Асистент за независим живот

  • 103 090
  • 316
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 262
Кифла, теб поне те одобряват, а на мен втора година не ми разглеждат дори документите, което е повече от обидно, защото това са си разходи, които аз все едно правя за нищо, 4 пъти ходих до центъра само за свидетелството за съдимост, 3 от тях ме кара моя мъж с колата, защото иначе трябваше да  мъкна малкото дете болно по градския транспорт...Аз събирам глижливо всичко, което ми искат, а те го тикват в някаква папка, и не го поглеждат. Българио, как да не те обича човек!!!! Особено в лицето на бюрократите ти!
И сега какво, и за личен асистент не мога да подам, защото чакам резултати, които никога няма да дойдат, и защото подписах декларация, че не съм подала по други програми! Чудничко... А другия месец като поискам на мъжа ми 140 лв., за да се осигуря, да не загубвам всякакви човешки права, кое да спра на децата си, храната, дрехите, заниманията извън училище? Ама що да се осигурявам, аз не съм човек, аз съм роднина на дете с увреждане, и съм смъртен враг на народа, смърт за такива като мен...разстрел!

# 76
Мили мами,бюджета ще го гласуват на 04 февруари,тъй ,че програмата ако ще ни огрее,ще е след тази дата.

# 77
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Мили мами,бюджета ще го гласуват на 04 февруари,тъй ,че програмата ако ще ни огрее,ще е след тази дата.

 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 78
  • BG
  • Мнения: 2 217
Дано да има повече места тази година!  Praynig

Въпреки, че все още не съм била член на въпросната програма, бих искала да подпиша писмото на родителите, защото бих искала за синът ми да се грижи майка ми. И аз съм на мнение, че трудно може да се намери адекватна грижа за децата ни от нас или близките до нас. Но хора, които нямат нашите проблеми, много трудно могат да ни разберат.

Нямам думи да опиша какво почувствах когато прочетох писмото на възрастните, ще замълча ...  Confused
 

# 79
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Вчера са гласували и одобрили бюджета на Столична община, парите са в повече от миналия бюджет, но тези "в повече" щели да идат за разширяване на гробищния парк  Confused Не че няма нужда, ама някакви тъжни асоцииации ми навява това...
Оказа се, че и аз съм получила такова нищо не казващо писмо, но някой съсед ми е крил, взимал и аз не знам как да се изразя, бележките от пощата... Когато отидох в общината да им занеса новия ТЕЛК да го заведат в документите, жените ми казаха, че всички подали на 1.12 имат подобни писма и че се чака приемане на бюджета, да проверя в пощенската станция. Там беше...
При нас се заключва входа и имаме обща пощенска кутия, после касиера или домоуправителя като види че има писма ги разпределя по кутиите по апартаменти, ама доста време, всеки може да си се рови в писмата. Но хората си се познават от години, повечето са собственици, нямаме проблеми... И тъй като просто няма кой друг да ми краде бележките, подозирам един съсед, който също кандидатства по програмата, уж гледа някаква болна роднина, която със сигурност не живее при него  Confused До колкото знам за тези години живее сам и гледа едно куче... Същият от както разбра, че кандидатствам по програмата (засече жената от общината, когато дойде у нас), редовно като ме срещне все ме разпитва какво става, получила ли съм писмо, как нищо нямало да стане, имал познати получили отказ и т.н. и т.н. Явно човекът е решил, че като не получа известие за писмото и като не го взема, няма и да проверя какво става, а ще се откажа, което е тъпо. Още по-тъпо е, че не знам той какво печели от това нещо, един човек по-малко какво ще "го огрее" него??? Та подобни хора са написали и онази петиция, грозно е и няма смисъл от повече коментари...

# 80
До PetiaK
Ще трябва да отидеш до пощата и да им дигнеш скандал-писмата са препоръчани и пощальонката трябва да те намери лично-как,това си е неин проблем.
Нашата врата също се заключва,ама в крайна сметка и известие могат да оставят

# 81
  • sofia
  • Мнения: 1 426
До PetiaK
Ще трябва да отидеш до пощата и да им дигнеш скандал-писмата са препоръчани и пощальонката трябва да те намери лично-как,това си е неин проблем.
Нашата врата също се заключва,ама в крайна сметка и известие могат да оставят

Да, на мен ми го донесоха лично писмото 2 пощальонки.

# 82
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Две известия са били оставили хората, явно някой ги е взимал  Confused Айде едно да е, да се изгуби, ама две... Служителката в пощата беше много мила и наистина се притесни, че не съм ги получила, пита ме дали не ми е счупена пощенската кутия, какво да и обяснявам... Няма значение, от другата седмица ще си проверявам периодично в пощенската станция случайно дали няма ново писмо и така.

# 83
Ще хвана да се регистрирам най-накрая.........айде и успех на всички ни

# 84
  • BG
  • Мнения: 2 217
Извинявайте, но тук говорим за Европейската програма, нали?  Rolling Eyes

# 85
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Тук се говори  за  програмата на столична община. Peace

# 86
  • BG
  • Мнения: 2 217
мамаРаче , много благодаря за отговора.
Може ли малко разяснение ... колко програми има и по какво се различават?
Миналата седмица бях при социалните, но получих незадоволителни отговори.

Благодаря предварително!   bouquet

# 87
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
До преди година имаше само една от социалните, която бе насочена по-скоро за намаляване на безработицата, а не в помощ на ХУ. За нея се котират само тези които са на соц. помощи и имат в семейството си ХУ. От миналата година стартира и личен асистент по проект Социална услуга за качествен живот за ХУ. Това е ОП с пари от еврофондовете. Тези две програми дискутираме http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64682.msg14095130#new По скоро втората Wink
Има и други програми съвместно с общините и социалните, но те не са за деца. Социален асистент и домашен помощник.

Тази тема е за общинската програма на столична община. Би трябвало да има такава програма и в другите градове, но уви. Софианци ще умрат последни Mr. Green Нищо лично към никого  Laughing

# 88
Според сайта на СО,има някакво раздвижване:
""25.1.2010 г.
    
--------------------------------------------------------------------------------

   От този месец са включени първите 309 потребители на програмата "Асистент за независим живот" на Столичната община, съобщи за БТА зам.-кметьт Албена Атанасова. Над 1360 са заявленията, подадени за ползване на услугата от 1 декември досега. Приемът на заявления ще продължи и през годината, а включването на ползвателите се осъществява по поредността на подадените за съответната година заявления.
   За м.г. общината осигури 5 785 144 лв., с които са наети над 900 асистенти и са обслужени 722 потребители. В проектобюджета за т.г. са предвидени над 5,358 млн. лв. ""
http://www.sofia.bg/pressecentre/press.asp?open=0&sub_open=45077&nxt=0
 Само,че като разделиш 309 на 9 БСУ,излиза,че са взели по 34,33 души от бюро.Дробите нещо ме смущават.Или някое бюро е превилигировано,или нищо не разбирам вече,което явно е и целта на дезинформацията:(

# 89
Пак съм аз с инфо:
Току що комшийката отгоре ми се похвали ,че са я приели с дата 01.03.,а тя е 33 номел във Връбница. Аз,след като съм 52-ра,явно ще почакам доста.Мажното е,че все пак дават някакви пари,а че ти се губяг два или три месеца------спастрили са за премии,чиновческа марозерщина,вямам думи просто.
Пишете,ако имате и вие инфо.
 

Общи условия

Активация на акаунт