фертилни дни се налагаше да правя какви ли не гимнастики, за да се снабдя с малко материал за изследване, който след 2 часа чудене и взиране класифицирах на принципа "дали-ами"...

Моят съвет е - няколко месеца подред ходи на фуликулметрия и това със сигурност ще те ориентира дали всеки месец овулираш и на кой ден от цикъла. Ако не ти се дават пари, тогава продължи с тестовете за овулация. И не се притеснявай, че си отклонение от стандарта - повечето сме!

Успех и дано скоро се похвалиш!  Peace

# 54
  • Мнения: 123
Здравейте,
Изчетох това онова за овулацията, но ми се струва, че аз не спадам към стандарта.
6 месеца вземах противозачатъчни, а преди това цикъла ми беше на 30,31,32 дни.Миналия месец доки ми каза на 10 ден от началото на МЦ, че в следващите 3-4-дни ще съм в овулация и даже му се стори рано.
Този месец правя тестове за ову от 11 ден и до сега все „- „.ЦС имам веднага след края на МЦ.Не съм я засичала по друго време.В момента я следя по внимателно, но тя определено си е бяла кремообразна и не е обилна.За това си мисля, че ову ми е ужасно рано.Дали е възможно въобще?


По принцип ЦС преди овулация "трябва" (не при всеки я има) да е като суров белтък на цвят и е разтеглива,но както едно от момичетата е писало фоликулометрията ще ти помогне най-много и със сигурност ще разбереш кога точно ти е овулацията.А теста може да ти отчете полужителен резултат 12 часа преди овулация,така че не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт