За "заразните" болести

  • 12 859
  • 141
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 506
Доня, разбира се, че има и мнооого такива случаи. Просто pak.vessela не ми приличаше на някой, който ще се панира прекалено много от посещение при лекар, и реших, че другото е по-вероятно... Иначе това беше една от причините, поради които аз почнах да ги водя на доктор в краен случай...

# 91
  • Мнения: 61
Като поразмислих: Боян се влошава като ходим при неговата педиатърка. Както казва Доня Туфиня не просто се развива болестта, а се струпват още сума ти "екстри". Сетих се, обаче, че като сме на село, понякога съм го водила до местния фелдшер. След посещение при него, съвсем нямаме проблеми, дори напротив. Може би той е доста по-спокоен и ненатрапчив човек, докато педката все се опитва да възпитава Боян, щото той рядко се държи прилично. И прегледът прилича повече на борба... (Да, наистина, когато имах повече отпуска, просто си взимах ден-два, които да изкараме заедно, и "болестта" приключваше.) Честно казано, не ми беше хрумвало, че тези "борби" може да имат толкова лош ефект, но накрая така ще излезе. Благодаря за идеята!
Мария, благодаря ти за хубавото мнение за мен, ама всъщност съм доста паниращ се тип. Това, че започнах да не лекувам Боян според официалните изисквания, е резултат от неговата изключителна непоносимост към този тип лечения.

# 92
  • Мнения: 3 506
Весела, значи във вашия случай с пълна сила важи максимата "Всяко зло за добро"  Simple Smile Намерете си сговорчив лекар  Wink

# 93
  • Мнения: 61
 Grinning или сговорчив шеф, за да нямам нужда от болнични.

# 94
  • Мнения: 3 506
Мда. Така е по-добре даже Simple Smile

# 95
  • Мнения: 2 761
Аз не мога да я убедя, че децата не "настиват"...

Какво иска6 да каже6 всъ6тност?4е изклю4ва6 във всякакав слу4ай и настинките?Т.е. 4е те пак са породени от възприятията на мозъка на всяка цена?
Ами ако 4овек пие ледена вода дали няма да го заболи гърлото?Ако го брули вятър без да е за6титен дали няма да му поте4е носа?
И изоб6то след като 4овек е 4аст от природата,за6то да не се от4етат все пак и атмосферните влияния?
Как се обянява примерно това,4е едно болно дете,даже с асма при изка4ване високо в планината спира да се нуждае от лекарства?(по НГМ сигурно сменя обстановката Simple Smile)Зна4и все пак има някакаво влияние таз "околна среда".
Аюрведа например разделя хората на 3 типа,като единия тип болести се при4иняват то4но от мозъка,другия оба4е е от атмосферни влияния и нейното обяснение е,4е тези които не настиват имат изли6ък от топлина в тялото си,третата ...трябва да се ровя.

# 96
  • Мнения: 4 150
Омега,
Преz февруари,март и април лично Хелмут Пилхар прави семинарите в Мюнхен.Други термини има zа цяла Германия.
http://pilhar.com/News/Seminare.pdf


http://www.neue-medizin-niederbayern.de/14501.html

München Jeden letzten Montag im Monat, 19.30 Uhr GNMMuenchen@aol.com
089 66665437  Studienkreis (Gratisteilnahme)  Отиди бе човек,умолявам те Peace Колко хора на твое място да са се вьzполzвали...
http://nsl-archiv.com/Buecher/Nach-1945/Hamer,%20Ryke%20-%20Germ … 6%20(23%20S.).pdf

# 97
  • Мнения: 2 761
Първия ти линк ми блокира PC-то и ми заминаха вси4ки отворени файлове....
Ина4е на последния видях за 19.30,което евентуално би ме устроили като време.6тото аз си нямам баба под ръка,тъй 4е не мога да мърдам когато си поискам.
Интересно ми е само какво толкова 6те се промени с мене като отида там? newsm78
Евентуално няма да досаждам с въпроси.Аз и не смятам пове4е...

