към софиянци, съгласни ли сте с Карбовски и статията му в Стандарт днес?

  • 10 235
  • 204
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Сега е същаа работа - учи, мам, стани студент в София и никога, ама никога не се връщай на село.


Но има една трета група, доста голяма група, която не мога да разбера.
Имат си хората сносен живот в някой малък или пък сравнително голям град - имат си и жилище, е заплатите им не са "софийски", но за техния град са добри, понякога много добри.
Обаче същите тези хора един ден се яхват и в София. Теглят кредит, който не е ясно ще изплатят ли, докато са живи, набутват се в някоя панелка метър на два из Люлин, най-често. Бутат се, като ненормални в градския транспорт, работят някаква посредствена работа, без кой знае какво развитие, изобщо водят един съвсем обикновен живот, но в пъти по-лош от този, който са водили преди, защото всеки месец се чудят как да си платят ипотеката, вкъщи се прескачат един друг, защото имат място само а легло за всеки инепрекъснато обясяват колко ужасна е тъпата столица.
Ей теи хора не разбирам - за чий им е тази промяна не към по-добро? За да кажат роднините, че са в София. Ч!удо голямо.

Абсолютно съгласен! Един колега разправяше, че в стаята му в студентски град имало надпис над леглото "Никуй ни мои ма върна у село".

# 61
  • Мнения: 2 407
Много ми е чудно след 30 години дали ще стане newsm78

# 62
  • София
  • Мнения: 1 529
Има сериозен проект столица на България да е Луковит,обсъждаха го по Нова телевизия. Обичам София такава каквато е ,това ми е детството ,младостта ,живота ,тук родих децата си .Тя е част от мен.Карбовски ми е интересен и провокиращ.

# 63
  • Мнения: 5 370
А дали Карбовски ще се наеме да "поведе" недоволните софийски маси на бууууунт?
А дали след това ще прекара под нож емигрантите, циганите, евреите?? И всякакви малцинства? Mr. Green
А дали и партия на Недоволните Софиянци няма да създаде?
ЧУдя се наистина ли вярвате, че тази статия я е написал ПРОСТО ТАКА? Вдъхновен и осенен? Mr. Green
Едно време и Хитлер така е пропагандирал-чиста раса, арийска, всичко друго-на сапун.
Иначе Сидеровбг  го е казал много точно....ама не му обърнахте внимание.
На управляващите София им е по-изгодно да стоварят вината върху НЕсофиянците, отколкото да се запретнат и построят детски градини, общински паркинги, да разширят Евлоги Георгиев, да изринат сметта , да направят завод за тази същата.....да продължавам ли?

Проблемите на София ги има доста по-отпреди.

# 64
  • Мнения: 14 493
те с тези заводи за боклук станаха вече исторически. ще кажеш, че строят атомна централа...толкова ли време и пари отнема построяването на един такъв завод? newsm78

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 179
Щом Карбовски ще отиде на село - ЗА СЪМ С ДВЕ РЪЦЕ!!!  Joy

# 66
  • Мнения: 5 370
те с тези заводи за боклук станаха вече исторически. ще кажеш, че строят атомна централа...толкова ли време и пари отнема построяването на един такъв завод? newsm78
Ами кажи, де, и аз това се питам. Всичко е просто прах в очите на четящите Стандарт.
И ясно прозира кой, аджеба, е издиктувал статийката. Не е нужно да си ясновидец, за да го прозреш, но трябва да се опитваш да четеш и между редовете. А не първосигнално.

# 67
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тук май не става въпрос София да остане за софиянците, а да изчезнат бедните от София .... града да стане скъп и чист... Какво означава да си софиянец обаче,  до кое копито се брои ..3-4 поколения или и всики ли са автоматично богати и млади ?

И въобще идеята е от времето на Хитлер ...  света върви към отваряне на глави и граници ... всеки да има право да избере най- доброто място за себе си, а тук - сегрегация ...

# 68
  • Мнения: 1 072
Аз пророкувам, че атомната централа в Белене ще изпредвари евентуален завод за отпадъци в София.  Grinning Звездите му го казаха........
Освен това глобалното затопляне ще ни връхлети най-неочаквано, точно, когато създадем стройна организация за почистване на снега. И всичко ще бъде напразно. Ако звездите ви говорят и на вас, главата ви ще стане като моята........ Mr. Green

# 69
  • Мнения: 5 370
Тук май не става въпрос София да остане за софиянците, а да изчезнат бедните от София .... града да стане скъп и чист... Какво означава да си софиянец обаче,  до кое копито се брои ..3-4 поколения или и всики ли са автоматично богати и млади ?
И въобще идеята е от времето на Хитлер ...  света върви към отваряне на глави и граници ... всеки да има право да избере най- доброто място за себе си, а тук - сегрегация ...
Ам дам, и аз задавам тоя въпрос открай време, ма отговор немА.  Mr. Green

# 70
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Въпросът на авторката беше: "Съгласни ли сте с предложението?"

Аз много предложения не видях, освен може би тези:

"Ако може - съгласни сме да платим двойни данъци, но София да стане скъп град. Луксозен град. "

Е, това точно как ще стане не ми е ясно. И каква е гаранцията, че тези данъци ще отидат по предназначение, а няма да напълнят джоба на някое общинар, кмет, фирма.
А културата и манталитета  кой ще ни продаде?

"Ситито - да се изпразни от бабички хазяйки. Пенсионерите да престанат да задръстват града. "
No comment.
Да изтребим всички бабички хазяйки! На война до пълно унищожение на пенсионерите  #2gunfire! Така де .....


"В столицата трябва да е скъпо, за да се развива Перник. Иначе Перник и Радомир западат. И всички идват в София. "

Това вече тотално ме разби. Пък аз да не знам, че  Перник и Радомир западат, защото всички работоспособни идват в София, а не защото промишлеността в цялата страна е унищожена и работа в провинцията няма ...  Нещо ми се губи причинно-следствената връзка.


"Скъпотия, за да ги няма случайните селяни."

София, мисля и сега е най-скъпия град в страната.
А и натрапващия се извод: евтин = селянин; скъп = аристократ .... абсурдно ми звучи, особено за България.

..... Иначе и аз харесвам Карбовски, понякога.

# 71
  • France
  • Мнения: 726
Проблемът със задръстванията ще се реши, но донякъде, с построяването на метрото под цяла София.
Но проблемът с боклука ще е на дневен ред още много дълго, докато не се изгради завод за преработката му.
Най-големият проблем тепърва предстои- панелните комплекси. Давате ли си сметка, че след 50г те ще са негодни за живеене? И какво правим тогава??? newsm78
Също така, съгражданите ми, не оценяват каква услуга ни правят "селяните". Кой ще строи, продава и обслужва "Наши Величества- Софиянци"?
Така че, да им бъдем благодарни и толерантни. Единствената мисия, която ще е "Мисия невъзможна", ще е да ги научим на хигиена, култура и да ги върнем в първите им 7 години....
Иначе, евала на тези "провинциалисти", които със собствени усилия, акъл и възпитание успяха да се реализират.

# 72
  • Мнения: 1 294
Който случайно не е разбрал за бабичките пенсионерки да обърне внимание другия път като облицовката на някоя сграда насред София се изтърси на главите на хората, и като отидат от телевизята да правят репортаж, колко бабички ще изкочат от входа. Колко ще се оплачат, че с тази малка пенсия не могат да си позволят ремонт. Малка пенсия ли.... тези апартаменти са с космически цени. Има безкрайни възможности пред тях. Ама не, ще си седят в 100квадрата, ако и  да не мога да ги отопляват и поддържат. Това, че на баба ти цял живот и е вял вятър през дъските на външната тоалетна а на теб не, щото имаш вътрешна, не значи, че няма нужда да се стремиш към повече.
Карбовски е пич, един от малкото ентусиасти да напомня на обществото, че в крайна сметка, всичко си зависи от нас.
Забелязъл съм, че представителната извадка софиянци обича да чопли семки на плажа, да си зарови обелките в пясъка, да направи скандал на сервитьорката че порцията му е с 2 грама по малка и че чашата за вино не е за бяло вино, а за червено и това според него било селяния ... и още много, много други такива софииски глупости.
Много искам да знам, от къде ти е тази извадка? Софиянците дойдоха лично да се представят с паспорт пред теб, непосредствено преди да започнат да люпят семки ли? Или бъркаш софиянците с придошлите в София? А и какво лошо има в това да очакваш качество в обслужването? Нима на сервитьорката не и е работа да знае коя чаша за какво е и на готвача да не лъже в грамажа?

# 73
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Палачинке, предлагаш на бабите, които са си някакъв вид коренячки - софиянки, израснали в тези къщурки в центъра и нямащи вина, че целия град изведнъж се е разрастнал около тях и те са се озовали в центъра, да си продадат къщите и да се отправят към провинцията ли ?

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Тук май не става въпрос София да остане за софиянците, а да изчезнат бедните от София .... града да стане скъп и чист... Какво означава да си софиянец обаче,  до кое копито се брои ..3-4 поколения или и всики ли са автоматично богати и млади ?

И въобще идеята е от времето на Хитлер ...  света върви към отваряне на глави и граници ... всеки да има право да избере най- доброто място за себе си, а тук - сегрегация ...

Ами, че то тогава няма да остане никой в града - колкото селяни-несофиянци, толкова селяни-софиянци. Нещо Карбовски в този случай се изживява като аристократ. А ако трябва да стане това прочистване, то трябва и половината му рода да се махне, защото или ще са от село, или ще са пенсионери.

Общи условия

Активация на акаунт