Бебета Юни 10 :)

  • 11 390
  • 288
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 36
Вери, да, аз тогава бях директор промоции в бТВ и реших да помогна да участва в Такъв е живота заради ПР ефекта. Милена, която е автор и режисьор на цялата поредица, както и на Часът на мама, пък познавам по разни други канали (абе в тая софия сме се оплели като свински черва, особено в моите медийно-рекламни среди, половината сме си баджанаци, ужас някакъв). Впоследствие Милена и Боги се харесали и ето сега Боги води и Часът на Мама. Боги е прекрасна дружка - от 4 месеца съм и заподарявала стария ми велоергометър, но до момента опитите свършват с нейното обаждане, уговорка да ми се обади кога ще дойде да го вземе и до там. След месец - пак.

А може ли и аз пък сега а ви се похваля, щото ми е криво настроението, после ще ви кажа защо, та дано да се оправи. Сигурно разбарте, че нашия корем е резултат от инвитро. Пациентка съм на д-р Стаменов, обожавам този човек.. Та преди година ,когато се сблъсках с тази тематика и си нямах много работа в офиса, се спретнах и още докато ми бяха пресни връзките по медиите родих една идея и организирах една Акция Буркан, в която протестирахме жени от форума и сдружение Зачатие пред НЗОК, които пък, през април 2006та, без обяснения, бяха прекратили и без това мижавото финансиране на процедурата за обещаните 1500 двойки. Беше адски гадно и аз много се бях вбесила и бях написала тази идея във форума, ама то само с идея не стана. не щеш ли, една сутрин през октоври гледам в 24 часа, някаква журналистка явно бе следила темата и буквално четях собствените си постинги от зачатие. Ама директни цитати! (в зачатие съм coookie). И на мен само това ми трябваше - разбрах, че медиите ще се поинтересуват от темата и за 3 седмици писах по форумите, ръчках, разпращах прес рилийзи... И на 5ти ноември 2006 се изтипосахме разни жени с буркани, в които слагахме цветя пред вратата на НЗОК. (ин-витро - в стъкло - цвете в буркан - схващате символиката). Имаше много медии, поне 7-8 телевизии, както и печатни медии и радиостанзии, беше неделя, влязохме във всички централни вечерни емисии... Беше супер. След това темата се раздуха, стана скандал спирането на програмата, дори президента поръча проверка на казуса (имам копие от писмото му до НЗОК, щото аз и на него бях дуднала)... и имаше и малък резултат - отпуснаха още 150 бройки за финансиране до края на 2006, а пък и кредита за инвитро се появи 2-3 месеца по-късно от СиБанк. Важното е, че по-смело се заговори по темата... И така. Похвалих ви се, щото това е едно от малкото неща в живота ми, с които съм наистина горда.

А сега защо ми е криво. Първо, щото още ме боли гърлото. Второ, щото сънувах ужасен сън, кви неща раждах, да не ви обяснявам, че и ги кърмех..  И трето, щото си счупих преди малко любимия порцеланов чайник, който си разхождам с мен по стаите по цял ден пълен с чай...

Хубав ден! Дано пък не винаги денят се познава по сутринта...
Отивам след час за болничен. Уф, тия бюрократщини....

PS - да не си помислите, че нещо ви се кипря, забравих да кажа, че съм на 34 години.

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 08:06 от purshing

# 91
  • Мнения: 5 713
purshing, помня я акцията. И в този форум много се писа за нея. А иначе популярните форуми се следят стриктно и изкъсо от журналистите. Жените пишещи в тях сме добра социологическа извадка. Simple Smile А и не един път са се срещали неща издадени по разните вестници и списания писани примерно в Клюкарника.
Чайника и сънищата не ги мисли. Може да си го счупила за хубаво.
Лек ден. Simple Smile

# 92
  • Мнения: 6
Добро утро и от мен!  Grinning
Purshinq не се тревожи, счупеното носи щастие! А сънищата се тълкуват обратно, обикновено ако сънуваш нещо лошо ще ти се случи нещо хубаво и обратно. Преди време бях дала едни линкове на съновници, но това не са неща на които трябва да вярваме и да се впрягаме!
За тази акция инвитро и аз съм в течение и също гледах вашия протест по тв-то.
А "Такъв е живота" е много интересна поредица. В първата част за раждането Боги беше много сладка и новото и предаване ми харесва ама нямам много възможност да го гледам, че по това време съм на работа Sad
Успешен ден на всички и приятен week end!  Party

# 93
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Е, хайде и аз да се представя  Mr. Green! На 32 години съм от Стара Загора. По дипломи съм магистър по икономика и магистър по счетоводство.  Работя като старши счетоводител в голяма международна компания. От година и 4 месеца фирмата се премести в Пловдив и аз с нея. Къде пътувам, къде оставам в Пловдив, ама това е друга тема. Тази седмица съм в болнични, защото пътя е ужасен и не ми се пътува. Мисля да работя и февруари, ама ще видим живот и здраве  Praynig!
Това е от мен!

Честито на рождениците на патерици   bouquet!

