Кога започнаха да ви изплащат обезщетенията?....

  • 1 518
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Болничните ми се изплащат редовно  около 15-то число на месеца за предходния.  Peace

# 16
  • Мнения: 2 131
Болничните ми се изплащат редовно  около 15-то число на месеца за предходния.  Peace
Ти си от късметлийките. Моите първи пари ги преведоха с около три месеца закъснение.
Към авторката на темата - имай предвид, че е от изключително значение, документите, които подава счетоводството в НОИ да са изрядни. При мен какви ли не грешки нямаше - объркани кодове, позиции, какво ли не беше. Последно счетоводителката беше объркала броя на работните дни в месеца.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 262
и аз да се поФАля - болничните ми ги плащат редовно - в първата половина на месеца за предходния  Party но наистина е много важно да са ти изрядни документите  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 3 524
Болничните ми се изплащат редовно  около 15-то число на месеца за предходния.  Peace
на мен също, макар че точно за датата не мога да съм сигурна, но някъде там е, да. а за декември получих през декември а не за предходния.
присъединявам се и аз- ако има каквато и да е нередност в документите, НОИ прави справки, връща бла бла и така се редят дни, още повече че не става дума само за 1-2 човека които са в болнични. проверявайте си като ви дават болничните имената, ЕГН-то, колко дни са ви дали болнични и т.н. аз поне така направих и до момента слава Богу, нямам проблем Peace

# 19
и аз съм много зле със изплащането на болничните. Изплатиха ми само първите 45 дни преди раждане (от 27 юли до 9 септември) и оттогава пари не съм видяла. Незнам какво да правя постоянно се обаждам и пиша да НОИ, а те винаги ме уверяват че следващият месец ще бъда включена във ведомостоте за изплащане, но уви, Вече 5 месец съм без пари Cry

# 20
  • София
  • Мнения: 3 524
и аз съм много зле със изплащането на болничните.
Джаки, мила, защо не драснеш в тази тема за проблема си, явно има и нещо друго при теб, освен вероятна грешка?
Дано ти е полезно
Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=234810.0

# 21
  • Мнения: 2 069
аз чаках 8 месеца  Sick
в повечето случаи при такова закъснение е виновен работодателя а не НОИ

# 22
  • София
  • Мнения: 542
Снощи по новините г-н Христосков увери, че щели да направят всичко възможно да превеждат обезщетенията в двуседмичен срок, въпреки отпадналия едномесечен срок за това. А дано! Simple Smile
Четейки мненията ви, явно наистина проблемите идват от работодателя. Работя в голяма институция и искрено се надявам, че може би ще бъдат коректни. И дано тромавата бюрокрация в БГ най-накрая завърти колелото по-бързо Wink
Успех, момичета! Най-малкото, което може да се направи с пари дадени накуп е една прекрасна семейна почивка Laughing

# 23
  • Варна
  • Мнения: 161

Аз съм самоосигуряваща се. Първият ми болничен беше от 06.03.2007. На 03.06.2007 започна 45 дни преди раждане. Родих на 20.06.2007.Първият превод беше на 30.08.2007. За тези месеци минах през ада. Ходих лично почти през ден след 2 м закъснени.Последно 3 дни преди да родя. Мъжът ми ходи докато бях в болница. Счетоводителя. При всяко ходене излизаше проблем-грешен брой дни, правописна грешка, не подадена правилна информация от НАП към НОЙ.Ако някой беше седнал да ми разгледа досието и да открие всички грешките щях доста нерви да си спестя. Ама те са чиновници на заплата и то ниска и не им пука за мен, за теб, за трети.  Някои от грешките бяха наши, ама доста бяха и техните.Около месец ме убеждаваха че са ми преведени пари. Оставих децата и отидох да видя отново какво става и се оказа че са преведени на друга банкова сметка.Изкараха ми разпечатка с която искаха да ме убедят че парите са ми преведени като ми я дадоха с леко пренебрежение. Да бяха преведени ама също така пишеше срещу всеки превод ВЪРНАТИ ОТ БАНКАТА #Cussing out .
Извинете ме за дългото обяснение ама това е краткият вариант #Cussing out
Трябва да се ходи и да се пита.Програмата им така е направена че при фамилия с тире (Петрова-Иванова) е важен дори интервала. Дано скоро ви преведат поне част от парите

# 24
  • Мнения: 62
Здравейте мами!
Имам фъпрос - болничните преди раждане 45 дни наведнъж ли се изплащат или съответно отделни суми за всеки месец?
Благодаря предварително за вашия отговор!  bouquet

# 25
  • Мнения: 332
от 05.11.2007г. съм в болнични и още няма кинти
И при мен така, само че от 9.11.07 и ни вест, ни кост ор НОИ  Confused

# 26
  • Мнения: 169
И аз си чакам за болничния от 30 .10, но до сега си оставам с чакането. Да видим до кога Sad

# 27
  • Мнения: 941
по принцип знам че се плаща следващия месец за предходния, обаче фирмата трябва първите дати на месеца да е превела осигуровките за да може от ной до седмица да прегледат нещата и да изплатят, това обаче рядко става и така се бавят с по месец отгоре, ако от ноември не и платят през януари примерно трябва да се търси грешка някъде по трасето

# 28
  • Мнения: 423
Платиха ми първия болничен, 3 месеца по-късно. А нпмаше никакъв проблем. от НОИ просто ми обясниха, че ги смятали #Crazy

# 29
  • София
  • Мнения: 3 524
Pоnpon и моята фамилия е с тире, но като внимаваш как се изписват имената не е никакъв проблем!
djaja на мен 45 дни ми ги изплатиха на 2 пъти мисля понеже не се падат в рамките на 1 календарен месец и сумите ги делят за съответния месец, например от 08.06.2007-23.07.2007 са 45 дни, които са ми платени така: 16 дни за месец юли и така нататък до 45 дни Peace дано съм обяснила ясно Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт