Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси

  • 134 499
  • 346
  •   1
Отговори
# 300
Здравейте!
Аз съм бременна в 9 месец и всеки момент се очаква да родя.Молба декларация  съм подала края на май 2008г. Получавам детски надбавки за трите си деца.Сега се чудя(като родя четвъртото живот и здраве Hug) трябва ли на ново да подавам тази молба със всичките я съпътстващи документи?!
Предварително благодаря! Simple Smile

# 301
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте!
Аз съм бременна в 9 месец и всеки момент се очаква да родя.Молба декларация  съм подала края на май 2008г. Получавам детски надбавки за трите си деца.Сега се чудя(като родя четвъртото живот и здраве Hug) трябва ли на ново да подавам тази молба със всичките я съпътстващи документи?!
Предварително благодаря! Simple Smile
Чл. 24. (1)  Молба-декларация за месечни помощи по чл. 17 се подава на всеки 12 месеца.
(2) В 7-дневен срок след промяна на броя на децата, за които семейството има право на семейни помощи в периода по ал. 1, се подава нова молба-декларация за установяване само на това обстоятелство, без да се изисква актуализация на документите за доходите на семейството.

# 302
  • Мнения: 4
Честита нова 2009г.Имам един въпрос.Тъй като до сега не съм получавала детски/поради висок доход/и сега не знам какво трябва да направя.Съпругът ми го съкратиха декември2008 и сега ще е на борса,аз след колко време ще мога да подам документи за детските.Предварително благодаря на всички. Hug

# 303
  • Мнения: 8 242
Честита нова 2009г.Имам един въпрос.Тъй като до сега не съм получавала детски/поради висок доход/и сега не знам какво трябва да направя.Съпругът ми го съкратиха декември2008 и сега ще е на борса,аз след колко време ще мога да подам документи за детските.Предварително благодаря на всички. Hug

В момента, в който покриеш макс. доход за 1 година назад можеш да подадеш молба..

# 304
Zdr,4estita nova 2009!Ako moje da popitam-predstoi mi da podavam molba za detski,no ne pomnq to4no koga,kak moga da proverq,v socialnite dali 6te mi kajat

# 305
  • Мнения: 8 242
Zdr,4estita nova 2009!Ako moje da popitam-predstoi mi da podavam molba za detski,no ne pomnq to4no koga,kak moga da proverq,v socialnite dali 6te mi kajat
В какъв смисъл кога?

# 306
ne pomnq koi mesec gi podavah min.godina-fevruari ili mart...

# 307
  • Мнения: 8 242
ne pomnq koi mesec gi podavah min.godina-fevruari ili mart...
Ами по принцип трябва да имаш бележка, която дават - до кога са ти отпуснати детските - на нея пише..
Ако не помниш - нямам идея Simple Smile Къде можеш да научиш Simple Smile
Нямаш ли някаква бележка поне за кой период си искала доходи?

# 308
ne pomnq koi mesec gi podavah min.godina-fevruari ili mart...
Ами по принцип трябва да имаш бележка, която дават - до кога са ти отпуснати детските - на нея пише..
Ако не помниш - нямам идея Simple Smile Къде можеш да научиш Simple Smile
Нямаш ли някаква бележка поне за кой период си искала доходи?


Там е работата,че съм я изхвърлила и сега не мога да се сетя.....а,ако не е нахално да попитам Февруари 2008 е месец в който съм била без работа как трябва да го отчета на молбата

# 309
  • Мнения: 8 242
ne pomnq koi mesec gi podavah min.godina-fevruari ili mart...
Ами по принцип трябва да имаш бележка, която дават - до кога са ти отпуснати детските - на нея пише..
Ако не помниш - нямам идея Simple Smile Къде можеш да научиш Simple Smile
Нямаш ли някаква бележка поне за кой период си искала доходи?


Там е работата,че съм я изхвърлила и сега не мога да се сетя.....а,ако не е нахално да попитам Февруари 2008 е месец в който съм била без работа как трябва да го отчета на молбата
Ами бележката от работата ще ти е от март.. значи за февруари ще ти е 0 .. освен, ако нямаш някакви други доходи тогава.. А и не знам взимаш ли предвид и на таткото дохода - ще пишеш само неговия..

# 310
ne pomnq koi mesec gi podavah min.godina-fevruari ili mart...
Ами по принцип трябва да имаш бележка, която дават - до кога са ти отпуснати детските - на нея пише..
Ако не помниш - нямам идея Simple Smile Къде можеш да научиш Simple Smile
Нямаш ли някаква бележка поне за кой период си искала доходи?


Там е работата,че съм я изхвърлила и сега не мога да се сетя.....а,ако не е нахално да попитам Февруари 2008 е месец в който съм била без работа как трябва да го отчета на молбата
Ами бележката от работата ще ти е от март.. значи за февруари ще ти е 0 .. освен, ако нямаш някакви други доходи тогава.. А и не знам взимаш ли предвид и на таткото дохода - ще пишеш само неговия..





Mnogo blagodarq 4e mi otdelihte vreme,da na tatkoto dohoda sa6to 6te se vklu4i,samo da se setq koga e vremeto za podavane.....ako sym gi podala Fevruari 2008,sega do koga trqbva da gi podam i belejkite ot koga do koga vklu4itelno trqbva da sa s dohodite ni?Mnogo blagodarq predvaritelno i se izvinqvam,4e taka "nahluh"   Simple Smile)

# 311
  • Мнения: 8 242
Ако си подала февруари - пак февруари подаваш..
Бележките за дохода са януари 2009 + февруари-декември 2008 Simple Smile

# 312
Ако си подала февруари - пак февруари подаваш..
Бележките за дохода са януари 2009 + февруари-декември 2008 Simple Smile


 Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Mnogo blagodarq,savsem se obarkah,no ve4e mi se izqsni

# 313
  • София
  • Мнения: 123
Здравейте момичета,искам да попитам наистина ли е вдигнат прага на 350лв. за член от семейството за 2009г. и дали е влезнало в сила?
Търсих из нета,но никъде не открих потвърдителна информация.
Благодаря ви предварително!

# 314
  • Мнения: 182
 Да, наистина!

Пише го в Закона за държавния бюджет за 2009 г.

§ 15. (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2009 г. е 350 лв.

(2) Размерът на месечните помощи за дете по чл. 7, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2009 г. е 35 лв. за всяко дете.




Всички деца трябва да имат право да получават детски надбавки!

Общи условия

Активация на акаунт