Менюто за обяд е: пюре или каша за юлската дружина наша!

  • 11 718
  • 270
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 521
Томасе, като в онзи филм - да се кърмят докато почнат сами да свалят сутиените на майките си. Додох броколи - мислех че няма да го яде, ама тя себеше захласнала по преливащата оот вещи маса та го хапна

# 16
  • Мнения: 43
  Ау опеках картофа  Embarassed тичам да слагам друг!
И аз така направих  hahaha

# 17
  • София
  • Мнения: 1 244
Естествено, че не е панацея, ама е поне некъв вид контрол.... И аз съм работила пред камери и като ги туриха, се наложи да спра да си пия кафето на компа, което иначе криех на долния рафт на бюрото  Whistling А че има начин да се "скриеш", има разбира се  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 77
Камерите са мноооого добра идея! С две ръце! А персоналът не вярвам да изпонапуска, къде ще отиде? Банковите служители как не напускат и не се притесняват толкова? А и материалът от камерите може да се ползва само при нужда - за доказване на нещо си...
Добавям нещо: Не може да се сравнява с риалити, няма да ги слагат в кенефа. Обикновено такива камери дори записват без звук и черно-бяла картина...
не мисля че примерът с банковите служители е уместен защото те общуват само с РС-то пред себе си и най-много с по един клиент, а не с близо 30 малчугана, а за тоалетните е по подразбиране, че поне там човек трябва да е сам, иначе ако не съм разбрана правилно аз също съм ЗА камерите, но не субективно и само от гледната точка на родителя.

# 19
  • Мнения: 4 300
Фил, аз кафе не съм крила никога. Даже дотам съм стигала да си вдигам полата и да си намествам чорапогащника. Просто забравяш за камерите понякога.
С това за кафето ми напомни един колега, който в 17 00 и 1 секунда с едно движение на ръката си сваляше вратовръзката, пуска я в чекмеджето и вади оттам кафе и пепелник Mr. Green Скица голяма....

# 20
  • София
  • Мнения: 1 244
Точно защото работят с деца, при това много, е по-необходимо. Ако се направи като хората и има ясни правила, не би трябвало да им е смущаващо на лелките. Напр. запис да може да се изиска, само когато има съмнение за нещо (напр. детето е ударено и т.н.) и с разрешението на директор/общината или пр. Така че да се намали и възможността за злоупотреби от страна на прекалено загрижени родители.

А кафето криех, защото шефът го беше забранил.  Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Днес ме заболя главата и пробвах да я лекувам с шопинг- не помага особенно, да знаете Mr. Green

Оооо, моят ошпит сочи, че подобна терапия води до последващо главоболие - допълнително - на следващия ден, като осъзнаеш какви излишни неща и за колко пари си накупила... Simple Smile

А това с камерите не го приемайте като панацея. Целия ми трудов стаж е минал пред камери. Първо камерата не е доказателство. Второ ако я знаеш къде я можеш да направиш достатъчно много неща без да те снимат.
Абе то е като при изневярата  Whistling ако някой те следи на всяка крачка накрая сам си измисля и става от нищо нещо и се о**рат нещата. Или накрая от нерви покрай цялото следене правиш това, което иначе не би направил.

Ама не си напуснала, щото те снимат, нали?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 244
Нещо ми зацикля нета или компютъра и не мога да добавя в предишния пост, ама исках да кажа, че аз като отидох (за предишната ми работа става въпрос) камери нямаше. Като стана ясно, че ще слагат, 2/3 от хората се надигнаха със същите аргументи, че било издевателство над личността, какъв бил тоя Биг Брадър и пр. и всички заплашиха, че ако се осъществи, ще напуснат. Сещате ли се колко напуснаха? И не щото бяха високи заплатите, понеже те не бяха.  Wink

# 23
  • Мнения: 984
Уф на мен някой трябва да ми направи ББ и да ме подтирва някак си като си клатя краката. Нали наближава сесийно време и от една седмица се каня да седна да уча. Днес видях, че са излязли и датите и наистина е крайно време да седна да уча. И седя и се убеждавам и се почевсвам само  Whistling

# 24
  • Мнения: 174
Лелее..!!!
Това по новините с тия изоставени дечица не ми го побира главата!!!!!
И снощи пак-няква изродка убива 2ро дете !!!!!!!!! За първото я глобили 300 лв!!!!!!!!!!!И трето се опитала,но успяла само да го остави за цял живот инвалид!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! От селото настоявали да я вкарат в психиатрична клиника!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Че те направо да я нарежат парче по парче!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Няма да пускаме новини скоро!!!!

# 25
  • Мнения: 117

Днес ме заболя главата и пробвах да я лекувам с шопинг- не помага особенно, да знаете Mr. Green


АКо питаш мене си объркала или дозата или магазина! Помага! Ако трябва пробвай пак  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 3 414
а детегледачката която наливала детето с вино и ракия #2gunfire
Ако случйно намеря жена за близнаците ще сложа камера задължително и предварително ще уведомя за това,не за друго ами за да не се вкарам в затвора заради някаква идиотка.

# 27
Здр и от мен, за частните ДГ и училища - според мен става въпрос за болните амбиции на родителя, "престиж" или "-неам к"во да си праа мангизите" #2gunfire
Честито на спечелилите проходилка Peace
Вода преварявам в бързонагряваща кана...
 За камерите....нали съм крупие, само в съблекалните няма newsm78пък може и да има..., но затова пък в стафа и залата....УФааааувеличават толкова,че ти се виждат черните точки Joy
Зоре, що не идеш в  Щъркела...

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 14:40 от vchakalova

# 28
  • Мнения: 98
Хелоу!
Да се изкажа и аз за ДГ и яслите. Категорично съм "ЗА" ДГ. Мисля, че децата свикват да комуникират със себеподобни, както и на известна доза дисциплина, която според мен никак не е излишна. За яслите имам смесени чувства, защото са много мънички бебчетата. Засега за нас съм решила детегледачка поне до 2 г., след това ясла. Но може и да премисля ситуацията и директно да отидем на вариант ДГ.
За частните ясли и градини съвсем не споделям мнението, че са въпрос на болни амбиции и т.н. Аз мисля да дам детето си в частна ясла/градина не поради друга причина, а защото ми осигуряват много повече гъвкавост от държавната. Докато във втората трябва да взема детето най-късно до 17:30 (при положение, че моето работно време е до 18:00), в частната могат да гледат детето до 19:00 (мисля, че условията са различни в различните градини) или пък да го закарат директно вкъщи. Освен това едно е групата да е от 10-тина деца, друго е да е от 30. Финансовата страна, разбира се, стои, но така или иначе бавачка за цял ден струва доста повече от 300 лв.

# 29
  • Мнения: 984
Аз вода преварявам за кашите само. Също в бързонагряваща кана.

Общи условия

Активация на акаунт