България като за пред гости

  • 2 028
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ей, навя ме меланхолията от тази тема.....Сигурно, защото отвреме-навреме ми липсва, че не работя с туристи....

  Преди 3 години направихме еднааааа голяма обиколка на България и беше голямо преживяване. Започна се от сърбите, които като видеха холандска кола и....само в евро ни караха да плащаме. Тогава бях заек и ги слушах, но сега да искат да минават със същите номера- ще   #Bad Talk Отсядахме в малки хотелчета и единственото по-скъпо място беше във Варна във "Вила Сагона". Много хубаво прекарахме....Имаме чудесни спомени от Гоце Делчев /сестра ми каза, че сега е доста цигански град станал/, но има страхотно хотелче и механа /срещу градския музей/. В Чепеларе спахме в едно симпатично хотелче за 20 лв стаята- изходен пункт за интересни неща за разглеждане.

Доспат и язовира е голяма красота, ама пътя  #Crazy Тогава се опитахме и до "Чудните мостове"" да стигнем, ама изведнъж пътя свърши и.....Моят шофьор потресен обърна и каза "Друг път"  Confused

   Ковачевица беше същата история. Минава се първо през една циганска махала и след това през няколко помашки села. Леле, това е друга България....На мен ми беше интересно, но през цялото време ми се мърмореше на главата, защото пътя е хм,хм, хм, тц, хм, хм...Та тъкмо стигнахме и.....вече му беше писнало от маневри и....трябваше обратно / не ходете с рейс, че май, имало 2 пъти на ден, а в някои дни въобще няма/....

   Скъпоценно място за сърцето ми е Арбанаси /преди да стане мафиотско/. Сега само нашето малко кътче там. Само дето няма и тази година да си отидем там, защото нямаме нито вода, нито тоалетна. Като се сетя и ми иде да  #2gunfire  #Sniper  #2gunfire  #Sniper  #2gunfire  #Sniper  #2gunfire  всички там- от съседи , кмет, В и К и т.н.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 952
http://www.programata.bg/ - Улеснява избора на заведения в Сф. През лятото мисля, че има и морски издания. Знам, че подобни списания има и в другите по-големи градове, но не мога да съм по-конкретна.

# 32
  • Мнения: 280
Ние с моя мъж редовно си ходим в БГ - дори по няколко пъти на годината когато имаме време.

Моя съпруг е американец, но адски му харесва страната ни! Водила съм го каде ли не - от най прекасните места (повечето са изброени тук) до места като битака в Димитровград и винаги му е било хубаво! Simple Smile

В последните две години ходихме на почивка в Хисар - в хотел Аугуста правят страхотни масажи и процедури и ние всеки ден бяхме там. Има също чудни ресторанти - страхотна храна и обслужване - нашия любим ресторант в Хисар е "При Бай Ганчо" близо до гарата е - и собственика Бай Ганчо е разкошен човек!

# 33
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Има хора, които ценят културата, традицийте и обичайте на другите народи. Даже и на мизерно място да ги заведеш те ще открият красотата и уникалността и ще я оценят. За съжяление болшинството туристи не се интересуват от това. Тук редовно се впечатляват от експресото което обичам и от продължителното време, за което го пия. А всички са посещавали поне една от страните Испания, Италия, Гърция или Турция, но даже не са видели местните какво кафе консумират. Затова местата, на които искаме да заведем чужденците, много зависят от човека с когото сме.
Аз имам един познат, който страшно се впечатли от женския пазар в София и с удоволствие ходи там, прави снимки и си пазарува Wink. Предупреден е да пази ценните неща Wink. Много му харесаха и Халите как са ги направили като пазарче със заведенията вътре и това, че няма чужденци Wink Веднъж пък човекът се загубил на път за Рилския манастир и попаднал в едни диви села. Представяте си баби със забрадки, дядовци с каручки, заети със земеделска работа. Стада от животни. Е, с какъв набор фотографии се върна. Рилският манастир по-малко го беше впечатлил май  Laughing

# 34
  • Мнения: 4 244
Цитат на: meri_ark
Има хора, които ценят културата, традицийте и обичайте на другите народи. Даже и на мизерно място да ги заведеш те ще открият красотата и уникалността и ще я оценят. . Затова местата, на които искаме да заведем чужденците, много зависят от човека с когото сме.
Аз имам един познат, който страшно се впечатли от женския пазар в София и с удоволствие ходи там, прави снимки и си пазарува :

Аз така с моя мъж - доведох за сватосването в Стара Загора и ми се прищя да му покажа Неолитните жилища, Римската баня дето сега е Летен театър и правят страхотни постановки на открито (последно гледах Атила - имаше даже коне на "сцената"), Римските мозайки в Пощата, да го заведа до Мъглиж и манастира и др, мероприятия.
Той като запъна краката да го водя на пазара в Димитровград - само дето не паднах. Ходихме беше му много забавно, пазари се на няколко места повече от циганин за няколко дреболии, умрях си от смях, щото трябваше да превеждам
Е, видя ги нещата от моята програма, но най се впечатли от Митрополит Методий, който от едно Аязмо (гол сух връх) с дарения от енориаши, направил най красивия парк с голяма ботаническа стойност с зоологическа градина, площадки за федербал, зала с криви огледала и Обсерватория.
В тоя парк сме ходили не помня вече колко пъти. Много се кефи на възможността да гони катерички и сърнички.

Мери е права, че много зависи от човека, какво го интересува и какво ще го впечатли

Общи условия

Активация на акаунт