3D Studio MAX

  • 48 731
  • 910
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 199
Виж,картинката на Ани с обяснението(така става и без gizmo), а за да ти излезе Gizmo,трябва да си на UVW mapping - отиваш на modify(предварително си си активирала предмета,върху който ще работиш) от там от падащото меню избираш UVW Mapping,след това цъкваш с децен бутон върху предмета и тогава ще видиш най-отляво Gizmo

# 31
  • Мнения: 888
И аз барабар Петко с мъжете да се изкажа.....  Laughing намерих ей тук нещичко по въпроса на Миоки:
http://www.3dsmaxbg.com/phpBB3/viewtopic.php?f=4&t=190

# 32
  • Мнения: 18 542
Не ми се отваря картинката.

Успях да го открия това gizmo обаче като вляза в режим за редактиране ми изчезва текстурата и не виждамкакво правя - на къде и колко местя.
Като сложа отметка на Real World Map Size ми се появява картинката, но тогава ми се мести целия обект заедно с текстурата, а не само текстурата.

# 33
  • Мнения: 888
....

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 16:11 от вайлет

# 34
  • Мнения: 888
Миоки,гледай го бързо и да го махам,че ще ям бой от модератора  Laughing Laughing

# 35
  • Мнения: 18 542
Мацка, много мерси Simple Smile
Ще трябва да си поиграя доста явно...пробвам по начина който си открила в онзи форум, но за сега нещо не се справям  Blush
Продължавам да се мъча, а вие сте просто супер!  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 888
Хора,след дълго четене на учебник днес,вече изперках и какви ли не термини се въртят в главата ми...вертекси,полигони,едитейбъл поли-та и каквото се сетите  Crazy
 Та сега реших за разнообразие да се опитам да създам молив от един PDF урок  Laughing
Хааайдееее,напред!  afwitch

Миоки,да трия ли?  Hug

# 37
  • Мнения: 18 542
Трий! Simple Smile

Успях! Успях! Успях! Успях!  newsm44
нагласих проклетите фурна и хладилник Simple Smile

Имам още много въпроси  Blush

Получава ми се нещо като бъг в картината и не знам от какво се получава и как да го разкарам.
Ето илюстрация:

прозира ми долната текстура, а мивката въпреки че си има корито изглежда с изрязана дупка

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 16:40 от Миоки

# 38
  • Мнения: 2 270
ето един непретенциозен проект ,който правих за една жена
http://annaanastasova.blogspot.com/2008/01/blog-post_4733.html

Ей такива непретенциозни проекти искам и аз да правяяяя  Cry
Ани,ти как научи програмата?Разкажи(ако е удобно,разбира се)  Hug
Като гледам,даже си ми наблизо....колко му е да прескоча до твоя град и да ми покажеш това-онова  Joy
[/quote]
ами как.....Преди години работех като дизайнер в една мебелна фирма и клиентите искаха визуализация,аз знаех само аутокада и неволята ме научи на зд мах.Пробваш едно- пробваш друго,малко книжки и готово.За това за което ми трябва шопа-мага горе долу,но за други неща,анимации и тн.... не разбирам.Просто не ми е било нужно и не съм ги учила.
Иначе си мисля,че програмата изобщо не е лесна.Аз лично знам сигурно 5% от иконите и командите за какво са.Най добре обаче се учи ако имаш зададен проект и на всяка цена трябва да го направиш
 Laughing

# 39
  • Мнения: 888
Трий! Simple Smile

Успях! Успях! Успях! Успях!  newsm44
нагласих проклетите фурна и хладилник Simple Smile

Имам още много въпроси  Blush

Получава ми се нещо като бъг в картината и не знам от какво се получава и как да го разкарам.
Ето илюстрация:

прозира ми долната текстура, а мивката въпреки че си има корито изглежда с изрязана дупка

 newsm20 newsm68 newsm68 newsm68 newsm44 newsm44 newsm44 newsm10 newsm10 newsm10
Бравоооооо!!!Все така   bouquet Ще натъкмиш и останалото  Peace

Аниии и аз искам толкова да науча.Не искам всичко да знам...тя и без това е толкова необятна тази програма,чеееее,ако някой заяви,че умее да работи изцяло на нея няма да му повярвам  Naughty
А ти на 3d max ли чертаеш всичко,или първо на auto cad и прехвърляш в max-а ?

# 40
  • Мнения: 888
ехоооо,къде сте?  Hug

# 41
  • Мнения: 18 542
Тук съм!  Simple Smile
Ето какво се рендна снощи

за съжаление стената някъде се е изпарила  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 199
Браво,Миоки ! Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Чудесно е като за начало!

Стената се е "изпарила" най-вероятно заради светлината - или не си сложила никакви лампи или ако си сложила, не са на подходящото място и с подходяща сила на светене

# 43
  • Мнения: 18 542
Не съм слагала осветление. Много е възможно да съм я изтрила без да забележа  Crazy

Сега се мъча със осветлението, ама ми е доста трудно.
Все още не мога да проумея защо така ми излиза мивката и другият голям проблем е как да дам прозрачност на битмап картинка която ползвма за стъкло.
Камерите ще ги мъча тия дни и тях Simple Smile
Ето какво сътворих до момента: има доста за изпипване, че нещо съм оплела цветовете в кадския чертеж.
...мда, по-късно ще покажа че се рендрира в момента...ужас!
Всъшност ето така принт скриин на десктопа


Един много важен въпрос за мен, от къде да направя куик ренд, че ми се рендва по 1 час сцената  Crazy

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 14:53 от Миоки

# 44
  • Мнения: 888
Браво,Миоки  Hug
Куик Ренд (с големия си опит ще се включа) има където е лентата за бързи команди(дали се изразих правилно  newsm78).... наааай вдясно е.Има един чайник за Ренд,след него-друг за Куик Ренд.Не знам дали съм права обаче  Rolling Eyes
Аз съм още на ниво запознаване с програмата  Laughing
Зяпам модификаторите и как действат.Опитвам се да правя разни работи от фигури,абе демек до никъде не съм  Rolling Eyes
Пък тоз Материал Едитор ми е много труден да му се невиди да го схвана  Tired
Не,че нещо изобщо ми е лесно де  Sick
А който прави интериори ползва ли V-RAY ?

Общи условия

Активация на акаунт