# 94
  • Miami
  • Мнения: 413
Purshing, не се притеснявай за сънищата, понякога лошите сънища са за хубаво. Аз доколкото разбрах ти си забременяла инвитро. Ами аз само да питам - по принцип от инвитро нали се раждат близнаци? Ти с близнаци ли си? Просто така съм чувала и за това питам.
PS Сложих снимка и на моя корем, той е малък в сравнение с вашите.

# 95
  • Мнения: 210
Леле колко сме бъбриви  Laughing едва смогвам да чета тази седмица...
Момичета аз за гъдела имах и едно подозрение, когато го усещах на предната страна на коремчето нямаше как да е чревен гъдел, защото матката изтласква всичко дето й пречи нагоре и назад и си надува коремчето като между нея и мускулите на корема няма никакви органи, така ,че няма какво друго да е било освен беб... да не говорим, че по такъв начин никога не са ме гъделичкали чравца  Wink
Може и да съм грешала, но ми се струва логично... newsm78

Аз си оправих гърлото с ударна доза чесън, за ужас на милото... Embarassed две вечери подред кьопоолу и таратор със силно чесново присъствие и снощи спах като бебе...  Само хремата не спира и се притеснявам да не би пак да си раздразня гърлото, че вече никакво желание нямам да виждам чесън Sad

Нема кой да ми снима коремчето , иначе съм по хипопотамски фина мома  Crazy

Днес ще бягам от работа и отивам на Хисаря да плакна коремчето с минерална вода  newsm44
Тъкмо се кефех, че два дни ще се чеша зад ушите и нищо няма да трябва да правя и свеки се е погрижила да ми намери забавления, ще ми пуска някакъв факс в офиса   ooooh! с някакви интересни забележителности около Хисаря  Crazy Ама тя няма факс вкъщи  #Crazy
Е , няма отървия...

Прииятен ден от мен !  bouquet

# 96
  • по света
  • Мнения: 1 587
purshing,наистина е страхотно как сте се преборили!
Ама верно групата се заформя с много интересни професии,като чета чак ми е яд с моята,но не е късно и да доучвам Blush

# 97
  • Мнения: 533
Момичета, здравейте  Hug

Аз днес имам рожден ден, да се почерпим с нещо сладичко:


Обаждах се днес за резултата от БХС, казаха ми, че риска не е повишен, много съм щастлива, хубав подарък за РД-то  Laughing

purshing и аз си спомням Акция Буркан, поздравления за инициативата   bouquet

# 98
  • по света
  • Мнения: 1 587
Честит рожден ден Veniti,много здраве, усмивки и прекрасно бебче!!

# 99
  • Мнения: 616
Na burzo samo ot rabota...
Da, puk predi tri godini NZOK kazali na edin priqtel, che invitroto e "kozmetichna operaciq" zatova nqmalo da go finansirat  Shocked   Demografski sriv, obache invitro - kozmetichna operacia!!! Admiracii za akciata!

Az snoshti kusno (sled razni zabavlenia  Embarassed ) kato che li usetih vuprosnia gudel tochno pod povurhnostta na korema, obache suvsem slabo... moje bi si vuobrazqvam, a moje bi bebeto se e namestvalo, sled kato beshe taka razbytano... Kakto kaza tatko mu "ima da se oplakva ot loshite si susedi" (t.e. - nie dvamata)   hahaha
Az zaminavam za subota i nedelq v budeshtiq mi grad - Kazanluk, trqbva da se socializiram tam vse pak (moje da se vklucha v tqhnata tema sushto) Ta tuk poluchih mnogo dobra idea - moje da otidem do Pavel banq za nqkoq priqtna procedura!!!

Pozdravi, i do skoro!

# 100
  • Miami
  • Мнения: 413
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  Veniti, с пожелания да си здрава, щастлива и с хубаво, здраво бебче юни месец!  bouquet

# 101
  • Мнения: 132
Ч.Р.Д. на Veniti и от мен  newsm59!!!

Бъди жива и здрава и най-хубавия подарък - през юни   bouquet!

Аз до сега разглеждах темата на януарките - да знаете само колко е интересно там!!!
Всеки момент чакат да се появи някой нов бебчо и така се вълнуват вече...
Направо ми се прииска и нашето време да е дошло вече и да чакаме бебоците всеки момент  Praynig!

Хубав ден от мен!  bouquet

# 102
  • Мнения: 279
Честит рожден ден Veniti !!! Много щастие и здраве ти желая  newsm38

Продължавам да чета, че съм пропуснала..... Wink

# 103
  • Мнения: 210
ЧРД И ОТ МЕН , каквото си пожелаеш да ти се сбъдва!  bouquet

И аз воаьорствам в темите на декември и януари, наистина е много интересно... а и се надявам така да прочета с какво се сблъскват мамите и да се подготвям от сега... Че тая работа с къпането с раничка и кърменето зверски ме притеснява, и две - три кила човек за какво ще го хвана - не знам  Crazy ... ама гледам майчетата не се оплакват, пък и с моята састра не ме беше страх , сега какво се разлигавих... Sad

offioly , бегай от тука! Crossing Arms
Ти мъж за гушкане нямаш ли? Зор, зор да си дойде пък сега??? Бегай да го утепеш с целувки и хич не ми се разправяй! Naughty

# 104
  • Мнения: 616
Ma az sum na rabota sega, zatova...  Sad

Общи условия

Активация на акаунт