фолиева киселина

  • 1 794
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 160
Kakvo znachi "po osmotrenie na lekaria"... nima vsiaka zhena ne se nuzhdae ot vitamini... pone v USA i v skapite bolnitsi v Uigoiztocna Azia e taka... Prieto li e v Bulgaria da si pitate doktora ili da iziskvate neshto ili shte vi kazhat "ami ti kato znaesh mnogo idi pri niakoi drug..." zashtoto ako na men ako taka mi kazhat az naistina shte ida....

# 31
  • София
  • Мнения: 1 946
Аз пия по една. Толкова си пише и на упътването. Последния път док ми каза да си продължа така, след като не взимам други витамини. "Неофолик Мета" били по-хубави от другите, по-лесно се усвоявали от организма. Малко по-скъпи са, но не е като да не можеш да си го позволиш.
Успех и лека бременност!
 Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 44 120
lids_law - Eми ти ще идеш при друг, както и много други, но пък много хора вярват на докторите си. А много други пък и да им кажат да пият, никой не може да ги застави....един огромен процент бременни са твърдо убедени, чрез добро хранене могат да си набавят всичко необходимо без да се тъпчат с  химия....много доктори също подкрепят мнението, че при правилно и пълноценно хранене няма защо да се пият добавки....
има и голям процент абсолютно неориантирани...т.е. ако просто доктора изпусне (нарочно или не) да им каже да пият витамини, те дори няма да се сетят да питат - нужно ли е да го правят....

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз пиех по две таблетки дневно, но така ми ги беше изписал доктора.
лека бременност Simple Smile
Peace

# 34
  • Мнения: 160
Problemat e che ne vsiakakvi vitamini triabva da se piat, a vitamini za bremenni, koito imat opredeleni dozi A, B, i t n... a edno e da viarvash na doktora, zashtoto e doktor, a drugo e da si obrazovan patsient, koito dobre razbira tialoto si... i koito ne se strahuva da zadava vaprosi... a drug vapros e che edin dobar doktor se otlichava ot tova, che ot vreme na vreme izpolzva dumichkata "ami ne znam, shte proveria"... to za tova go ima tozi forum, za da ima vse po-malko neorientirani... vsichki sme "neorientirani" po niakoi vapros.... zatova sme si nizhni, he, he...

# 35
  • Мнения: 160
Osven tova, kakvo znachi "pravilno hranene"... v interes na istinata mnogo malko ot nas se hraniat "pravilno"... da ne govorim kolko mnogo si "zim" bebto ot nashite vitamini i energia...  i az samo spodeliam kakva e praktikata V USA... koito iska da popita lekaria si... nikoi nikogo ne mozhe da zadulzhi...

# 36
  • София
  • Мнения: 44 120
Да, ясно ми е, по този въпрос изобщо съм далеч от мисълта да водя спор. Просто ти казах как се процедира тук по принцип.
Витамините - разбира се, че имах предвид спец. тези за бременни, въпреки, че има хора който пият просто мултивитамини...но не е същото....Както и да е...в крайна сметка всеки си има глава на раменете и взима свойте си решения така или иначе....
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=238626.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233713.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=219397.0

Горе -долу ако ти е интересно ето 3 теми за приема на витамини по време на бременност в бг....

Общи условия

Активация на акаунт