# 98
  • Мнения: 3 506
Какво иска6 да каже6 всъ6тност?4е изклю4ва6 във всякакав слу4ай и настинките?...

Ооо, тези "настинки", за които ми говорят учителките, категорично ги изключвам. Напълно, въобще, изобщо и както там ти харесва. Не мога да си представя, че детето ми ще го хване хрема, щото го е духнал вятър, категорично НЕ. Да, ако седи цял ден на -10, вероятно ще има някакви последствия, напр. измръзване, все пак тялото е създадено да функционира при определени параметри на околната среда. И ако този престой е свързан със стрес, сигурно ще хване и бронхит (примерно) в крайна сметка. Но да ми говорят, че детето ми настива, когато съм го извела на разходка, си е направо смехосурдно Simple Smile Синът ми се е къпал в морето през зимата, януари, декември, нищо му е нямало. Излизал е по тениска навън в студа и т.н. По-миналата зима (беше на 2 и нещо) как го обрули вятъра на връх Безбог, да не ти разказвам - мене беше страх дали няма да ни катурне в някоя пряспа и да си измръзнем в планината.. Нищо му е нямало в никой от случаите... Не е специално закаляван, т.е. не правим някакви процедури за моржуване Wink А колко пъти са пили ледени неща, изобщо не ги броя...

За астмата - не мога да коментирам конкретно, това, което аз съм чувала е, че състоянието се подобрява от смяна на климата - т.е. децата, които са високо в планината, се подобряват, ако отидат на морски климат. А вероятно подобряването просто настъпва, когато конфликтът бъде разрешен  Wink

# 99
  • Мнения: 2 761
За мен,когато един 4овек е изложен на неблагоприятни условия,но се движи(т.е. има някакво горене) не е проблем.Пък ако се затопли после-става ИН-Ян.
За асмата и планината аз си го обяснявам с отрицателните йони,които влияят на електриката на 4ове6кото тяло.И  изоб6то тялото трябва да се разглежда като енергийина система според мен.

# 100
  • София
  • Мнения: 12 270
  Хайде и аз да се запиша да ви следя. Прочитам интересни неща, въпреки че все още не мога да се съглася с повечето. Реших да не продължавам с ваксинити на малките, но все още смятам че някои болести в действителност са заразни. Това обаче не означава че пазя малките по някакъв специален начин, тоест не се притеснявам особено когато ние сме болни или някое другарче. Досега освен едно сериозно разболяване веднага след морето, са имали само леки настинки които са минали сами. Честно все още не вярвам и в хомеопатията, защото ние с таткото също не боледуваме или изкарваме леко на крак всичко без да ползваме хомеопатия. Все ми се струва че ползата от нея е по-скоро внушението че правиш нещо и това че не пиеш стандартните с лоши последствия лекарства. Може и да греша  Simple Smile Засега обаче този вариант ме устройва.
   За простудате вярно е че ако наистина студуваш няколко часа ще настинеш, но от разходките които правим цяла зима по един или два пъти на ден засега виждам само полза. Определено ми се чудят защо ги изкарвам на разходка като било студено, или духало или било влажно. За мен варианта да не ги изкарам е по-лош и мисля че засега това се оказва правилния подход.
    За мен начина да се справим с болестите е сравнително лесен, движение, добра храна и добро настроение. Оставяне на болестите най-често да си протечат нормално и организма да се справи сам с тях, така следващия път или настинката протича още  по-леко или дори не се разболяваш  Simple Smile

# 101
  • Мнения: 502
Ще следя темата Simple Smile

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 
    За мен начина да се справим с болестите е сравнително лесен, движение, добра храна и добро настроение. Оставяне на болестите най-често да си протечат нормално и организма да се справи сам с тях, така следващия път или настинката протича още  по-леко или дори не се разболяваш  Simple Smile
Напълно съм съгласна. Така ме учеше и нашата педиатърка, следвах този път и не съжалявам. Детето ми е било навън и при -6 като бебе, не е боледувало. Друг е въпроса като тръгна на градина. Имах чувството, че я пращам в поликлиника или болница , а не в забавачница. Е, то при тия бацили горкото дете издържаше най много седмица .  Но всичко си дойде на мястото с времето.Изгради имунитет и към тях.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 102
 Hug Момичета, изписаха ни!!!!!

Няма никакви следи, нищо не е останало то заболяването. Лекарката каза - "Никой няма да познае, че е имал такъв проблем!"

Много съм щастлива.   bouquet  bouquet  bouquet

# 104
  • Мнения: 3 506
Браво, радвам се да го чуя   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт