Майки на породени деца - 10

  • 14 537
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 205
Фил, за биберона - Иво вече няма биба от една седмица. Беше научен, че бибата е само за сън и си я търсеше съответно само тогава или през нощта, ако се събуди. Когато мам беше при нас й бяхме прехвърлили Иво - вечер заспива при нас, после Младен го носи в нейната стая. И една нощ го е пренесъл без бибата. Съответно наш Иво се събудил в 6 сутринта и ревнал. С мама търсили, търсили и рабира се, не я намерили. Иво така и не заспал. Същия ден на обяд мама предложи да пробваме дали ако му обясним, че бибата е загубена, ще заспи без нея - мисията беше успешна. Оттогава заспива без биба и даже не я търси, не е ревал въобще, нито е заспивал по-късно. Дани е с биба постоянно почти заради коликите, но Иво знае, че това е бибата на Дани и я е слагал само веднъж в уста, през останалото време много държи да е в устата на Дани (горкото дете не може гък да каже, щом изпусне бибата да се усмихне и Иво много притеснен тича и му я тика пак в устата  Rolling Eyes ). Иначе и аз ще ти го кажа - махнете ли бибата, никакво връщане назад, колкото и да плаче и да я търси. Иначе ще усети, че с повечко плач може да ви командори и ще реве за всичко.

Майче, нашите деца спят в една стая в момента от няколко дни, но и ние спим в същата стая, а и Иво не се буди нощем. Дани се напъва, ръмжи, стене и като огладнее, проплаква тихичко, но на Иво не му пречи вече (в началото се будеше, въртеше се и се опикаваше така, че всеки ден перях чаршафи и сушах дюшек). Ако решиш да ги събираш ще имаш някакъв период на адаптация, когато ще се будят много един от друг и ще са преуморени от безсъние - нашият беше около два месеца, но Дани беше все пак новородено със силни колики.

Иво уж се понаучи да ходи на гърне, ама сега е в стачка - като го види и пищи. Преобувам ги един през друг и се надявам все някога поне единия да спре да се нааква по 4-5 пъти дневно. Производителите на Хъджис и Хепи работят за нас, хубавото вече е, че носят почти еднакъв размер памперси и са взаимнозаменяеми. Представяте ли си, единия е на няма и 3 месеца, другия е почти на 2 години и могат да носят един размер  Rolling Eyes

Карчита, как махнахте памперса на 1,5 месеца?

# 271
  • Мнения: 535
majce, напълно те разбирам. Но, специално с Петра, не можеш ли да бъдеш малко по-строгичка и да й кажеш, че през нощта се спи,а не се яде и не се играе. Тя вече е голяма и разбира. Според нея просто е навик, а не нужда, пък какво като пореве малко  Rolling Eyes.
Боби започна да спи по цяла нощ, когато беше на 1г3м, сама се научи, просто не се будеше. Но Сашко беше свикнал да пие сок нощно време и то по два пъти. И покрай Коледа, мъжа ми се зарече да го отучи и така и стана. Точно две вечери помрънка малко, разбра че няма да го огрее и престана да се буди. От тогава спи по цяла нощ. Понякога се пробва пак, но аз се правя, че не го чувам, проверявам само бибата дали му е в устата и дали евентуално не мрънка за нея и си лягам пак.

# 272
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Здравейте майчета.

И при нас с малкия е болен проблем ходенето на гърне.Гледа от кака си,че сяда на гърнето и той сяда на неговото,но с дрехите.Събуеш ли го и веднага става.В яслата каката  я научиха за два дена да ходи на гърне,ама дребния е по инатест от нея.
Иначе и  моите са с един размер памперс.Вечер и на голямата слагам памперс за по-сигурно,макар че не пиша в него.Веднъж в месеца се случва да пиша вечер и то ако през деня е пила много течности.Май и аз ще разчитам на яслата за малкия.

За бибата не мога да дам съвет,бях се притеснила че никога няма да се откаже от нея ,но когато стана на годинка една сутрин се събуди и категорично отказа да я използва повече.Другите ми две деца никога не са използвали такова нещо ,докато  малкия лягаше и ставаше с бибата.

Ох,спирам че ме дърпат Whistling

Бързо възстановяване на Преско Peace

# 273
  • Мнения: 4 527
Майчето, и Стефан се вбеби с кашите и пюретата. Но и той се сеща, само като види, че правя на Максим. Взема му и биберона, но ей така, от глезотия. Иначе не ползва нито през деня, нито за заспиване. МАхнахме го лятото. Стана бързо и лесно.
За спането в една стая - от лятото ги оставяме сами (ако имаме пари за ремонт) и ние с татко им се изнасяме. Честно казано, бих се радвала даже да ги оставя с татко им заедно и само аз да се изнеса  Rolling Eyes, ама ще ме набият, ако го предложа. Laughing

# 274
  • София
  • Мнения: 62 595
И при нас ги имаше същите неща в различни модификации - и кашите, и млякото, и биберона. Стигнах до извода, че по-голямото бебе ревнува заради грижите за по-малкото бебе и прави крачка назад при някои навици. За някои неща доста зор видяхме.
Ще се опитам отново да ви успокоя - така е докато малкото стане на 1 годинка и започне да ходи и да "мучи" в напъните си да говори. Тогава и двете деца започват да се разбират по-лесно и по-скоро по-малкото иска да порасне, а по-голямото се изживява като главен възпитател.

# 275
  • София
  • Мнения: 6 290
Тогава и двете деца започват да се разбират по-лесно и по-скоро по-малкото иска да порасне, а по-голямото се изживява като главен възпитател.
Laughing много сладко звучи  Heart Eyes

При нас махането на памперса беше голям зор. Всъщност като беше на 11 м. беше започнал да дава сигнали като му се ака, но малко след това го хвана оня гадния стомашен вирус и бяхме в болницата с ужасно разстройство и силно обезводняване. И сякаш това много попречи. На година и половина почти пробвах лятото да ходи по гащи - човека си се напикаваше и му беше даже кеф - нали му е хладничко в жегите. Следващата година пролетта (т.е. миналата година, беше на 2г2-3м.) пак пробвах, но явно още не беше готов - като е чисто гол в жегите тичаше и сядаше на гърнето, но ако е дори с гащички само - всичко в тях. А го слагах от 6-месечен на гърне и си е вършел работата там и не е протестирал. Обаче да каже не щеше. По едно време все да се крие като ще ака и се усетих, че явно вече осъзнава, но не иска да казва. Точно тогава пък родих и реших, че не е подходящ момента. Обаче майка ми беше тук и все го гонеше с гърнето (а и в яслата нали ги слагат и вече там доста от децата в групичката бяха махнали памперса) и той взе, че започна да си казва. Минахме на памперс-гащи и му обясних, че това са мъжки гащи  Mr. Green, не като памперсите на бебето и не трябва да напишква мишлето и разните животни там, щото ще му е мокро на мишлето и т.н. В един момент и тях махнахме и всички му се радвахме какви хубави слипчета има и така. Сега понякога още като седна на гърнето обяснява, че е голям и ще пишка в гърнето, за да отиде при рибите  Laughing, а само бебетата пишкат в памперса, щото са малки и не могат да седнат на гърнето. Май само 2 пъти се е напишквал през нощта и то сигурно, защото пие доста течности (вода най-вече) вечер. Но не веднъж се е случвало и да ни буди през нощта да го изпишкаме.

Представяте ли си, единия е на няма и 3 месеца, другия е почти на 2 години и могат да носят един размер  Rolling Eyes
Shocked Ами браво на малкия значи, сигурно върви доста едър, а баткото е слабичък. Hug

Оплаках ли ви се, че от снощи нямаме вода? Whistling Някаква авария голяма станала, обещават до довечера да я пуснат, дано, че голям зор така с тубите. ooooh!

# 276
  • София
  • Мнения: 2 437
Филипа, как е положението с бибата?

А за памперсите, какво да ви кажа...както и за пишките, мнението ми се смени на 180 градуса  Laughing
При моят син всичко трябваше да стане насила, с много рев, със стоене около час и половина на гърнето. Ама то ми писна...всеки път го слагах той пищи и аз махам. Чакам няколко месеца, пак същото, пак чакам и т.н. Докато сега за операцията не можах да му взема урина няколко пъти с контейнера. Пак пищи. Ооо...така ли, мама е инат голям, нищо, че не  е теле. Стана сутринта и хайде на гърнето. Дране, писъци, молене...нищо. Стиска диването, краката му треперят, ама не пишка. След час и половина висяне се изпишка. Е, това беше..какво да ви кажа...най-щастливият му момент в живота  Laughing Първо, че ние се направихме не на маймуни, ами на не знам какво и второ беше горд от себе си. Отиде, изхвърли гърнето, пусна водата иии..така е до сега. От година не пишка нощем в памперса, така че нямахме ядове. Само една нощ се събуди, каза, че иска гърнето пишка нещо си и пак заспа. С акането имахме само два провала- на същият ден и на следващия. Просто детето не можеше да направи разлика м/у пръцкане и акане, защото няколко пъти ме викаше с "мамо, има ако" седне и пръцне  Simple Smile
Та, така при нас. Много е горд и щастлив. Явно го е било страх какво ще стане, като се изпишка в гърнето...знам ли. Просто стана за един ден и то без драми (изключвам сядането сутринта). Още след час му бях купила и изпрала слипчета. Толкова се хареса с тях...и от тогава няма пропуск. Simple Smile

Ама съм многословна Laughing Поулях се Laughing

# 277
  • Мнения: 1 440
Здравейте! Hug
Аз малко се поизгубих,че имахме проблем с РС-то.
Племенницата от понеделник е на градина и вече ще идва у нас само на гости,Аня,да тя беше третото ни дете и още е.Много си я обичаме всички! Grinning
Битката на 4.02. беше изключително тежка,от 8 кандидатури за детска градина имаме реални шансове само за една. Sad Ще видим!
Така е,като се отказах от яслата,където бяха приели Нати,сега отново!
Диана,радвам се,че всичко е минало добре с операцията!
За памперса,на Нати много лесно и го махнах,но за съжаление докато раждах,започна отново да върши всичко в гащите и... отначало.До днес все още се изпуска от време на време.
За бибите,не сме в час,че и двете не са ползвали такова нещо.Но Филипа,струва ми се,че при вас ще е по-трудно.
Пиша с Ивето и ми е невъзможно вече.По-късно ще се опитам пак!

# 278
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте,

Диана, радвам се, че операциите са минали успешно. Май доста се притесняваше за тях.

За гърненцето, мъжки майки, не се притеснявайте.  Момченцат по-късно придобиват навика да се контролират. Зависело от някакви жлези или хормони. Освен това в темата за деца, набор 2003, 90% от децата все още са с памперс, а са на 4-5 години все пак. На майките там им се струва нормално това.
Моите  да си ги похваля - Ели е без памперс откакто  ходи на ясла.  Андрея, да не остане по-назад, щом види кака си, че сяда на гърнето и веднага се настанява до нея.
Най-смешното е че гърненцата им са абсолютно еднакви, но въпреки това се карат кое на коя е.

Все пак преди втората годинка ми се струва прекалено да се изисква от детето да се стиска.

С бибероните беше голяма борба. Ели изтръгваше биберона от устата на Андрея за да го смуче. Накрая изхвърлих всички и нямаше ни за Ели, ни за Андрея. Обаче и до днес щом минем покрай щанд за биберони, Ели веднага се спуска към тях.

# 279
  • Мнения: 5 391
луда, стига бе, как на 4-5 години ще им се струва нормално децата им да са с памперс Shocked
Племенникът ми е роден 2003 година, снаха ми пише в тази тема, струва ми се абсурдно деца, които вече всичко разбират да го правят в гащите Rolling Eyes

При нас мъките продължават Tired
Следобедният сън мина добре, не се обади след като излязох от стаята, но сега вечерта... ooooh!
Мисля, че избързах, трябваше по-плавно да действам, да го оставя да свикне на обед известно време и после да махам за през нощта.
Обаче мандалото падна, сега ще си бера плодовете на насилственото отучване Sad
А, и тази вечер се успокои след като баща му легна в стаята при него, иначе беше рев кански.

# 280
  • Мнения: 4 527
луда, стига бе, как на 4-5 години ще им се струва нормално децата им да са с памперс Shocked
Племенникът ми е роден 2003 година, снаха ми пише в тази тема, струва ми се абсурдно деца, които вече всичко разбират да го правят в гащите Rolling Eyes
Абе и на мен ми се струва абсурдно, ама не смея да критикувам, че да не се озовем и ние в това положение. Rolling Eyes
Ние се връщаме от ресторант, празнувахме Нова година, Стефан яде като разпран всякакви китайски манджи, скри шапката на всички, Мацо си седя послушно в количката и се хили на хората наоколо, ние с тати си хапнахме, поприказвахме с приятели и си отпочинахме. Само дето Максим не е спал от обяд  Shocked, на връщане се скъса да реве от глад и за баня, след което побудува още около час и чак сега заспа. Rolling Eyes За първи път будува толкова дълго време. Дано поне това означава, че цяла нощ ще спи.  Confused Да бе, да, чак аз не си вярвам...

# 281
  • София
  • Мнения: 2 437
Филипа, случаите на доброволно отказване от биберон са мнооого малко  Laughing И мен ме гризеше така, че му го махнах насила, споко Wink После ще си доволна. Но пък аз забелязах едно изкривяване на зъбките (по-късно се оказа, че съм си внушила), което ме крепеше да съм убедена в правотта си  Laughing

Анту, за всичко, за което съм казвала, че моето дете няма да е така става обратното  Laughing И за бибероната, и за гърнето..божее..като си спомня колко се смеех на едно комшийче, че на 3 години ходи с памперс ooooh! Та и аз вече не се заричам и подхилквам.
Гледам, че и етърва ми спря да се дуе...Като обяснявах за Любака и гърнето, и говоренето, тя все ми казваше щерка й (която обожавам м/у другото Heart Eyes) е ходела на гърне още преди годинка казвала си е, колко рано е проговорила (все едно не помня)...Абе, дразнещо...И аз все казвах, че момчетата са по-бавни от девойките, ама се подминаваше с многозначително мълчание...и сега, обаче има момче  Mr. Green Което хич не се развива с темповете на каката  Laughing
Та, така със заричането и коментарите Mr. Green

# 282
  • София
  • Мнения: 6 290
Ние се връщаме от ресторант, празнувахме Нова година, ...
Как нова година, бре, Ани? Rolling Eyes

Ох, Емко пак е болен.  Cry Реве ми се вече. Вчера след градината ми се видя топъл, имаше 37 и нещо, снощи вдигна висока темп. и едни сополи... А тъкмо мислих днес да водя Дани най-сетне да му бием Пентаксима... То пак ще отидем (най-вече заради Емко), но сигурно пак ще отложим ваксината. И най-гадното е, че детето ми пак е болно  #2gunfire, преди 2 седмици пак беше.

# 283
  • Мнения: 5 391
Аня, китайската Wink

Днес е ден 3-ти от отучването, поне си спи нощем човека без да се буди, това е обнадеждаващо Praynig
Той иначе много отдавна спи по цяла нощ, 12-13 часа някъде, даже се шегувахме с баща му, тъкмо той започна да спи така добре и аз забременях и пак безсъници в Сиатъл Grinning

# 284

Общи условия

Активация на акаунт